NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypalenie zawodowe - co dalej? jakie mam prawa?
Autor Wiadomość
SzWED 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 11:01 am   Wypalenie zawodowe - co dalej? jakie mam prawa?

Dzień dobry
Jeśli mój przypadek był już tutaj omawiany to z góry przepraszam, ale nie miałem czasu na scrolowanie tematów, proszę o wyrozumiałość.
Kilka dni temu dostałem ataku paniki i hiperwentylacji w pracy , przewlekły stres, nerwowa atmosfera w pracy, presja psychiczna ze strony pracodawcy oraz brak snu (z powodu stresu) przez ostatnie dwa tygodnie ( sen po 2-4h na dobę) zrobiło swoje.
Wylądowałem u Huisartsa, dostałem tabletki na uspokojenie i deklaracje ze strony przychodni że skontaktuje się ze mną psycholog w celu konsultacji i dalszych kroków.
Czuje się zdewastowany psychicznie i fizycznie.
Jestem pracownikiem na Vastkontrakcie. Sytuacja jest dla mnie nowa i nie wiem co dalej, jakie prawa mi przysługują, np. ile dni chorobowego mi przysługuje? jakie dalsze kroki mam zrobić, chce wrócić do równowagi psychicznej i fizycznej. Czy ktoś z Szanownego grona forumowiczów mierzył się z podobną sytuacją, wszelkie konstruktywne porady są mile widziane.
Prześmiewcze i sarkastyczne komentarze- proszę sobie darować.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 1:01 pm   

SzWED,

Diagnozowanie wypalenia zawodowego nie jest wcale takie oczywiste i nawet psychologom i psychiatrom sprawia trudnosc nie mowiac, o lekarzu pierwszego kontaktu.

Wiesz na pewno , ze to wypalenie zawodowe ,a nie czasowe przemeczenie ?
Lekarzem nie jestem, diagnozy nie stawiam- tylko pytam, czy nie bierzesz pod uwage tego ze moga to byc objawy zupelnie innej choroby - rozwijajacej sie w organizmie ?

Cytat:
dostałem tabletki na uspokojenie i deklaracje ze strony przychodni że skontaktuje się ze mną psycholog w celu konsultacji i dalszych kroków.

I tego sie trzymaj.

Przysluguja ci takie same prawa jak wszystkim innym pracownikom (przebywajacym na chorobowym ...)

Zglos chorobe pracodawcy lub do UWV , po pewnym czasie otrzymasz rowniez wezwanie do lekarza zakladowego (arbo)
O ARBO arts , UWV i chorobowym etc . poczytaj tu na forum.

Zatanawiam sie tylko, czy leczenie zaburzenia, ktore cie dotknelo nie bedzie utrudnione ze wzgledu na obecna pandemie , a co z tym zwiazane ograniczony a nawet utrudniony dostep do lekarzy specjalistow, ktorzy przyjmuja tylko w szpitalach lub poliklinikach .
W moim szpitalu odwolano wiele operacji , oraz wczesniej zaplanowanych wizyt kontrolnych Przyjowani sa tylko pacjenci ,ktorzy wymagaja natychmiastowej pomocy.

Pozdrawiam i zdrowia zycze .
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 9:14 pm   

Witam,

W aktualnej sytuacji wiele psychologow itp udziela porad przez skypa...

Czas oczekiwania na konsultacje to kilka tyg ...

Duzo zdrowia zycze :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group