NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Gru 10, 2018 8:10 pm
Jak zrezygnowac z ubezpieczenia ?
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 10, 2019 1:41 pm   

madziulka888 napisał/a:
Tak posiadam DigiD jeśli chodzi o to gdzie ubezpieczenie to ZEKUR


Sprawdz czy twoj digid jeszcze dziala ,bo moja siostrzenica po powrocie do Polski nie mogla w zaden sposob juz sie nim poslugiwac.
Jesli chcesz zrezygnowac z ubezpieczenia nie mozesz u nich zalegac z platnoscia wstecz ...bo ci go nie zastopuja .Wiec sprawdz czy masz wszystko zaplacone .
Wydrukuj ze strony swojej ubezpieczalni opzegbrief wypelnij i wyslij do nich listem poleconym .(Dla pewnosci zrob sobie kopie) Mozna tez i poczta elektorniczna ,ale jak sie okazalo w przypadku mojej siostrzenicy nie przyjeli tego do wiadomosci.
Na domiar zlego cala procedura zastopowania zostala rozwleczona w czasie. Dziewczyna miala do zaplacenia jeszcze za kilka miesiecy ,chociaz od dawna przebywala juz w Polsce .
 
 
cela2 
Poczatkujacy
cela2

Dołączyła: 24 Lut 2019
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 24, 2019 8:10 pm   

witam proszę o pomoc w sytuacji: mąż dołączył mnie i dzieci do ubezpieczenia w NL NFZ wystawiło stosowne dokumenty jednak dla żony i dzieci wystawił je z datą wsteczną od 2017 roku a nie od stycznia 2019 druk E 106 w NFZ był zlożony pod koniec 2018 teraz CAK przysłało pismo do zapłaty za ubezpieczenie lat 2017 i 2018 mimo ze zona nie miała ubezpieczenia ani w Polsce z NFZ ani w Holandii w tych latach, jak ma płacić za coś z czego nie korzystała ani nie miała? rozumiem za 2019 ok składki na bierząco ale wstecz? mąż jest ubezpieczony od 2017 roku i NFZ taką datę wystawił i nie wie co mi poradzić jestem pierwsza osobą która robi problem ! proszę o info może ktoś ma lub miał podobną sytuację
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Lut 24, 2019 9:36 pm   

na dzień dobry zglosilabym się do oddzialu NFZ z zapytaniem, dlaczego dokumenty zostały wystawione z data wsteczna.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 24, 2019 9:47 pm   

cela2 napisał/a:
NFZ wystawiło stosowne dokumenty jednak dla żony i dzieci wystawił je z datą wsteczną od 2017 roku a nie od stycznia 2019


Przeciez to NFZ wystawil dokument z wsteczna data ( mozna ? od kiedy ?) to jest ich ewidentna wina, wiec teraz, czy im sie to podoba czy nie niech sprawe odkreca .

Wy jednak nie siedzcie z zalozonymi rekami tylko dzialajcie,dla wlasnego dobra, bo z tym CAK nie ma zartow .
Aby nie placic ubezpieczenia od podanej przez CAK daty, trzeba napisac odwolanie wyjasniajace A w tym moze okazac sie bardzo pomocna data zameldowania zony w Holandii o ile jestescie tu zameldowani .
Trzeba z gminy pobrac wypis o dacie zameldowania - Uittreksel bevolkingsregister i orginal dolaczyc do tego pisma /odwolania.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lut 24, 2019 10:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cela2 
Poczatkujacy
cela2

Dołączyła: 24 Lut 2019
Posty: 4
Wysłany: Pon Lut 25, 2019 9:54 am   

Nie jesteśmy zameldowani w NL mąż dostarczył do NFZ druk od swojego ubezpieczyciela w
NL oni wystawiają z taką datą odkąd ubezpieczenie trwa czyli od 2017 więc NFZ żonie i dzieciom wystawił poświdczenie ze od 2017 przysługuje nam świadczenie zdrowotne a nie z data jaką wniosek byl składnay w NFZ 07-12-2018 wisiałam na telefonie prawie godzine usłyszalam że tak wszystkim wystawiają i Polacy płacą ale za co placić za cos czego nie było CAK odpisało na meila ze NFZ im taką decyzje przesłało i tyle
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 25, 2019 12:06 pm   

cela2,

Albo sie nie rozumiemy , albo ja nie do konca rozumiem o co chodzi.
NFZ wystawil wam zaswiadczenie ,ze jestescie ubezpieczeni w Polsce, od dnia ktory podajesz ,czy Holandii od podanej daty .Jesli to drugie to...wyglada na to ze ,tutejsza ubezpieczalnia z wielka radoscia wziela was pod swoje skrzydla z data wsteczna, wiedzac ze bedziecie musieli zaplacic skladki wstecz...
Jesli tak jest, to niestety popelniliscie blad, ktory bedzie was kosztowal oplaceniem rachunku za ubez[ieczenie i moim zdaniem zadne odwolanie tu nie pomoze .
W waszym przypadku wyglada to na nieznajomosc regul , dotyczacych ubezpieczenia i meldunku, ale to zadna wymowka dla ubepieczalni . Dziwne to wyglada ,tym bardziej ze maz przebywa na terenie Holandii od 2017.
 
