NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Gru 10, 2018 8:10 pm
Jak zrezygnowac z ubezpieczenia ?
Autor Wiadomość
eloziomalnka 
Poczatkujacy
Eloziom

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 12:13 pm   Jak zrezygnowac z ubezpieczenia ?

Witam pracowałam z przyjaciółką w Holandi musieliśmy wykupić ubezpieczenie zdrowotne , teraz wróciłiśmy do Pl na pare miesiecy i chcielibyśmy zrezygnować z ubezpieczenia.Jak to zrobić? mam ubezpieczenie w OHRA. Dziękujemy za odpowiedzi. POzdrawiamy
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lut 26, 2019 1:04 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 6:12 pm   

eloziomalnka,

Zanim wyjechaals z Holandii powinno sie (nawet online) wyslac do swojego ubezpieczyciela pismo z wiadomoscia ,ze wyjezdzasz z Holandii ,bo tylko w takim wypadku ,ubezpieczenie mozna zastopowac.
Wiedz o tym ,ze poki tego nie zrobisz ,ubezpieczalnia nadal naliczaci skladke za ubezpieczenie Jesli masz juz u nich dlug, np za zeszly miesiac ..nie wiem kiedy opuscilas Holandie, to ubezpieczenia nie zastopujesz, poki tego nie zaplacisz.


Zastopowanie ubezpieczenia z OHRA

https://www.opzeggen.nl/v...kering/opzeggen
 
 
eloziomalnka 
Poczatkujacy
Eloziom

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 9:00 pm   

Dziękujemy za pomoc :)
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 8:50 am   

Witam, pozwole sobie ponowic temat.
A więc, chce zamknac swoje ubezpieczenie zorg en zekerheid przed koncem roku, bo zjeżdżam na stałe, dodam że zalegam za jeden miesiac. Nie posiadam meldunku, a więc nie mam digi kodów do zalogowania itp. Piszę do nich drogą mailową, ale nie odpisują. Jak to najlepiej zrobić żeby je zamknąć? Dodam że zaległą zapłate mozna dokonać logując się tylko przez digi..
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 9:01 am   

djwojkot,
Cytat:
Piszę do nich drogą mailową, ale nie odpisują



Jesli zalegasz za jeden miesiac ,to nie zamkniesz ubezpieczenia, poki tego nie wplacisz ..byc moze stad wynika ich brak odpowiedzi ...ale moge sie mylic ,byc moze administracja ubezpieczalni potrzebuje czasu, by dokonc definitywnego rozliczenia i zamkniecia ubezpieczenia .

edit
Podpowiem- wiem ze mozna online ale moim zdaniem najlepiej rozwiazac polise z nimi listownie
na ich stronie jest formularz ,ktory trzeba/mozna /lub powinno sie wypelnic i odeslac do nich najlepiej listem poleconym, zrobic sobie kopie tego formularza by w razie czego byla podkladka .

https://www.zorgenzekerhe...aag-stellen.htm
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Gru 07, 2018 9:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 11:29 am   

Super! Dziękuje za pomoc. Zabieram się do działania, pozdrawiam
 
 
safari86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 09, 2019 12:09 pm   

Witam, Jestem tu nowy i mam problem z ubezpieczeniem.
Od lipca nie pracuję już w Holandii (obecnie pracuję na stałe w PL)w Holandii ubezpieczałem żone i dzieci ( one mieszkały w Polsce w tym czasie) ale po zakończeniu pracy automatycznie wygasło ubezpieczenie bynajmniej tak mnie poinformowali w prac. No i po nowym roku dostałem list z CAK o opłacie ubezpieczenia dla żony za 2019r. A żone i dzieci od sierpnia 2018 r ubezpieczam w pl bo tu mam stała prace. Nie wiem co teraz robić mam opłacić tą fakturę od CAK? jak wogle sprawdzić czy żona jest ubezpieczona w Holandii? Proszę o pomoc....
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sty 09, 2019 5:38 pm   

safari86,

Cytat:
dostałem list z CAK o opłacie ubezpieczenia dla żony za 2019r

Przeciez rok 2019 dopiero co sie zaczal i nie moga od ciebie za ten rok zadac oplaty ...
moze to dotyczy roku ubieglego ?
Lub naliczono ci juz kare € 386,49. za nieplacenie holenderskiego ubezpieczenia za poprzednie miesiace .
Moze juz i tak jest , ale prawde mowiac nie slyszalam ,by ubezpieczenie zawarte w Holandii wygasalo automatycznie.

Tak czy inaczej musisz napisac do CAK wyjasnienie i to jak najszybciej.
Uzasadnij to tym , ze od zeszlego roku nie mieszkasz ani nie pracujesz juz w Holandii i nie jestes ani ty ani twoja rodzina z tym krajem w zaden sposob zwiazany .
Ubezpieczenie na siebie i zone oplacasz juz od jakiegos czasu ( data ...)w Polsce .
Podaj tez date wyjazdu z Holandii ,oraz date zastopowania, (o ile to zrobil zaklad w ktorym tu pracowales) Szukaj potwierdzenia zastopowania - zadzwon do zakladu zapytaj kiedy twoje ubezpieczenie ci zamkneli .
Nie daj sie zwiesc zadnej pieknej gadce, tylko od administracji biura pracy ,zadaj konkretow i konkretnych odpowiedzi bo CAK znow wysle ci kolejny list tym razem juz z podwojona kwota do zaplaty .

edit..

