NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rachunek za karetke
Autor Wiadomość
Mateuszek112
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 23, 2017 3:10 pm   Rachunek za karetke

Witam,
2 miesiące temu miałem bardzo trudną sytuacje emocjonalą związaną z byłą pracą w Holandii i znajomymi z tej pracy. :011: W związku z tym najeba.bałem się okrutnie w samotności i urwał mi się film :079: Gdy świadomość wróciła, koordynator obozu pracowniczego już prowadził mnie do karetki.
W szpitalu zrobili mi badanie wątroby (czerwone pola na kartce :038: ) i opatrzyli dłoń. Wzięli ode mnie holenderską karte ubezpieczeniową. Zapytałem przy tym, czy ta opieka będzie dużo kosztować. Lekarka odpowiedziała, że karta pokryje koszty leczenia.
Przespałem sie troche, dostałem paracetamol i wyszedłem zadowolony :083:
Po tej przygodzie jak najszybciej wróciłem do Polski i siedziałem sobie spokojnie na dupie przy boku mamusi :039:
Kilka dni temu przyszedł do mnie rachunek za 'ambulance transport'. 30km tego luksusu wycenili na 750e :073:
Przez całą tą akcje jestem zupełnie spłukany i tak się zastanawiam czy muszę płacić.
Co może mi grozić jeśli nie zapłace?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 23, 2017 3:46 pm   

Mateuszek112 napisał/a:
tak się zastanawiam czy muszę płacić.
mozesz sprobowac wyslac rachunek do ubezpieczalni gdzie byles ubezpieczony , jednak jak nie wezma tego na siebie to niestety bedziesz musial zaplacic .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 23, 2017 4:43 pm   

Mateuszek112,

Ubezpieczenie w calosci pokrywa wezwanie ambulansu w uzasadnionej sytuacji

Rachunek ktory otrzymales , moze oznaczac, ze placisz tzw eigen bijdrage (nie mylic z eigen risico)

Wychodzi na to ze wystawili ci najprawdopodobniej rachunek za udzielenie pomocy medycznej.

Cytat:
Kilka dni temu przyszedł do mnie rachunek za 'ambulance transport'. 30km tego luksusu wycenili na 750e


Az 30 km do najblizszego szpitala , czyli skad - dokad ? mozesz napisac
 
 
Mateuszek112
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 5:01 am   

baileys - chyba przegrana sprawa bo już rozliczylem się z PITu :/
Panicelinka - to raczej nie była uzasadniona sytuacja. O własnych siłach doszedłem do karetki i byłem świadomy tego co się dzieje...
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Maj 24, 2017 9:31 am   

Ale ubezpieczalnia to nie urząd podatkowy.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
mosek 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 5:02 pm   

Witam,

Niedawno miałem podobną sytuację, z tym że sytuacja miała miejsce w Niemczech przy granicy z Holandia. Dostalem rachunek, ktory juz zaplacilem, pisalem do ubezpieczyciela, ale zero odzewu. Karte mam dalej wazna, ubezpieczenie jest europejskie zawarte z ubezpieczycielem z holandii, powiedzcie czy jest szansa odzyskać te pieniądze? Dodam że nie byłem pijany tylko zaslablem i stracilem przytomnosc i to byl powod wezwania karetki.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 5:44 pm   

mosek napisał/a:
Karte mam dalej wazna, ubezpieczenie jest europejskie zawarte z ubezpieczycielem z holandii,


Jak nazywa sie twoja holenderska ubezpieczalnia i o jakiej karcie mowa?
Jesli oplacales i nadal oplacasz tu obowiazkowe ubezpieczenie, to ubezpieczalnia ,bez zadnych wykretow, powinna zgodnie z obowiazujacymi ja przepisami zareagowac i udzielic odpowiedzi na twoje pismo .
 
 
mosek 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 5:59 pm   

Panicelinka napisał/a:
mosek napisał/a:
Karte mam dalej wazna, ubezpieczenie jest europejskie zawarte z ubezpieczycielem z holandii,


Jak nazywa sie twoja holenderska ubezpieczalnia i o jakiej karcie mowa?
Jesli oplacales i nadal oplacasz tu obowiazkowe ubezpieczenie, to ubezpieczalnia ,bez zadnych wykretow, powinna zgodnie z obowiazujacymi ja przepisami zareagowac i udzielic odpowiedzi na twoje pismo .



