NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie z pracy a szpital
Autor Wiadomość
bittix
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: Śro Cze 29, 2016 8:45 pm   Ubezpieczenie z pracy a szpital

Witam choruje na uszy Mam brak błony benbenkowej i jednostroną głuchotę.Czy ubezpieczenie jakie mam przez bióro pracy pokryje mi badania i operacje owego ucha? Leci mi od lat ropa i prawie nie słyszę na te ucho.Czy w nl płaci sie za badania,zdjęcia i operacje z własnej kieszeni?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Cze 29, 2016 9:06 pm   

bittix,

Moze byc tak ze zaplacisz z wlasnej kieszeni ,o ile nie masz jeszcze wykorzystanego eigen risico - ktore w tym roku wynosi 385 euro( standart )

lub inna kwote w zaleznosci od tego jak cie ubezpieczyl pracodawca, to moze byc nawet 885 euro.
 
 
bittix
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 7
Wysłany: Śro Cze 29, 2016 10:24 pm   

Wydaje mi sie ze to jakieś słabe ubiezpieczenie ponieważ często z niego rezygnują i płaca na własna rękę.Zastanawiam sie nad tym bo w Pl mam taka operacje za darmo.Tyle ze będę musiał odejść z pracy i zjechać do polski.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Cze 30, 2016 12:13 pm   

Tutaj zapłacisz od 385 (minimalne własne ryzyko do opłaty) do ponad 880 euro (maksymalne własne ryzyko).
Z tego co wiem, biura przyjmują średnie stawki ok. 600-650 euro jako eigen risico, więc tyle byś zapłacił jeśli nie zużyłeś tego wcześniej.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Cze 30, 2016 5:22 pm   

A biuro tak sobie może zwiększać eigen risico bez zgody pracownika? Nie wydaje mi się. Standard to jest 385€ i tak jest domyślnie. Są nawet ubezpieczalnie gdzie możesz sobie obniżyć eigen risico do 0€ kosztem wyższej składki. Oczywiście podwyższając do 885€ składka maleje.
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Cze 30, 2016 6:07 pm   

wigru napisał/a:
A biuro tak sobie może zwiększać eigen risico bez zgody pracownika? Nie wydaje mi się. Standard to jest 385€ i tak jest domyślnie. Są nawet ubezpieczalnie gdzie możesz sobie obniżyć eigen risico do 0€ kosztem wyższej składki. Oczywiście podwyższając do 885€ składka maleje.

Biura zawierajac umowy o kolektywne ubezpieczenie dla pracownikow wlasnie zawsze wybieraja wyzsze ryzyko, aby skladka, ktora musi zaplacic pracownik.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Czw Cze 30, 2016 8:58 pm   

nie zawsze :)
wiekszosc bazuje na ubezpieczeniach grupowych (byc moze wszystkie) i wtedy przy minimalnym eigen risico skladka jest mniejsza
przy przejsciu na ubezpieczenie indywidualne stawka przy taklim samym zakresie ubezpieczenia wzrasta i to odczuwalnie
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 4:56 pm   

seemija,

seemija napisał/a:
wiekszosc bazuje na ubezpieczeniach grupowych (byc moze wszystkie)

pobozne zyczenie ,chcialbym aby tak bylo !
i co to za ''minimalne'' eigenrisico , przeciez nie ma takiego..

Jest standart ,ktory w tym roku wynosi 385 - euro wiec nie zadne minimum (no chyba ze dla ciebie to oznacza minimum)
Prosze nie mac juz w temacie, bo przeciez wyzej juz te opcje byly omowione .
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 7:20 pm   

Panicelinka napisał/a:
Jest standart ,ktory w tym roku wynosi 385 - euro

i to wlasnie jest minimalna stawka eigen risico, mniejszej kwoty nie ma (w szkole mnie uczyli ze nie ma mniej=minimum :D )
mozna obnizyc stawke skladki podnoszac kwote wlasnego ryzyka, wiem bo to sama przerabialam
a jesli chodzi o ubezpieczenia grupowe i to ze biura z takich korzystaja, to powiedz mi kiedy ostatnio pracowalas i bylas ubezpieczona przez biuro?
bo ja jeszcze niedawno tak, i w kazdym biurze dla jakiego pracowalam objeta bylam ubezpieczeniem grupowym
nie mace, i nie podnosze sobie samooceny nazywajac sie pania :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group