 
cela2 
Poczatkujacy
cela2

Dołączyła: 24 Lut 2019
Posty: 4
Wysłany: Pon Lut 25, 2019 1:11 pm   

Mąż nie przebywa w NL od 2017 tylko ubezpieczenie ma od 2017 właśnie uzyskałam informacje z działu NFZ Warszawa iż takie są przepisy o ustawodastwie i koordynacji ,dla NFZ data zawarcia ubezpieczenia przez męża (wnioskodawcę )jest tym sam ustawowym objęciem rodziny ubezpieczeniem nie zaleznie od tego kiedy wniosek jest zlożony, (jeśli rodzina nie posiada innego ubezpieczenia )więc rada dla wszystkich którzy chca rodziny współubezpieczyć niech to robią od razu ,dla mnie to jakaś luka w prawie ! dziękuje pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 25, 2019 6:11 pm   

cela2,

Cytat:
dla NFZ data zawarcia ubezpieczenia przez męża (wnioskodawcę )jest tym sam ustawowym objęciem rodziny ubezpieczeniem nie zaleznie od tego kiedy wniosek jest zlożony, (jeśli rodzina nie posiada innego ubezpieczenia )więc rada dla wszystkich którzy chca rodziny współubezpieczyć niech to robią od razu ,dla mnie to jakaś luka w prawie !


To sa dwa rozne kraje i system ubezpieczen funkcjonuje inaczej..nie jaks luka w prawie .

Nie spotkalam sie z tym ,by ubezpieczalnia holenderska wymagala potwierdzenia, ubezpieczenia z NFZ to po pierwsze ( przy oddelegowanie kogos do pracy, lub wtedy gdy zona pozostaje w Polsce maz pracuje w Holandii )
Po drugie .Jesli tu mieszkasz lub pracujesz ,to z dniem - od kiedy jestes ubezpieczona ,placisz tutejsze ubezpieczenie .
Wstecz zaplacisz wtedy, kiedy stwierdza, lub udowodnia ,ze albo tu przebywales ,albo pracowales i nie placiles.

To o czym piszesz w poscie wyzej ,dotyczy polskiego ustawodawstwa i nijak sie ma do niderlandzkiego, Nie ma opcji pobierania ubezpieczenia wstecz ,od kogos, kto ani tu nie mieszkal, ani nie pracowal .Jedynie od oficjalnej daty zgloszenie do ubezpieczalni.

Szczerze mowiac bardziej mi to wyglada na kare ,za nieoplacanie holenderskiego ubezpieczenia od podanej daty, niz za dopisanie zony i dzieci do ubezpieczenia.

Zapytaj meza czy przebywajac/lub pracujac w Holandii , oplacal tu skladki na obowiazkowe ubezpieczeniowe ,bo jesli tego nie robil to CAK wystosowal wam note z oplata, lub nawet naliczona juz kara .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Lut 25, 2019 6:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cela2 
Poczatkujacy
cela2

Dołączyła: 24 Lut 2019
Posty: 4
Wysłany: Pon Lut 25, 2019 9:26 pm   

Właśnie NFZ za oficjalną datę zgłoszenia uznał 2017 twierdząc ze ustawowo ono mnie obowiązywało ponieważ nie miałam ubezpieczenia w Polsce

[ Dodano: Pon Lut 25, 2019 9:30 pm ]
Mąż nie miał i nie ma żadnej zaległości a pismo jest na mnie wystawione kwota zaległa za 2017 i 18 a na 2019 rozpiska za każdy miesiąc nigdy nie pracowała i nie mieszkałam w nl może ktoś na forum miał podobną sytuację
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 07, 2019 5:39 pm   

przeniesione


Shinet napisał/a:
Witam.

Niedługo zjeżdżam do PL. Pod koniec miesiąca prawdopodobnie.
Chciałbym zrezygnować ze zwrotu za ubezpieczenie jednakże nie mam kodu DigiD z powodu braku meldunku.
Miesięcznie dostaję 99 euro, a od kwietnia do grudnia byłoby to prawie 800 euro. Ani nie chcę już tego płacić, ani przeciągać, ponieważ chcę jeszcze konto w banku zamknąć, ale dopiero jak zrezygnuję ze wszystkiego.
Dużo tego, a czasu mało.

W jaki inny sposób mogę zrezygnować z tego zwrotu?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 07, 2019 5:54 pm   


Shinet


Jesli nie masz Digid ,to moze przez formularz sciagniety z internetu ?
Wypelnic i odeslac do BD

https://www.jouwtoeslag.i...ASAAEgLK9_D_BwE
inna pomocna strona
https://www.toeslagenaanv...lag-stopzetten/


Zerknij tez co pisze na ten temat na stronie BD https://www.belastingdien..._het_buitenland
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group