Karta jest europejska i jest ważna do pażdziernika 2017. Sytuacja miala miesce w maju. Jutro wysyłam im oryginal rachunku z notatka i nr sofi i moim kontem. Jeśli nie będzie zwrotu to podam nazwe ubezpieczyciela. Prace zakończyłem w lipcu, obecnie jestem w pl.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 7:52 pm   

mosek napisał/a:
Jutro wysyłam im oryginal rachunku z notatka i nr sofi i moim kontem.


Poczekaj nie tak szybko !

Na zgloszenie w swojej ubezpieczalni wypadku ,czy tego typu sytuacji masz okreslony czas. Ubezpieczalnia zaakceptuje zgloszenie wtedy gdy masz aktualne ubezpieczenie , a tak sie sklada, ze aktualne jest wtedy, kiedy oplacasz je co miesiac .
Wiec ? Oplacasz je nadal ,czy z niego zrezygnowales?

Jesli opusiciles Holandie i nie zrezygnowales z ubezpieczalni ,to masz najprawdopodobniej zaleglosci w placeniu i o to moga sie przyczepic ,moze wyjsc na to, ze to ty im jestes dluzny ,a nie oni tobie.

To ze masz wazna karte europejska ,w moim mniemaniu raczej nie upowaznia cie do starania sie o zwrot pieniedzy. Juz wyjasniam . Karta moze byc i wazna ,ale jak nie oplacasz tu ubezpieczenia, to waznosc stracila z chwila kiedy zrezygnowales z ubezpieczalni .I kolo sie zamyka .

Nie wiem czy ci nie namieszalam , ale nie odpowiedziales na wazne pytanie, czy nadal jestes tu ubezpieczony .Jesli jestes to ok. staraj sie o kase...
- jesli nie jestes to watpie ze zalatwisz zwrot .

Jeszcze jedno zanim zaczna mnie tu co niektorzy hejtowac, to od razu pisze
ja sie moge mylic , bo nie jestem prawnikiem ,byc moze... sa jakies inne nieznane mi sposoby na odzyskanie pieniedzy z twojej ubezpieczalni .
Jesli tak jest to wierze, ze wypowiedza sie w temacie tegie glowy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Wrz 06, 2017 7:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mosek 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 8:41 pm   

Cytat:
gdy masz aktualne ubezpieczenie , a tak sie sklada, ze aktualne jest wtedy, kiedy oplacasz je co miesiac .
Wiec ? Oplacasz je nadal ,czy z niego zrezygnowales?


Opłacałem do zakończenia kontraktu. I w tej ubezpieczalni było tak że jak jechałem na urlop na 2 tyg to było nie oplacane przez okres urlopu. Z każda tygodniówka potracali mi za ubezpieczenie 22,14 ostatnie potracenie mam z 27 tygodnia. Ubezpieczyciel to zorg en zekerheid.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 9:38 pm   

mosek, i masz juz odpowiedz. w chwili zqkonczenia pracy zostalo zakonczone twoje ubezpieczenie czyli gdzies w27 tyg. czyli ubezpieczenie masz do max 08-07-2017. Jezeli zajcie mialo po tejdacie to. koszta sa dla ciebie lub inne ubezpieczalni
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mosek 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 9:50 pm   

baileys napisał/a:
mosek, i masz juz odpowiedz. w chwili zqkonczenia pracy zostalo zakonczone twoje ubezpieczenie czyli gdzies w27 tyg. czyli ubezpieczenie masz do max 08-07-2017. Jezeli zajcie mialo po tejdacie to. koszta sa dla ciebie lub inne ubezpieczalni


Pisałem wyzej ze karetka była wezwana do mnie w maju gdy oplacalem ubezpieczenie i oplacane bylo do polowy lipca.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 10:01 pm   

mosek, to jezeli w tm tygodniu co. wzywanonkaretke miales oplacone ubezpieczenie to powinni ci zwrocic kase
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
mosek 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 10:21 pm   

baileys napisał/a:
mosek, to jezeli w tm tygodniu co. wzywanonkaretke miales oplacone ubezpieczenie to powinni ci zwrocic kase


To powiedz co mam zrobić, bo napisałem maila i dołączyłem skan rachunku, który zapłaciłem i nie ma odpowiedzi na tego maila od 28.08.2017r?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 11:11 pm   

mosek,

Chyba powinienes wpierw wypelnic formularz zgloszeniowy ze strony swojego ubezpieczyciela wypadek /zdarzenie
patrz tu

Mozna to zrobic online ,
mozna tez formularz wyprintowac, wypelnic i wyslac im wraz z orginalanym rachunkiem
Pismo wyslij listem poleconym ,wowczas nie bedzie... ze nie otrzymali
wszystko co do nich wysylasz ,kopiujesz i zostawiasz by razie czego miec potwierdzenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group