NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CUKRZYCA
Autor Wiadomość
paltonik
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 10, 2019 6:57 pm   CUKRZYCA

Dzien dobry

Bardzo bym prosił o pomoc w odpowiedzi na temat insuliny w Holandii.

Choruje na cukrzycę typu 1. Stosuje insulinę dzienna i nocna, mianowicie Sanofi Lispro oraz Toujeo SoloStar.

Chce wyjechać do pracy do Holandii przez Agencje Pracy bym mógł zarobić na pompę insulinową.

Moje pytanie brzmi.
Jak wygląda sprawa na zapotrzebowanie na insulinę?

Czy nie ma problemu z zapisaniem się do lekarza i czy przepisze Lekarz w Holandii receptę na insulinę taka sama lub zamiennik jej oraz glukometr oraz paski i na jakiej podstawie? Dokumentacji medycznej czy badań? Jak wygląda odpłatność za leki?

Pytałem w agencji powiedzieli ze oni dają ubezpieczenie które pokrywa koszty leków i insulinę otrzymuje się za darmo.

Czy Insulina w Holandii jest dostępna dla pacjentów za darmo? Wiem że trzeba mieć ubezpieczenie zdrowotne (holenderskie). Koszt takiego ubezpieczenia to +/- 100 euro miesięcznie (w zależności od firmy i pakietu). Zatem czy podstawowe ubezpieczenie pokrywające ryzko własne wystarczy, aby nie płacić za leki i wizyty u lekarza? Dzięki eigen risico nie płacimy 100% za np. za leki, wizyty u specjalistów, szpital?

Bardzo proszę o informację.
Serdecznie dziękuję i jestem bardzo wdzięczny za pomoc
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Maj 10, 2019 9:56 pm   

zerknij tu

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?p=307869

http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=79577

edit.
Cytat:

Pytałem w agencji powiedzieli ze oni dają ubezpieczenie które pokrywa koszty leków i insulinę otrzymuje się za darmo.


Okaze sie na miejscu czy mowili prawde ,ale radze z calego serca w cuda nie wierz
w zorgverzekernig wiele sie zmienilo i nadal zmienia na nasza niekorzysc , duzo zalezy od ubezpieczalni na co i z kim ma podpisany kontrakt, oraz jak wysokie bedzie twoje ubezpieczenie wlasne- eigen risico.
Powiem ci ze zanim otrzymasz tu cos za darmo,czyli ubezpieiczalnia pokryje koszty twojego leczenia, to wczesniej wydebia od ciebie wspomniane juz eigen risico i na pewno poniesiesz tez koszty wlasne tu zwane eigen bijdrage.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Maj 10, 2019 10:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Maj 11, 2019 10:48 am   

Jesli chodzi o insulinę, to obie marki są w pełni refundowane, bez eigen bijdrage.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
paltonik
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 2
Wysłany: Nie Maj 12, 2019 11:29 am   

Cześć
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Czyli wystarczy ubezpieczenie 24,14 tygodniowo przez Agencję i dostanę insulinę paski za darmo i nic nie będę musiał dopłacać? Jak widać jest wiele sprzecznych sobie wypowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group