NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Operacja (nowotwór)
Autor Wiadomość
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
  Wysłany: Pią Mar 01, 2019 5:02 pm   Operacja (nowotwór)

Witam. Może ktoś przeszedł takie leczenie i rozjaśni mi trochę w głowie ( chodzi o członka rodziny). Będąc w Polsce na urlopie ,osoba ta wykonała tomograf komputerowy i wyniki są bardzo złe...podejrzenie nowotworu i skierowanie na natychmiastową operację. Osoba ta mieszka ,jest zameldowana i ubezpieczona w Holandii.
I tu moje pytania...czy w razie skierowania od lekarza rodzinnego można samemu wybrać szpital ? Czy ubezpieczalnia pokryje koszty operacji i ewentualnego dalszego leczenia powyżej tzw. własnego ryzyka ? Czy tutaj lekarze honorują wyniki z Polski czy od początku wdrażają swoje leczenie ? Język holenderski słabiutko , tym bardziej u lekarzy komunikacja będzie marna. Do rodzinnego załatwimy prywatnie tłumacza. A jak jest w przypadku operacji , leczenia w szpitalu itp. , czy szpital zapewnia tłumacza , czy też leży to w interesie pacjenta ?
Sorry za tak wiele pytań , ale wszyscy jesteśmy w szoku tak nagłą i przerażającą diagnozą.
Może ktoś może nam pomóc?
Liczy się każdy dzień.....
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 03, 2019 2:23 pm   

aska1703, wlasnie pomagam komus w podobnej sytuacji . Dana osoba musi uzyskac pozwolenie od ubezpieczalni na leczenie w PL mianowicie jest to planowane leczenie a nie nagla sytuacja i tu ubezpieczalnia ma prawo odmowy pokrycia kosztow .
Lekarze moga kozystac z badan juz zrobionych w PL ale raczej beda chcieli sami zrobic tez tu na miejscu wszystkie badania potrzebne do postawienia diagnozy .
aska1703 napisał/a:
czy w razie skierowania od lekarza rodzinnego można samemu wybrać szpital ?
szpital mozesz wybrac tu w NL nie w PL , prosze uwazac na to czy dany szpital ma podpisana umowe z waszym ubezpieczeniem w innym razie mozecie sia narazic na bardzo wysokie koszta . Jezeli dana osoba chce sie jednak leczyc w PL to musi uzyskac pozwolenie od ubezpieczalni . Jezeli takowe pozwolenie zostanie uzyskane to operacja i leczenie zwiazane z dana choroba zostanie pokryte . Uprzedzam jednak ubezpieczalnie nie chcetnie wyrazaja zgode na takie leczenie poza granicami NL w przypadku osob tu zamieszkalych . Co do tlumacza to juz zalezy od szpitala . U nas w szpitalu do niedawna byl tlumacz na telefon , teraz zalezy na kogo sie trafi , raz dzwonia raz nie
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Nie Mar 03, 2019 5:16 pm   

Baileys dziękuję Ci bardzo za odpowiedz.
W swoim poście nie zaznaczyłam,że ta osoba wraca do Holandii i moje pytania dotyczą leczenia w Nl.
Trochę poczytałam,podzwoniłam i mniej więcej wiem jak to działa ( może komuś będzie pomocne ).

W Polsce NFZ zażądał od ubezpieczalni w Nl. druku E 106. Ci odmówili wydania takiego druku,żądając z Pl. opisu choroby i przewidywanych kosztów operacji i leczenia. W Pl. wydadzą historię choroby ale nie koszty leczenia ,których nie mogą przewidzieć. Kontakt z ubezpieczalnią w Nl. mailowy i może trwać to tygodniami a tu chodzi o czas.
Dzwoniłam do kancelarii Anny Kłosowskiej (pomaga w podatkach i zdobyciu takich druków) i dowiedziałam się , że druk E 106 ubezpieczyciel w Nl. ma obowiązek wystawić osobom tu pracującym,ubezpieczonym ale nie zameldowanym ( meldunek tylko w Pl) a w naszym przypadku ,to trzeba się starać o druk E 109 . Ale to potrwa też tygodnie...
Za Twoją radą Baileys , sprawdzę jeszcze z którymi szpitalami ubezpieczalnia w Nl. ma podpisaną umowę.
Jeszcze raz Ci dziękuję i pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group