NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: m4rcin
Śro Lut 11, 2009 6:41 pm
Ubezpieczenie
Autor Wiadomość
Skonec 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 3
  Wysłany: Sob Cze 14, 2008 12:15 pm   Ubezpieczenie

Witam

Mam pytanie: od pol roku ubezpieczam sie w Polsce gdyz jest o wiele taniej. Teraz jednak dostalem od mojej agencji pracy nakaz aby sie nie ubezpieczac juz wiecej w Polsce gdyz trzeba, jest koniecznosc ubezpieczenia w Holandii.

Czy to jest prawda?? dla mnie ubezpieczenie w Polsce jest o wiele lepsze niz te holenderskie, gdyz np: ide z bolem zeba, majac ubez. holenderskie pace za ta wizyte!! majac polskie nie place :)

Dziekuje z gory za pomoc.
Pozdrawiam
Skonec
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 1:26 pm   

Tak, jest to prawda. Pracując w Holandii podlegasz obowiązkowemu ubezpieczeniu zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 2:19 pm   Re: Ubezpieczenie

Skonec napisał/a:
Czy to jest prawda?? dla mnie ubezpieczenie w Polsce jest o wiele lepsze niz te holenderskie, gdyz np: ide z bolem zeba, majac ubez. holenderskie pace za ta wizyte!! majac polskie nie place :)


Jak pracowales legalnie przez pol roku w NL i nie placiles tutaj ubezpieczenia to szykuj n*80€, gdzie n to liczba miesiecy od dnia twojej rejestracji w NL (za pol roku 6*80€, a jak cie zlapia zanim sam sie zglosisz to dostaniesz jeszcze kare (chyba +30%) ) . Ja sie rejestrowalem w Gemeente w grudniu zaczalem pracowac pod koniec lutego i mimo tego ze mialem PL ubezpieczenie od grudnia do marca to musialem wykupic zalegle holenderskie za okres grudzien-luty

Sa dwa rodzaje ubezpieczen zdrowotynch - jedno ze placisz sam i pozniej Ci ubezpieczenlnia zwraca (ale i tak pierwsze 150€ placisz sam) ale mozesz isc do dowolnego lekaza lub takie ze nie placisz za wizyte ale lekarz musi miec umowe z Twoja ubezpieczalnia (co nie zmienia faktu ze pierwsze 150€ sie placi i tak).
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Cze 14, 2008 2:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 2:39 pm   

Skonec,
Cytat:
od pol roku ubezpieczam sie w Polsce gdyz jest o wiele taniej.
ale mieszkasz i pracujesz w Holandii dlatego powinienes miec wykupione ubezpieczenie holenderskie czy nikt Ci o tym do tej pory niepowiedzial?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
alka79 
Poczatkujacy
alka79

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 31
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 2:57 pm   

Pracując w zeszłym roku w NL też sobie wykupywałam ubezpieczenie w Polsce i nikt mnie nie poinformował że to działa wstecz. To teraz jak będę sobie chciała wykupić ubezpieczenie w NL będę musieć zapłacić za 8 mies. do tyłu (bo tyle pracowałam w zeszłym roku), nawet jak nie byłam zameldowana? To jest jakiś totalny bezsens! A te miesiące które przebywałam w Polsce też będą wliczać do zapłaty?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 3:10 pm   

alka79, Tak prawde powiedziawszy to nikt nie musi Cie o tym informowac we wlasnym interesie lezy by wyjezdzajac za granice dowiedziec sie jak najwiecej o danym kraju i przepisach dotyczacych ubezpieczen i nie tylko .... jest teraz tak wiele informacji w necie ,ze chyba nie ma co zwalac winy na innych za to ze nie jest sie samemu doinformowanym powinnas jak najszybciej uregulowac swoje ubezpieczenie w tym kraju, im dluzej zwlekasz tym wiecej bedziesz miala do zaplacenia.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 3:12 pm   

Jak pracowalas to sadze ze moga dojsc ze nie placilas skladek i bedzie bolalo.

Ja sie zameldowalem w grudniu zaczalem pracowac pod koniec lutego to nikogo nie obchodzilo ze od polowy grudnia do polowy stycznia i pol lutego bylem w PL. Bylem zameldowany i koniec.

Twoj przypadek moze byc inny bo nie bylas zameldowana, ale wydaje mi sie ze mimo wszystko moga Cie ciagac o te zalegle 8miesiecy ubezpiecznia.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 3:24 pm   

Od 01-01-2006 kazdy kto mieszka lub/i pracuje w Holandii ma obowiazek wykupic ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Osoby, ktore tego nie zrobia moga zaplacic kare w wysokosci 130% ceny ubezpieczenia za wszystkie miesiace za ktore dana osoba powinna byc ubezpieczona.


http://www.spam.inf...id=96&Itemid=31
 
 
alka79 
Poczatkujacy
alka79

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 31
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 3:31 pm   

No tak tylko firma przez którą pracowałam w NL była tak "solidna" że nawet nie zapewniała ubezpieczenia dlatego ubezpieczałam sie w Polsce.

