NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzicielstwo/nadanie polowy praw ojcu
Autor Wiadomość
Żaba880403
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 1
  Wysłany: Sob Mar 11, 2017 10:40 am   Rodzicielstwo/nadanie polowy praw ojcu

Witam wszystkich,szukam porady dotyczacej nadania połowy praw rodzicielskich ojcu dzieck(jest holendrem). Sprawa wygląda nastepujaco od 2 lat jestem samotnie wychowujaca dziecko ktore nosi nazwisko ojca ,dziecko jest zameldowane ze mna.Do tej pory nie mialam zadnych problemów z jego strony do czasu kiedy tydzien temu zarzadal podpisu o 50 %do dziecka poniewaz chce takze decydować o nim i nie pytac mnie o zgode jezeli chodzi na przykład o wyjazd na wakacje.Mam pewne obawy czy napewno te intencje nie skoncza sie inaczej ,jezeli dam mu od reki podpis to czy nie zarzada pelnych praw w przyszlosci z kolei jezeli nie podpisze to stwierdzil ze zacznie postepowanie sadowe.Czy ktoras z osob miala taka sytuacje ...jak to sie tyczy podzialu i dodatkow na dziecko.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Sob Mar 11, 2017 10:47 am   

Musicie ustalić między sobą i podpisać ouderschapsplan. Tam będzie wszystko sprecyzowane kto, co, gdzie, jak, kiedy.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Mar 11, 2017 11:37 am   

wigru napisał/a:
Musicie ustalić między sobą i podpisać ouderschapsplan. Tam będzie wszystko sprecyzowane kto, co, gdzie, jak, kiedy.


ouderschapsplan dotyczy rodzicow ,ktorzy sa w zwiazku malzenskim lub zarejestrowanym zwiazku partnerskim (rozstaja sie/rozwodza )
Autorka tematu ma inna sytuacje jest samotna matka

Żaba880403 napisał/a:
tydzien temu zarzadal podpisu o 50 %do dziecka poniewaz chce takze decydować o nim i nie pytac mnie o zgode


Moim zdaniem sprawa nadaje sie do omowienia z prawnikiem i tam powinnas szukac pomocy
w tak waznej kwestii jak dobro dziecka ja bym nie ryzykowala i niczego ,a zwlaszcza
jakiegos 50 % nie podpisywala .

Tak na marginesie .Lepiej na zimnie dmuchac .Licz sie z tym ze dziecka po takim wakacyjnym wyjezdzie , mozesz juz na oczy nie zobaczyc .W przypadku jesli jest to Holender, tureckiego marokanskiego, lub jakiegos innego egipskiego pochodzenia .

Cytat:
jezeli dam mu od reki podpis to czy nie zarzada pelnych praw w przyszlosci z kolei jezeli nie podpisze to stwierdzil ze zacznie postepowanie sadowe.Czy ktoras z osob miala taka sytuacje ...jak to sie tyczy podzialu i dodatkow na dziecko.


Przeciez od dawna wiemy ,ze dzieci bywaja karta przetargowa zwasnionych rodzicow / opiekunow, zatem wszystko moze sie zdarzyc i nikt nie jest w stanie przewidziec, co przyjdzie do glowy innemu czlowiekowi .
Moze wejdz na forum holenderskie - samotnych matek z podobnymi tematami , przekonasz sie do czego zdolni /lub niezdolni sa ojcowie ...ktorzy uznali swoje dziecko. Porad prawnych na niektorych forach udzielaja prawnicy.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Mar 11, 2017 12:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group