NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i zasiłek.
Autor Wiadomość
Mell21
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 1
  Wysłany: Czw Mar 14, 2019 6:37 pm   Ciąża i zasiłek.

Mam troszkę skomplikowane pytanie. Czy należy mi się jakaś pomoc macierzyńska? Sytuacja wygląda tak : pracowałam okolo 8 miesięcy w Holandii, w dwóch agencjach pracy z przerwą pomiedzy i różnych firmach ponieważ brali tam gdzie potrzebowali. Mieszkałam w Holandii bez meldunku potem przeprowadziłam się i zameldowalam w niemczech nadal pracując w Holandii. Zwolnili mnie w ciąży, tylko o dwutygodniowej (lub czterotygodniowej zalezy czy liczyc od miesiaczki czy poczecia ) ciazy dowiedziałam się kilka dni po zwolnieniu. Firma nie placila za mnie ubezpieczenia zdrowotnego mialam polskie od wypadkow. W tym momencie juz nikt mnie nie zatrudni ... w niemczech nie pracowalam nigdy nic mi się nie należy... czy mogę się starać o jakaś pomoc jeśli tak to jak i gdzie?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 9:17 pm   

Mell21 napisał/a:
o ciazy dowiedziałam się kilka dni po zwolnieniu. Firma nie placila za mnie ubezpieczenia zdrowotnego mialam polskie od wypadkow. W tym momencie juz nikt mnie nie zatrudni ... w niemczech nie pracowalam nigdy nic mi się nie należy...


Wlasciwie juz z powyzszego zdania mozna ci odpowiedziec ,ze z Holandii nie otrzymasz zadnych swiadczen .
Powodem zwolnienia nie byla ciaza , przeciez nie powiadomilas o tym fakcie pracodawcy,bo jeszcze sama o niej nie wiedzialas .
No i jak to mozliwe ze przec 8 miesiecy nie placilas obowiazkowego ubezpieczenia. Nikt ci o tym nie powiedzial ze polskie ubezpieczenie jest niewazne w Holandii.
Przeciez w razie choroby nawet za wizyte u lekarza domowego placila bys z wlasnej kieszeni.
Jesli umowa sie skonczyla , lub zwolniono cie z pracy ,to w takiej sytuacji jak najszybciej powinnas sie byla sama zglosic do UWV o ile mialas przepracowane 26 tyg w ostatnich 36.
 
 
polszanka
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 21, 2019 9:58 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sie 21, 2019 6:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group