NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Czw Lip 14, 2016 7:42 pm
Wynagrodzenie za dni świąteczne.
Autor Wiadomość
Adam123
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 9:20 pm   Wynagrodzenie za dni świąteczne.

Witam jestem zatrudniony w agencji X na umowe na czas określony faza A wynagrodzenie co tydzien.
Za drugi dzień wielkanocy, ktory ustawowo jest dniem wolnym od pracy i przypada w poniedziałek nie otrzymałem wynagrodzenia tak jak pewna grópa osób pracująca poprzez tę agencje. Chcąc dowiedzieć się przyczyny zadzwoniłem na infolinje pracowniczą tam otrzymałem odpowiedz, że z nowym rokiem obowiązuje zasada, aby otrzymać wynagrodzenie za dni świąteczne trzeba przepracować w przypadku wielkanocy 13 poprzedzających poniedziałków co mnie troche zdziwiło bo rok wcześniej w tej samej agencji każdy otrzymywał wynagrodzenie za ten dzień jak i za każdy inny dzień świąteczny. Zapoznałem się z artykułem 58 kodeksu CAO ABU, który rególuje dni świateczne i nie dokońca go rozumiem. Pracuje trzy lata w Holandi i zawsze otrzymywałem wynagrodzenie za dni świąteczne do tego roku. Dla pracowników tymczasowych jest ciężko przepracować np. 13 poniedziałków poprzedzających święto. Czy jest ktoś kto może mi wyjaśnić tą zmiane i czy jest ona zgodna z układem zbiorowym? czy to jest zmiana, ktora dotyczy wszystkich agencji? Czy można ubiegać się o wypłate wynagrodzenia za poniedziałek wielkanocny dzień jak i zbliżajacy sie dzień króla bez przepracowanych 13 tygodni?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :039:
Ostatnio zmieniony przez Adam123 Sob Kwi 16, 2016 9:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 9:53 pm   

http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group