NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
cena nieuzasadnione wezwania karetki z ratownikiem medycznym
Autor Wiadomość
alicarterhenry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 1:34 pm   cena nieuzasadnione wezwania karetki z ratownikiem medycznym

Posiadam jedynie europejskie ubezpieczenie EKUZ Portugalia
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 2:07 pm   

alicarterhenry, ok a co chcesz przez to powiedzuec bo nie rozumiem ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 3:20 pm   

podejrzewam że chce się dowiedzieć ile będzie go kosztować nieuzasadnione wezwanie karetki z ratownikiem medycznym w NL (vide tytuł tematu). Ma tylko ubezpieczenie 'nfz-tu' portugalskiego.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Sob Maj 14, 2016 3:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alicarterhenry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 3:27 pm   

baileys napisał/a:
alicarterhenry, ok a co chcesz przez to powiedzuec bo nie rozumiem ?


Chciałbym zapytać o koszt nieuzasadnionego wezwania karetki. Od ubiegłej niedzieli czułem się fatalnie( bóle głowy najstraszniejsze w moim zyciu zaburzenia swiadomosci, myslałem ze zaraz zemdleje)Podejrzewałem że to wynik przegrzania . Cała niedziele bylismy w zierikzee a był to mój najcieplejszy dzien jak dotąd w holandii. W niedziele w nocy spałem tylko do dwunastej. Z poniedziałku na wtorek w ogóle. we wtorek nie poszedłem do pracy. Zanim koledzy wrocili z pracy, byłem sam w domu na skraju wytrzymałosci ibuprofen 400i paracetamol nie pomagał prawie w ogóle , z resztą do dzisiaj tak jest, i wezwałem pogotowie. Okazało sie po przeprowadzeniu podstawowych badań jedynie temperatura była podwyzszona 38.7. Ratownik medyczny stwierdzil ze to najprawdopodobniej grypa ale konieczna bedzie konsultacja z doktorem( dla mnie troche dziwna bo nie miałem kataru i bólu gardła ). Grype stwierdził Home Doctor tego samego dnia o godzinie 9 wieczor. Co ciekawe nie znaja tu leków na grype wiec stosuje ibuprofen i paracetamol do dzisiaj, ale z nie najlepszym sutkiem. Od poniedziałku zjadłem tylko banana( ktorego zwymiotowałem po chwili) i poltorej paczki herbatnikow. W kazdym razie nie wiem czy europejskie ubezpieczenie za to zapłaci , nie wiem potraktuja to jako uzasadnione wezwanie. Dlatego ponawiam pytanie z pierwszego zdania.
prosze o pomoc

[ Dodano: Sob Maj 14, 2016 3:38 pm ]
FijneBuurman napisał/a:
podejrzewam że chce się dowiedzieć ile będzie go kosztować nieuzasadnione wezwanie karetki z ratownikiem medycznym w NL (vide tytuł tematu). Ma tylko ubezpieczenie 'nfz-tu' portugalskiego.

dokładnie tak
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 3:39 pm   

alicarterhenry,

Jak pracujesz tutaj, tak jak napisalas, to powinnas miec obowiazkowo holenderskie ubezpieczenie. Biuro ani pracodawca ci nic nie zalatwili?

Koszta znalazlem takie:

De kosten A1/A2 spoedvervoer zijn in 2015: 667,74 euro basistarief + 3,81 euro per km

Czyli 660 euro plus 4 euro za kazdy kilometr.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 3:43 pm   

alicarterhenry, koszt karetki to jakie €400 a €600 . Mimo ze masz europejskie ubezpieczenie moga tego nie pokryc bo pracujac lub mieszkajac w NL masz oboiazek posiadania tutejszego ubezpieczenia . Gdybys byl tylko na wakacjach to mogl bys probowac ale jak podejzewam spisali twoje dane wiec wysla ci rachunek . A jak bedziesz mial pecha to i inne instancje sie obudza .
P.S. jak nadal masz dziwne dolegliwosci poradzila bym zwrocic sie ponownie do lekarza domowego i poprosci o ponowne badania b to adlugo na "grype "bez zmian
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Maj 14, 2016 3:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alicarterhenry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 3:52 pm   

GeraltRivia napisał/a:
alicarterhenry,

Jak pracujesz tutaj, tak jak napisalas, to powinnas miec obowiazkowo holenderskie ubezpieczenie. Biuro ani pracodawca ci nic nie zalatwili?

Koszta znalazlem takie:

De kosten A1/A2 spoedvervoer zijn in 2015: 667,74 euro basistarief + 3,81 euro per km

Czyli 660 euro plus 4 euro za kazdy kilometr.

Pracuję w Belgi w Antwerpi. Dojezdzamy do pracy autostrada z terenu hollandi blisko 70 km. Moj porugallski pracodawca zadbał jedynie o takie ubezpieczenie...

