NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapłata za pobyt w szpitalu w Holandii
Autor Wiadomość
ThePokerKing 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 6:39 pm   Zapłata za pobyt w szpitalu w Holandii

Witam, pol roku temu policja w Holandii sciagnela mnie z ulicy po 4 dniach bezdomnosci do szpitala w Holandii, po 7 dniach przyjechal po mnie brat i mnie zabral, po pol roku przychodzi rachunek do zaplaty za pobyt w szpitalu, poniewaz nie bylem ubezpieczony, nie mala kwota, jesli nie pracowalem od tamtej pory i nie mam aktualnie pracy w Polsce i jestem na utrzymaniu rodzicow, czy moge sie odwolac od zaplaty za pobyt? Jesli tak to gdzie z tym isc, z gory dzieki.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 7:12 pm   

ThePokerKing,


W Holandii bezdomny nie laduje od tak w szpitalu, sa od tego inne przybytki .

Sorry ale w zwiazku z tym zapytam .Byles, pobity ,chory,czy dotknelo cie jakies inne nieszczescie
No i dlaczego... maja ci umorzyc rachunek? ...predzej rozloza na raty niz umorza.
 
 
ThePokerKing 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 8:45 pm   

nie mam z czego zaplacic, nie pracuje to co moga mi zrobic?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 9:01 pm   

ThePokerKing napisał/a:
nie mam z czego zaplacic, nie pracuje to co moga mi zrobic?


Na jaka odpowiedz liczyles i co w zwiazku z tym chcesz uslyszec ? ze nic ci nie zrobia. bo nie pracujesz i nie masz z czego oddac ? i tylko po to zalozyles ten tamat by sie upewnic ?
Jesli tego nie splacisz ,to tu w Holandii jestes spalony. Nie zapominaj tez, ze istnieje zagraniczna windykacja dlugow .
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 9:47 pm   

ThePokerKing, czy pracujesz czy nie ich to nie obchodzi .
SLyszalam ze bedac w PL jako bezrobotny ma sie ubezpieczenie z jakiejs tam instancji , czy takiego ubezpieczenia nie miales w tym czasie ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 9:56 pm   

1) Sprawdź czy w tym czasie nie byłeś w jakiś sposób ubezpieczony, np.
- miałeś status bezrobotnego (ewidowanego na PUP) w Polsce - to może być jakiś ratunek, wtedy pobyt w szpitalu może zapłacić NFZ ;
- z ubezpieczenia turystycznego które coraz częściej jest standartowo dołączane do karty płatniczej lub abonamentu telefonicznego - chociaż tutaj nie spełniłeś podstawowego warunku jakim jest natychmiastowe zgłoszenie wydarzenia więc raczej odpada ;

2) Ukrywać się aż wierzytelność się przedawni - czyli na kilkanaście lat, ale patrz pkt 3)

3) Windykacja takiego długu jest już jak najbardziej możliwa w Polsce - istnieją firmy windykacyjne które oferują swe usługi w całej UE (np. polski Kruk), na podstawie nakazu sądowego może to również spaść w kompetencje komornika w Polsce.

Ja bym zapłacił (na umorzenie nie licz), na pewno rozłożą Ci to na raty. Lepsze to niż nic.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Czw Kwi 20, 2017 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ThePokerKing 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 10:12 pm   

baileys napisał/a:
ThePokerKing, czy pracujesz czy nie ich to nie obchodzi .
SLyszalam ze bedac w PL jako bezrobotny ma sie ubezpieczenie z jakiejs tam instancji , czy takiego ubezpieczenia nie miales w tym czasie ?


NIestety w tamtym okresie nie posiadalem zadnego ubezpiecze ia, a NFZ moze w jakis sposob pomoc?
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 10:18 pm   

ThePokerKing napisał/a:
a NFZ moze w jakis sposob pomoc?


jeśli nie byłeś oficjalnym bezrobotnym w tym czasie, ewent. rencistą czy cuś to teoretycznie nie.
W praktyce może jest warte świeczki spróbować się powołać na trudną sytuację życiową i prosić o pomoc z tym, np. MOPS, NFZ, organizacje charytatywne....

Anyway, o 'udzielenie łaski' przez samych Holendrów z góry nie licz. Tutaj cała służba zdrowia to prywatne firmy. Nikogo nie interesuje Twa sytuacja. Maks. to rozłożenie na raty.

I pamiętaj, jak to trafi w ręce komornika lub firmy windykacyjnej, suma do zapłaty będzie już x2 albo i x3.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 10:37 pm   

ThePokerKing, jak nie masz alternatyw to moze znalezienie pracy bedzie jakims pomyslem ?
Moze wyjazd poza granice PL do pracy jest jakims pomyslem ?
A jak bedzie praca to i beda pieniadze do splacenia rachunku
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group