NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyglada od A do Z odwolanie od decyzji lekarza second
Autor Wiadomość
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 9:26 am   Jak wyglada od A do Z odwolanie od decyzji lekarza second

Witam

Mam prosbe moze ktos mi napisac jak krok po kroku wyglada odwolanie od decyzji lekarza specjalisty tak zwany second opinion? Czy jest to jeden i ten sam schemat czy wyglada to w kazdym innym aspekcie roznorodnie.
Z tego co rozumie to wpierw musze udac sie do swojego lekarza rodzinnego on wystepuje o second opinion czy ja? Jezeli on to jak to sie odbywa?Do kogo on kieruje wniosek second opinion?
Jezeli second opinion bedzie pozytywna dla mnie to czy moge operowac sie na koszt ubezpieczyciela w Belgii?Czy musze miec zgode ubezpieczyciela na zabieg operacyjny za granica w Belgii?

Bardzo prosze o pomoc gdyz jest to dla mnie nowa sytuacja i jestem zakrecony jak sloik.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 9:39 am   

martin77, tak second opinion omawiasz ze swoim lekarzem . Moj lekarz dal mi skierowanie do innego lekarza i zalatwil mi spotkanie z innym lekarzem .
martin77 napisał/a:
Czy musze miec zgode ubezpieczyciela na zabieg operacyjny za granica w Belgii?
tak bedziesz musial wystapic do ubezpieczaln o takie pozwolenie a i tak jesli koszt takiej operacji bedzie wyzszy w BE jak w NL to sam pokryjesz roznice . Wiec warto dobrze sie doinformowac o koszta o ile dadza ci juz takie pozwolenie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 9:59 am   

baileys napisał/a:
martin77, tak second opinion omawiasz ze swoim lekarzem . Moj lekarz dal mi skierowanie do innego lekarza i zalatwil mi spotkanie z innym lekarzem .
martin77 napisał/a:
Czy musze miec zgode ubezpieczyciela na zabieg operacyjny za granica w Belgii?
tak bedziesz musial wystapic do ubezpieczaln o takie pozwolenie a i tak jesli koszt takiej operacji bedzie wyzszy w BE jak w NL to sam pokryjesz roznice . Wiec warto dobrze sie doinformowac o koszta o ile dadza ci juz takie pozwolenie .

Skierowanie dostaels do reki czy czekales pare dni?
Z tego co mowi moj lekarz domowy to w BE zabiegi sa duzo tansze niz w NL mam do wyboru klinika NIJMEGEN lub Szpital Uniwersytecki w Antwerpii podobno jest tam super specjalista profesor ktory moze moglby mnie zooperowac.
Jak myslisz czy powinienem poinformowac UWV o second opinion?Obecnie jestem na WW uitkering
Jakie sa koszty second opinion i kto je pokrywa?
Ostatnio zmieniony przez martin77 Pią Mar 10, 2017 10:04 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 10:19 am   

JAk masz WW to powinienes odrazu jak zaczoles sie leczyc , zglosic chorobowe . Wiec tak jak najszybciej zglos chorobowe .
Ja dostalam od reki skeirowanie i on sam zalatwial dzien spotkania .
Second opinin to nic innego jak druga opinia innego lekarza , wiec pokrywa koszta tak jak i przy zwyklym leczeniu sie pokrywane sa wszystkie koszta przez ubezpieczalnie , oczywiscie najpierw musisz sam pokryc swoje eigen risico ktore w tym roku wynosi €385 .
No nie wiem czy sa duzo tansze , moi znajomi mieszkaja w Antwerpii i jak porownujemy czasem koszta to czesto u nich jest drozej . Pozatym tam jest calkiem inaczej jak w NL . Nie mowie o leczeniu a o pobycie w szpitalu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 10:36 am   

Ja jestem po wczorajszej rozmowie z lekarzem jak narazie skierowania nie dostalem lekarz powiedzal tylko ze sam zalatwi second opinion,tak wiec pewnie wszystko zalatwi i mnie poinformuje.
Gdzies wyczytalem ze second opinion wynosi 500 euro ja mam eigen risico na ten rok 385euro.
Hmm z tego co piszesz to chyba z ta Belgia jest dosc skomplkowana sprawa.
A z UWV to jest maskra banda baranow i idiotow dwa razy meldowalem chorobowe i dwa razy lekarz UWV uznal ze jestem zdrowy jak byk.Dlatego robie second opinion i bede chcial druga operacje bo z tymi dolegliwosciami bolowymi nie da sie zyc na dluzsza mete.
 
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 12:13 pm   

martin77 napisał/a:
Ja jestem po wczorajszej rozmowie z lekarzem jak narazie skierowania nie dostalem lekarz powiedzal tylko ze sam zalatwi second opinion,tak wiec pewnie wszystko zalatwi i mnie poinformuje.


Z pierwszym lekarze czy z drugim lekarzem?
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 1:15 pm   

Z lekarzem domowym.
 
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 3:45 pm   

martin77 napisał/a:
Ja jestem po wczorajszej rozmowie z lekarzem jak narazie skierowania nie dostalem lekarz powiedzal tylko ze sam zalatwi second opinion,tak wiec pewnie wszystko zalatwi i mnie poinformuje.


Jezeli jest mowa o drugiej opinii to potrzebni sa dwaj lekarze.

Z ktorym rozmawiales, z pierwszym czy z drugim?
Przeciez jeden lekarz nie moze wydac zarowno pierwszej jak i drugiej opinii...
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 4:57 pm   

Narazie jestem po rozmowie z lekarzem domowym ktory mnie przebadal i podjal decyzja o robieniu second opinion powiedzial mi ze on wszystko zalatwi.
Stad moje pytania jak ta cala procedura przebiega mysle ze moge spodziewac sie za jakis czas wezwania do innego drugiego lekarza.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group