[ Dodano: Sob Maj 14, 2016 3:56 pm ]
baileys napisał/a:
alicarterhenry, koszt karetki to jakie €400 a €600 . Mimo ze masz europejskie ubezpieczenie moga tego nie pokryc bo pracujac lub mieszkajac w NL masz oboiazek posiadania tutejszego ubezpieczenia . Gdybys byl tylko na wakacjach to mogl bys probowac ale jak podejzewam spisali twoje dane wiec wysla ci rachunek . A jak bedziesz mial pecha to i inne instancje sie obudza .
P.S. jak nadal masz dziwne dolegliwosci poradzila bym zwrocic sie ponownie do lekarza domowego i poprosci o ponowne badania b to adlugo na "grype "bez zmian

Sam fakt zamieszkiwanie na terenie Holandii obliguje do posiadanie Holenderskiego ubezpieczenia. To bardzo wazne co piszesz.
Dzieki porozmawiam na ten temat z koordynatorem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 4:12 pm   

alicarterhenry, jak c pomoze to na forum jest wontek o ubezpieczeniu zdrowotnym ( zorgverzekering ) dosc dlugi ale wszystkie watpliwosci sa tam omowione . Nawet te wypowiedzi z 2009 sa nadal aktualne w NL wzgledem ubezpieczenia zdrowotnego to zmienia sie tylko cena ubezpieczenia ( tak ogolnikowo ) .
P.S. Jak mieszkasz w okolicach Steenbergen to masz tam polsko jezycznego lekaza Mikolajczyk , moze to ci choc troche ulatwi leczenie "grypy "
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
alicarterhenry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 5:12 pm   

baileys napisał/a:
alicarterhenry, jak c pomoze to na forum jest wontek o ubezpieczeniu zdrowotnym ( zorgverzekering ) dosc dlugi ale wszystkie watpliwosci sa tam omowione . Nawet te wypowiedzi z 2009 sa nadal aktualne w NL wzgledem ubezpieczenia zdrowotnego to zmienia sie tylko cena ubezpieczenia ( tak ogolnikowo ) .
P.S. Jak mieszkasz w okolicach Steenbergen to masz tam polsko jezycznego lekaza Mikolajczyk , moze to ci choc troche ulatwi leczenie "grypy "

dziekuje
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 11:18 am   

alicarterhenry napisał/a:
Grype stwierdził Home Doctor tego samego dnia o godzinie 9 wieczor. Co ciekawe nie znaja tu leków na grype wiec stosuje ibuprofen i paracetamol do dzisiaj, ale z nie najlepszym sutkiem.


Bo na grypę nie ma leków. Łagodzi się tylko objawy paracetamolem lub ibuprofenum ;)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 1:25 pm   

Leki na grype podobne np.do polskiego gripexu ...sa znane w Holandii , mozna je kupic bez recepty w drogerii ,czy aptece

a lekarstwa pomagajace leczyc rozne przypadlosci zwiazane z grypa i po, tylko z przepisu lekarza (takie jak w linku) ale to juz inna bajka http://www.dokteronline.com/griep-verkoudheid/
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pią Maj 27, 2016 2:16 pm   

Ale to nadal nie sa leki na grype, bo tak jak mowi LeGolasik, takich lekow nie ma. To sa leki na ewentualne dolegliwosci powodowane wirusem grypy np bole czy goraczka.
 
 
alicarterhenry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 10:35 am   

Witam ponownie . Ta "grypa" rozpoznana przez ratownika medycznego i potwierdzona przez home doktora to bakteryjne zapalenie opon mózgowych. Dobrze ze wrociłem do kraju bo pewnie bym juz niezył. Leze juz ponad miesiac w szpitalu . Nie wiem czy kontaktowac sie z nimi jak wyglada sytuacja, czy po prostu czekac na rachunek i sie odwolywac?
Ostatnio zmieniony przez alicarterhenry Pią Cze 24, 2016 10:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 11:09 am   

Ja bym im zrobił taką sprawę w sądzie o błąd w sztuce lekarskiej, że by się nie pozbierali + odszkodowanie. Zagrozili Twojemu życiu. Błędnie rozpoznali chorobę. Nie byli pewni mogli zrobić badania. Milion € odszkodowania. A już o żadnym rachunku za ich błąd nie ma mowy...
 
 
 
alicarterhenry
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 6
Wysłany: Pią Cze 24, 2016 11:49 am   

wigru napisał/a:
Ja bym im zrobił taką sprawę w sądzie o błąd w sztuce lekarskiej, że by się nie pozbierali + odszkodowanie. Zagrozili Twojemu życiu. Błędnie rozpoznali chorobę. Nie byli pewni mogli zrobić badania. Milion € odszkodowania. A już o żadnym rachunku za ich błąd nie ma mowy...

Gdyby właściwym do rozpoznania był sąd polski to bym się zastanowił, a tak wiąże się to z ogromnymi kosztami( na sam start adwokat od spraw miedzynarodowych z językiem holenderskim,opłata w sądzie - 5 % wartosci przedmiotu sporu [przynajmniej u nas tak jest].
Miałem robioną dwukrotnie tomografie komputerową mózgu , na szczęście narazie nieuszkodzony tym "grillowaniem", a podejrzewali już wodogłowie. Gdyby były tego typu powikłania to bym nie miał wyjścia jak tylko składac pozew.
Ostatnio zmieniony przez alicarterhenry Pią Cze 24, 2016 11:58 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group