NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WIA jak to wygląda, która podkategoria
Autor Wiadomość
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
  Wysłany: Czw Lip 19, 2018 2:38 pm   WIA jak to wygląda, która podkategoria

Witam,

Otóż dzwoniła ostatnio do mnie pani lekarz orzecznik. Po rozmowie, powiedziała że moje świadczenia zostaną przedłóżone. Czyli na WIA bo w sierpniu mija 2 lata chrobowego.

Czy ktoś ortientuje się na jak długo dadzą mi świadczenie WIA, która podkategoria?

W Holandii pracowałem około 6 lat. Jest szansa na powrót do pracy po wątpliwym wyzdrowieniu. Trwały uraz mechaniczny ręki.

Z orzecznikiem rozmawiałem 17.07.18. Pani powiedziała że wszystko dostanę lstownie na email. Ile będę czekał na decyzję?

Dziękuję za wszystkie pomocne informacje, pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 19, 2018 3:27 pm   

RobertStalka napisał/a:
Czy ktoś ortientuje się na jak długo dadzą mi świadczenie WIA,
na czas choroby , jezeli masz staly uszczerbek na zdrowiu i bedziesz mial IVA to az do emerytury jezeli WGA to dlugosc takiego zasilku zalezy od wielu faktorow i trwa min. 3 m-ce a max 38 m-cy . Mianowicie zeby otrzymac IVA musisz byc calkowicie niezdolnym do pracy i nie miec szans na polepszenie sie twojego stanu zdrowia . WGA otrzymujesz jesli jestes czesciowo nie zdolny do pracy . Wtedy obliczaja twoje mozliwosci i prownuja to z dochodami na stanowiskach jakie bys mogl wykonywac z twoim schozeniem ( jezyk nie jest problemem bo moga ciebie wyslac na szkolenie / do szkoly ) i tymi dochodami co miales. Z tego co wczesniej opisywales i z dswiadczenia spodziewam sie ze wylicza ci cos miedzy 20% a 50% utraty zdrowia/inwalidztwa co jest pozniej przeliczane na utrate dochodow i taka przeliczona sume beda ci wyplacac przez dany okres czasu ( 1 link mozesz zobaczyc jak przeliczaja wysokosc inwalidztwa na dochody ) . Jaki okres czasu to zalezy juz od wielu faktorow takich jak dlugo tu pracujesz , jak dlugo mieszkasz itd . w ponizszym linku mozesz sobie poczytac jak dlugo moze ci przyslugiwac WGA . https://www.uwv.nl/partic...lguitkering-vvu
https://www.judex.nl/rech...-wga-uitkering/

jak obiczaja ile mozesz jeszcze zarobic czyli wysokosc twojej niezdolnosci do pracy : Np to ze masz niezolna reke nie znaczy ze nie mozesz roznosic poczty lu jezdzic wozkiem widlowym. zalozmy ze zarabiales 2000 euro teraz roznoszac poczte zarobisz 1000euro znaczy ze masz 50% utraty zdolnosci do pracy . ALe zaluzmy ze mozesz wykonywac prace na wozku widlowym i zarobisz z twoim inwalidztwem €1500 to znaczy ze masz tylko 25% utraty zdolnosci do pracy . https://werkwacht.nl/artikel/arbeidsongeschiktheid-percentage/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lip 19, 2018 3:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 19, 2018 3:28 pm   

RobertStalka napisał/a:
Ile będę czekał na decyzję?
4 do 8 tyg
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
RobertStalka
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 29
Wysłany: Czw Lip 19, 2018 5:13 pm   

baileys napisał/a:
RobertStalka napisał/a:
Ile będę czekał na decyzję?
4 do 8 tyg


Tu mam taką informację, którą otrzymałem po ostatniej komisji. Czy można z niej coś wywnioskować?


 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 19, 2018 8:17 pm   

RobertStalka napisał/a:
Czy można z niej coś wywnioskować?
tak mozna . Np ze mozesz wyjechac do PL jak sie poprawi twoj stan zdrowia psychicznego( ktory napewno sie poprawi ) i w PL bedziesz dalej mogl prowadzic reintegracje zawodowa , i oni ciebie skontaktuja z firma reintegracyjna w PL . Pozatym tez to ze : NA TA CHWILE nie mozesz zarabiac wiecej jak 65% twoich srednich dochodow z przed choroby ale za jakis czas beda mogli zniesc restrykcje godzin czyli bedziesz mogl coraz wiecej pracowac . W tej chwili nie moga ci znalesc takiej pracy bys mogl zarabiac min 65% twoich ostatnich zarobkow bo na dana chwile jestes tylko "jednoreczny "
Tlumaczac na zwykly jezyk dostaniesz WGA czyli rente tymczasowa , z czasem bedziesz mogl/mosial wiecej robic jako jednoreczny i w niezadalekiej przylosci bedziesz ponownie powolany do UWV na ponowna komisje ktora okresli ile ci sie poprawilo zdrowie a przedewszsytkim mozliwosci do podjecia pracy . Jedno tez jest pewne ze kiedys dostaniesz stala rente( IVA ) jednak nie za wysoka bo jak ci juz pisza w tym pismie jestes jednoreczny czyli jedna reka jest w pozadku . Napewno dadza ci tez szkolenia i zrobia wszystko by ci znalesc prace . A stanowisko sie zawsze znajdzie bo dla pracodawcow przyjmujacych niepelnosprawnych maja odpowiednie subsydje .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group