NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kraamzorg
Autor Wiadomość
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 7:11 pm   kraamzorg

kraamzorg -jaką opiekę sprawuje przez czas ciaży i po porodzie.prosze o odpowiedz
_________________
ania
 
 
su86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 33
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 8:10 pm   

po porodzie przychodzi przez pare dni i pomaga tobie przy dziecku,sprzata mieszkanie,gotuje,robi zakupy,ilosc godzin zalezy od ubezpiecznia jakie masz a z opieka przez krammzorg podczas ciazy sie nie spotkalam wiec nie wiem
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 9:00 pm   Re: kraamzorg

ania37 napisał/a:
kraamzorg -jaką opiekę sprawuje przez czas ciaży i po porodzie.prosze o odpowiedz


Podczas ciazy nie sprawuje zadnej opieki.Po narodzinach baby przychodzi osoba,ktora przeszla do tego specjalny kurs (nie pielegniarka i nie polozna).
Do jej obowiazkow nalezy pomoc w domu,zrobienie obiadu,zakupy,przyjecie gosci(poczestunek kawa,ciastkiem),w rachube nie wchodzi sprzatanie!(.....mala pomoc).
Jednak podstawowym obowiazkiem kraamzorg jest kontrola i opieka baby.Dziecko jest mierzone,wazone,kontrola pepuszka,mierzenie temperatury,ogolna obserwacja czy wsio OK.....opieka nad matka(czyli toba),sprawdza brzych(kurczenie macicy ) itp...

Liste kraamzorg mozna dostac od lekarza/poloznej, w szpitalu lub wyszukac sobie w internecie,nalezy zamowic wczesnie okolo 3 miesiaca ciazy,uslugi standart w pakiecie okolo 5-6 godz. przez 8 dni....Jesli lezysz po porodzie dlugo w szpitalu...kraamzorg zanika.

PZDR
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 9:36 am   

Bardzo dziekuję i pozdrawiam.
mam jeszcze jedno pytanie mam podstawowy pakiet basis,termin porodu mam na stycznia czy powinnam zmienic pakiet na większy,czy bedzie to dla mnie kozystniejsze,i czy oni to uwzględnia jezeli teraz się zgłosze a moge zmienic dopiero na koniec roku przed porodem?
_________________
ania
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 1:32 pm   

ja zmienialam pakiet z basis na aanvulende w pazdzierniku ( a porod mialam w maju)
w mojej ubezpieczalni nie bylo z tym problemu
mozesz zmienic pod koniec roku - trzeba to zglosic- i od stycznia bedziesz miec pakiet aanvulende, czy TOP-aanvulende (wtedy nie oplacasz porodu szpitalnego np.)

hmmm kraamzorg ugotuje obiad? pierwsze slysze - chyba ze z zupke z puszki ;) predzej umyje toalete i prysznic, czy tez skoczy do sklepu lub apteki
Ostatnio zmieniony przez szeda Śro Cze 18, 2008 1:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
su86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 33
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 9:50 pm   

"w rachube nie wchodzi sprzatanie!(.....mala pomoc). "

jak nie????jak do mnie chodzila kobieta z krammzorg,to robila wszystko,sprzatanie tez, czyli: zmywala naczynia,odkurzala,myla lazienke i toalete...a to chyba nie jest mala pomoc
 
 
malwinka 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 9
Skąd: den haag
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 5:47 pm   a moja kraamzorg

nie robiła prawie nic:] często się spóźniała, twierdziłą że dużo kobiet akurat urodziło i nie mają ludzi( a co mnie to - kontrakt był od chyba 8.00 na 5,5 godz dziennie przez 8 dni) a u mnie w pierwszym dniu pojawiła się łaskawie o 14!!!!:( informując że bedzie przychodzic przez 7 dni po 3 godz(tak wpisywała w karte a naprawde wychodziła po 1,5 godz) raz rozwiesiła pranie, raz wyprasowała kilka pieluch , ja jeszcze jej kawe robiłam,o umycie rąk zanim do dziecka podejdzie też musiałam jej "przypomnieć". Koleżanki mówiły że ich kraam po domu to w fartuchu białym maszerował a moja tak jak wpadła w dresie tak została. Martynce tylko temp mierzyła dwa razy ją wykąpała ( mała bardzo płakała w wodzie więc apani z kraam stwierdziłą że dziecko wody się boi i że jej wiecej kąpać nie bedzie- a okazało się ze Martynka wode uwielbia tyle że dużo cieplejsza niz ta pani jej zafundowała) dziecka nawet nie zwazyła - akurat za to moja pani położna wypisała jej kilka uwag w karcie !!ja niestety nie mam dobrych wspomnien z Kraamzorg- porażka porażka .W sumie to "zajmowała "się śpiącym dzieckiem podczas gdy ja brałąm prysznic i troche się podmalowałam. a gdy tylko porobiłam koło Siebie ,Gabriella bo tak jej było na imie zbierała manatki i wychodziła twierdząć ze bardzo się spieszy!:{ złożyłam na nia zażalenie ale chyba nic nie wskurałam!! a ciężarnym mamuśką przynajmniej ja ,odradzam Z[b]inKraamzorg[/b]pozdrowionka
 