Cytat:
jak wogle sprawdzić czy żona jest ubezpieczona w Holandii?


A skad wczesniej wiedziales ,ze zona jest tu ubezpieczona ?
Sam wybrales jej ubezpieczyciela, czy zrobil to zaklad pracy ?
Otrzymales od ubezpieczalni jakis dokument, widziales na wlasne oczy polise - jako dowod poswiadczajacy twoje i zony ubezpieczenie
Czy zona nadal jest tu ubezpieczona, mozesz to sprawdzic wysylajac im pytanie droga elektorniczna ,ale najlepiej dzwoniac do ubezpieczalni pytac o ciaglosc ubezpieczenia.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sty 09, 2019 6:08 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
safari86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 10, 2019 11:07 am   

A wgencji pracy napisali mi że automatyznie po zakonczeniu pracy w dniu 14,07.2018nwygasło moje ubezpieczenie.
Tak pisze na tym liście:
Het CAK stelt vast dat u voor het zorgjaar 2019 een bedrag van 234,21 Euro betalen. Een specificatie van dit bedrag treft u aan in de bijlage.
i mam podane 10 miesięcy od stycznia do pażdziernika . 23,42 euro miesięcznie. i ze zona mogła/może kożystać z ubezpieczenia w polsce to jest podany przelicznik 0,1691
następnie podane jest 12 maanden x 115,42Euro x 0,1691 = 234,21 Euro do zapłaty.
Najgorsze jest to że nieznam holenderskiego ani tamtejszych procedur... nie wiemjak to się za to zabrac.
pracowałem w holandi nie całe 4 tyg .
Może mogła by Pani polecić kogoś co by mi pomógł z tym problemem?

[ Dodano: Czw Sty 10, 2019 11:20 am ]
Żona w polsce w NFZ złożyła wniosek E -106 aby kożystać z mojego ubezpieczenia w polsce. Dostała potwierdzenie że może kożystać z mojego ubezpieczenia. (planowałem dłużej zostać w holandi ale zdarzenie losowe zmusiło mnie do wczesnego powrotu) ale po zwolnieniu się z pracy w holandi to jest 14.07.2018 r i zatrudnieniu się w Polsce dostałem list z NFZ że żona i dzieci nie mogą kożystać z mojego ubezpieczenia holenderskiego.
czyli to co CAK przysłał to mogą być zaległości z ubiegłego roku? i jak to zapłacę to już nic więcej nie przyjdzie do płacenia?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sty 10, 2019 5:27 pm   

safari86 napisał/a:
A wgencji pracy napisali mi że automatyznie po zakonczeniu pracy w dniu 14,07.2018nwygasło moje ubezpieczenie.




Jesli 14 lipca 2018 wygaslo twoje ubezpieczenie, jak poinformowalo cie biuro ,to rownoczesnie wygaslo ubezpieczenie dla twojej rodziny .Moim zdaniem nie powinno byc zadnego powiadomienia od CAK, nie powinno byc zadnych wyliczen skladek ,ani za rok ubiegly, ani za biezacy .(chyba ze otrzymales za duzy dodatek do ubezpieczenia )
Umiesc to pismo w tym temacie http://www.niedziela.nl/f...p=322831#322831
lub jesli wolisz , to przeslij zeskanowane pismo od CAK na priw , sprawdze co tam pisze .
 
 
safari86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 10, 2019 7:00 pm   

A mogłbym na meila bo tu nie moge czego dodac zdj kurcze?
 
 
madziulka888
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 09, 2019 11:05 pm   

Podpowie mi ktoś jak zrezygnować z ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii chodzi żebym to mogła zrobić przez Internet gdyż nie przebywam już w holandii
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 11:09 am   

madziulka888 napisał/a:
Podpowie mi ktoś jak zrezygnować z ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii chodzi żebym to mogła zrobić przez Internet gdyż nie przebywam już w holandii


a gdzie jesteś ubezpieczona czy masz DigiD?

Jeśli nie, możesz wyszukać "zorgverzekering opzeggen" i daj nazwę swojej ubezpieczalni. Potem "Tussentijds opzeggen" W mojej ZilverenKruis wybierasz dlaczego wypowiadasz ubezpieczenie Ik ga verhuizen naar het buitenland i potem formularz wypałniasz
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
madziulka888
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 11:21 am   

Tak posiadam DigiD jeśli chodzi o to gdzie ubezpieczenie to ZEKUR
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 11:39 am   

tu jest żeby zadzwonić https://www.zekur.nl/klantenservice/opzeggen
pod ten numer Vanuit het buitenland bel je naar +31 72 527 72 08
Ale jeśli może językowo nie czujesz się na siłach to może spróbuj emaila napisać albo przez DigiD nie wiem czy masz jakąś opcję jak się zalogujesz
_________________
http://humanitarni.pl/#
Ostatnio zmieniony przez lena.a Nie Lut 10, 2019 11:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group