NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Cze 11, 2008 6:02 pm
Pilne!!! Doradzcie coś!!
Autor Wiadomość
kasia1983111 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:45 am   Pilne!!! Doradzcie coś!!

Kochani, mam wielka prośbe do wszystkich ktorzy mogą pomóc. Mieszkam w Polsce, niedawno dostałam maila, że wygrałam na loterii w holandii. Po wysłaniu apprasail form dostałam telefon z holandii z gratulacjami i polecono mi załozyc konto w banku holenderskim. Nie wiem co mam robic, czy to nie jest jakas wielka ściema.
Mój nr gg 855175 Piszcie
 
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 12:41 pm   

kasia1983111, a bralas udzial w tej loterii? Bo jak bralas to moze i faktycznie wygralas,,. :033:
 
 
kasia1983111 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 2:29 pm   

Elzunia kiedys podawałam swój adres email w takiej loterii i to było bodajze w grudniu, wczoraj dostałam maila od Postbanku z formularzem do założenia konta. Jest tam wspomniane cos o tym ze musze pokryc koszty aktywacji tego konta. Boje sie w cos wpakowac a angielskiego tez perfekcyjnie nie znam.
 
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 3:05 pm   

Kasia, gdybys cos wygala to chyba nie byloby im roznicy w ktorym banku masz konto by dokonac przelew na Twoje konto, dlaczego mialo by byc to akurat w Postbanku?

Jaka to jest kwota tych kosztow zalozenia konta? Jesli nie bylaby wielka to kazdy by chcial tam zalozyc bo wiadomo jak tu jest z tym otwieraniem konta: jak nie brak zameldowania to kontrakt a tak Ty ialabys uproszczona sytuacje :D

A tak jesli moge to zapytam: ile wygralas? :033:
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 3:07 pm   

Jesli jest to wygrana pieniezna, to moga wylas ja na Twoje polskie konto. Koszty to chyba okolo 12 Euro, wiec niech je sobie potraca z wygranej i tyle.

Zastanawia mnie jak chca zalozyc Ci konto bez niezbednych dokumentow, podpisow i na dodatek z zagranicy?

Moze sie myle, ale podejrzanie to brzmi...

Napisz, co zdecydowalas :)

Powodzenia!!!!
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 4:53 pm   

Sama musisz podjac decyzje ale zgadzam sie z przedmowcami ze to jest podejrzane bo dlaczego masz zalozyc akurat w tym banku konto- jaka to roznica ? Jezeli to wygrana to po co ci holenderskie konto ktore tak jak w Polsce musisz oplacac ? Badz ostrozna. Moze ktos na forum przetlumaczy ci to pismo i sprawa bedzie jasniejsza. Pozdrawiam :039:
_________________
wiolka
 
 
kasia1983111 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 6:39 pm   

Kochani dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Z tym założeniem konta jest tak ze miałabym je załozyc całkowicie online, przysłali mi formularz otwarcia rachunku, mam im odesłac wypełniony faksem wraz z kopia prawa jazdy lub paszportu. A co do kosztów otwarcia nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi.
 
 
 
jac66 
Poczatkujacy
jac66

Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: Tiel
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:11 pm   raczej ściema

raczej pachnie ściemą bo tutaj w NL nikt nic za darmo nie daje a na pewno nie na adres maila podany w loterii, chyba że im wcześniej zapłaciłaś przy podaniu maila ale musiała byś to zrobic jakąś kartą bankomatową lub kredytową (no chyba że przelew pocztowy- żadko spotykany w sieci) to wtedy niech ci wyślą na to konto z którego płaciłaś. jak nie to raczej jakis przekręt.
Pisałaś że to było w języku angielskim ? Wypisywałem formulaz założenia konta w Postbanku i na papierze nie było żadnego tłum nawet w nawiasach, coś dziwne.
Powiem jedno uwaga bo stinking.
_________________
jac66
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:13 pm   

To sa chwyty reklamowe.
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 6:09 am   

Tez tak sadze :039:
_________________
wiolka
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 6:53 am   Doradzcie

a ja powiem sprawdz i przekonaj się bo bedziesz potem sobie wytykać, ze nic nie zrobiłaś...
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
kasia1983111 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 2:33 pm   

Mam jeszcze jedno pytanko, czy przy zakładaniu regularnego konta w Postbanku wymagana jest jakas minimalna wpłata na to konto?
 
 
 
KARPENKOP 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: z Ameryki
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 2:32 pm   Re: raczej ściema

[quote="jac66"]raczej pachnie ściemą bo tutaj w NL nikt nic za darmo nie daje [quote]
Daja za darmo duzo rzeczy.

Kasia; Holenderskie loterie sa na calym swiecie znane , z wygranych. Oni chyba chca albo twoich dokumentow zeby podrobic dla kohgos, albo twojego adresu zeby ci oferty przesylac, albo twojego konta bankowego zebys im cos wplacila zaanim odbierzesz wygrana.

moglas wkleic ten email co ci przyslali. albo chociaz podac adres www tej loteri
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:10 am   Re: raczej ściema

KARPENKOP napisał/a:



Kasia; Holenderskie loterie sa na calym swiecie znane , z wygranych.


Akurat...Dostalam telefon,ze "wygralam" komputer i tu dopiero cala propozycja,ze jak wezme abonament na cos (polaczenie internetowe) bla bla to dostane komputer :031: .A dawno kidys przysylali "kluczyki do samochodu" ze wygralas samochod,naiwni nabierali sie,mnie maz ostrzegl zaraz po moim przyjezdzie tutaj.A ile w tv bylo programow na ten temat - Breekijzer!
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Nie Cze 08, 2008 10:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia1983111 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:13 pm   

Witajcie!!!
Poszperałam troche jeszcze w necie i znalazłam :081: Wszysto to była jedna wielka ściema, na dodatek facet, który do mnie dzwonił zaczął się denerwować jak zaczęłam się o wszystko dopytywać. Ale dziękuję wszystkim za Wasze rady.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group