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:27 am   

a ja mam takie pytanie..czy masz obowiazek zglaszac sie o kraamzorg? czy to jak chcesz?
moja kolezanka jest w ciazy bedzie tutaj rodzila niestety nie zna holenderskiego i ona nie chcialaby aby jakas kobieta ktorej i tak nie zrozumie lazila po domku wybrala na babcie..i teraz sie tak zastanawiamy czy to obowiazkoe czy jednak nie..
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:32 am   

pasQdzia napisał/a:
czy masz obowiazek zglaszac sie o kraamzorg?


Nie ...nie ma takiego obowiazku, kraamzorg nie jest obowiazkowe.

PZDR
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:34 am   

pytanie do malwinki mogłabys podać nazwę tego kraamzorg z którego pani była tak nie miła.
_________________
ania
 
 
sivom 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Emmen
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 7:52 pm   no to jak jest?

No to jak jest z tym sprzataniem. Czy kramzorg moge poprosic aby odkurzyla i umyla podloge??? (mam dziecko w wieku 4 lat i duzego wlochtego psa???)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 8:38 pm   

sivom, z tego co piszesz wynika ze to Twoje dziecko juz dawno noworodkiem przestalo byc... a wracajac do pytania ....nikt z kramzorg nie wysprzata Ci mieszkania na tiptop, to jakies nieporozumienie, ale wszystko ma swoje granice .... jak zobaczy ze masz brudno w domu i w dodatku tego wielkiego wlochatego psa... to zglosi to do firmy sprzatajacej.... oczywiscie potem rachunek do zaplacenia ....we wlasnym zakresie!!! :043:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 9:08 pm   Re: no to jak jest?

sivom napisał/a:
No to jak jest z tym sprzataniem. Czy kramzorg moge poprosic aby odkurzyla i umyla podloge??? (mam dziecko w wieku 4 lat i duzego wlochtego psa???)

Bez przesady.Wiele zalezy od osoby ktora przychodzi.U mojej znajomej starsze dziecko odprowadzala do szkoly,coprawda blisko bylo ale jednak.Nie posprzata mieszkania,ale ogarnie czyli chodzi o rzeczy dziecka,pewnie skarpetek meza nie zaniesie do brudownika,ale jak jest fajna babeczka to chyba zle nie jest.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
su86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 33
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 9:35 pm   

a mnie sie wydaje ze one was po prostu olaly...bo jak mialam spotkanie z pania z kramzorg jeszcze w ciazy to tak jak mi powiedziala to tak bylo...czyli nie bede sie powtarzac sprzatanie gotowanie itp i wcale sie nie musialam o nic prosic sama jeszcze pytala kilka razy na dzien co moze dla mnie zrobic a jak przyszla w pierwsy dzien to zaraz sie pytala gdzie mam proszek do prania plyny do sprzatania i do mycia toalety itp a skarpetki meza tez wkladala do pralki i rozwieszala pranie....moze mialam szczescie ze na nia trafilam byla super duzo mi opowiadala o holandii,powiem jeszcze ze mialam pania z icary
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 9:47 pm   

Ja mialam tutaj 3 razy kraamzorg ,8 dni ipo 8 godzin dziennie ,wiec pani rowniez odkurzyla ,umyla podloge ,codziennie sprzatala lazienke i toalete ,prala ,prasowala ,poszla do sklepu i jak chcialam ,to takze ugotowala obiad ,zalezy ,jak sie uzgodni ,ale zadnych ciezkich prac nie wykonuje ,nie sprzata w szafkach i nie myje okien ,:119:
Ostatnio zmieniony przez MAARIT Wto Cze 24, 2008 9:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group