[ Dodano: Sob Cze 14, 2008 3:33 pm ]
Z tego co się orientuję to trzeba chyba być zameldowanym aby oplacać ubezpieczenie, czy tak?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 3:36 pm   

Firma nie ma obowiazku zapewnienia Tobe ubezpiecznia. Obowiazek ubezpieczenia spoczywa na Tobie. Ubezpieczenie najczesciej placisz sama z konta swojego - czasami (rzadko) sie zdaza ze firma potraca Ci z wyplaty pieniadze na ubezpieczenie.

Moja firma ma kontrakt zbiorowy z CZ i firma potraca mi koszty ubezpieczenia z wyplaty. Oczywiscie moglem tez placic sam - raz w miesiacu/raz na kwartal.

[ Dodano: Sob Cze 14, 2008 3:37 pm ]
alka79 napisał/a:
Z tego co się orientuję to trzeba chyba być zameldowanym aby oplacać ubezpieczenie, czy tak?


a postu Gochny - mieszka i/lub pracuje. A ty pracowalas wiec dyskusji nie ma. Podlegasz pod obowiazkowe ubezpieczenie zdrowotne
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
alka79 
Poczatkujacy
alka79

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 31
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 3:45 pm   

Ok dzięki za info.
 
 
Skonec 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 4:42 pm   

ale numer ;/

przez pol roku pracy moja agencja pracy pobierala ode mnie 22euro tyodniowo za ubezpieczenie, nastepnie opiekunka (o ile mozna tak to nazwac) pocieszyla nas i powiedziala iz mozemy wykupic ubezpieczenie zdowotne w Polsce i wtedy nie bede musial placic tego ubezpieczenia w Holandii. Wiec ku uciesze wykupilem to ubezpieczenie, miesiace na nim jechalem. Teraz jednak ta sama opiekunka stwierdzila iz trzeba ubezpieczac sie w Holandii, pomyslalem iz jest to kolejny Jej kit aby wyciagnac kase od nas. Lecz teraz sprawa sie wyjasnila i wiem na czym stoje ;/

Z tym ze coraz mniej mi sie zaczyna oplacac pracowanie w Holandii ;/ firma w ktorej pracuje nie chce zatrudniac na dluzszy czas polakow (pracuje tam od stycznia), mam pracowac jeszcze troszke- nikt nie wie jak dlugo ;/

do tego dochodzi ciagla kontrola mojeo wynagrodzenia gdyz agencja niezbyt chce wyplacac za wszystkie odziny ktore przepracuje, tlumaczac sie ze chca dla mnie dobrze i nie wyplacaja calosci chcac uniknac jakiegos wysokiego podaktu, i te zalegle godziny maja niby wyplacac przy urlopie wakacyjnym- tylko cholera jak mam wiedziec ile godzin mi zaplacili a za ile maja mi zaplacic.

Dziekuje za pomoc na obczyznie.
Pozdrawiam
Skonec
 
 
KarolinaG 
Poczatkujacy
KarolinaG

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 2:22 pm   

Cholera to doinformujcie mnie co to jest inhoudig. Pomimo ze addeco potraca mi z pensji pieniadze na ubezpieczenie zdrowotne to na dodatek jeszcze inhouding. Zgodzila bym sie z ta kwota 20.16 tygodniowo gdybym miala polise ubezpieczeniowa. Jednak ona wygasla z dniem 31.12.2007 Karte z ubezpieczalni mam. Ztego co wiem to babka w belastingdienst zdziwila sie widzac na kolegi wydruku w/w adnotacje i skierowala go do innej placowki po wyjasnienia. W addeco sami nie wiedza co to jest. Raz ze to podstawowe ubezpieczenie , to znow ze to za dojazd do pracy firmowym autem z ktorego juz nie korzystam od ponad 3m-cy, albo ze to jakis dodatek do ubezpieczenia. Dziwne w tym wszystkim jest to ze ta oplate uiszcza czesc zatrudnionych tam polakow reszta i obcokrajowcy tej skladki na swoich wydrukach z tygodniowki nie maja. Powoli szlag zaczyna trafiac czlowieka. Bo jestem tego zdania ze jesli potraca zaklad pracownikowi skladki to powinno byc czarne na bialym na co. A tutaj non stop jakies niescislosci. :072:
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 6:18 pm   

Ja zapytam troche z innej strony choc chodzi o ubezpieczenie. Maz znalazl mieszkanie i jedziemy do niego , ale zeby dzieci byly ubezpieczone przy mezu podobno teraz jest wymagany sofi nr (dla dzieci) i zeby sie zabezpieczyc zanim wyrobimy im sofi chce im wykupic ubezpieczenie turystyczne na 2 m-ce. Mam nadzieje ze to jest honorowane w Holandii ?
_________________
wiolka
 
 
KarolinaG 
Poczatkujacy
KarolinaG

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:53 pm   

Wiem ze jezeli Ty pracujesz tutaj a np maz w kraju to dzieci podlegaja pod Twoje ubezpieczenie. Jesli dziecko zachoruje a jest w kraju i chcesz skorzystac z bezplatnej opieki zdrowotnej to musisz z ubezpieczalni nl wyciagnac druk F-9 i przedlozyc go lekarzowi w pl. jesli chodzi o Ubezpieczenie turystyczne to nie orientuje sie zbytnio. Ale mysle ze w razie czego powinno byc honorowane. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group