NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Wto Gru 04, 2018 12:48 pm
Zasilek z DVB
Autor Wiadomość
sensual28
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 6:11 pm   Zasilek z DVB

Witam,
ojciec dziecka mieszka i pracuje w Holandii. Ja z dzieckiem jestem w Polsce. Nie mamy ze soba kontaktu, ojciec nie placi alimentow (trwa postepowanie o dochodzenie z Holandii). Czy w takim wypadku on moze pobierac zasilek na dziecko? Jesli nie to czy ja moge sie starac o taki zasilek z Holandii?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 6:27 pm   

sensual28 napisał/a:
Czy w takim wypadku on moze pobierac zasilek na dziecko? Jesli nie to czy ja moge sie starac o taki zasilek z Holandii?
mozesz sie starac ale go nie dostaniesz , zeby taki zasilek dostac to rodzic pracujacy w NL musi wykladac +/- 420 euro kwartalnie na dziecko . Jezeli sama zas bedziesz sie ubiegac o taki zasilek ciebie tez obowiazuje udowodnienie dla svb ze kladziesz na utrzymanie dziecka +/-420 euro kwartalnie . Oplaty za mieszkanie ,transport itd nie przejda jako dowody utrzymania dziecka .
P.S. jakim sposobem chcesz sie starac o taki zasilek jak nie masz podstawowych danych ojca np BSN , a jak ojciec nie bedzie pracowal w NL np bo wyjedzie do innego kraju lub poporstu na dluzsze wakacje to pamietaj ze bedziesz musiala zwrocic nadplacone pieniadze do SVB a ze nie macie kontaku z ojcem dziecka to o takim fakcie dowiesz sie naprawde duzo za puzno i bedzie musiala setki euro zwracac do SVB . Wiec pomysl czy gra warta swieczki .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Mar 03, 2018 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zabor
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 1
Wysłany: Śro Wrz 26, 2018 3:05 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Wrz 26, 2018 6:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group