NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kraamzorg
Autor Wiadomość
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 9:56 pm   

J nie mialam,bo synek urodzil sie za wczesnie i lezal w szpitalu.Ale jak rozmawialam z polozna to ona mi wlasnie powiedziala ze kraamzorg moze posprzatac i zrobic zakupy,jedyne co nie to okien nie umyje i malowania nie zrobi hehehe.Pislalam kiedys o tym,ale ktos mnie"wysmial",takze stwierdzilam ze na sile nie bede udowadniac ze jest inaczej.Widaz ze rzeczywiscie wszystko zalezy od pani,robi to bo lubi albo bo musi i juz.
Ale jak ktos ma zapuszczone mieszkanie to raczej w perfekcyjna pania domu zabawiac sie nie bedzie,nawet babeczka z pasja.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
Ostatnio zmieniony przez RobKAM Wto Cze 24, 2008 9:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sivom 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 73
Skąd: Emmen
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 9:52 am   hahaha gohna!

Ja sie moze nie do konca wyrazilam. Jak moge kramzorg do dziecka 4 letniego??? Nie kochana 30 czerwca mam termin porodu. Mam duzy dom, mieszkamy na wsi i krzys i pies wnosza do domu piach, (sally) wszedzie jest siersc i praktycznie codziennie trzeba odkurzac i przynajmiej co drugi dzien zmyc podloge. Waze teraz cos kolo 1000000 kg i puki co do ostatniego tygodnia daje rade ze sprzataniem. Przeciez dla mnie oczywista rzecza jest ze pani z kramzorg to nie jest english house-wife i nie bede z batem na nia czekala.
Ale dziekuje pozostalym kolezanka za odpowiedz. Widze ze moge poprosic o to aby odkurzyla i umyla podloge.

z pierwszym dzieckiem nie prosilam kramzorg o takie rzeczy bo mialam przy sobie mame ale teraz jestem saaaaaamiiiiiiuuuuuutka
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 10:03 am   

nie musisz o to prosic ,jak masz kraamzorg po 8 godzin dziennie ,to musi posprzatac ,to nalezy do jej obowiazkow ,chyba nie bedzie siedziala 8 godz. na kanapie? :039:
 
 
 
malwinka 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 9
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 5:35 pm   

do ania 37 . ja zapisałam się do "Zinkraamzorg" napewno oferują swoje usługi w hadze ale z tego co się orientuje nie tylko. i w kazdym razie nie polecam w szczególnosci pani gabrielli:[

[ Dodano: Sro Cze 25, 2008 8:35 pm ]
do ania 37 . ja zapisałam się do "Zinkraamzorg" napewno oferują swoje usługi w hadze ale z tego co się orientuje nie tylko. i w kazdym razie nie polecam w szczególnosci pani gabrielli:[
 
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 9:35 am   

Dziekuję Malwinko za odpowiedz,
Dziekuje wszystkim za dobre rady,widzę że mozna na Was liczyć.
Pozdrawiam
_________________
ania
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 4:28 pm   

a ja z Hagi moge polecic Dunia Kraamzorg i pania Halime :)
a osoba kierujaca Dunia p. Greke jest dodatkowo konsultantka ds. karmienia piersia (jesli ma sie i z tym klopot mozna wykupic takie szkolenie - zwrocone to mialam z ubezpieczenia)
 
 
 
aabbas 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 2:28 pm   

co to jet ten Kramzorg i Zinkramzorg?? Czy ktoś może wytlumaczyć jak chłopu na miedzy i nie wstawiać holenderskich linków? Na jakich zasadach działają?
Ostatnio zmieniony przez aabbas Śro Paź 15, 2008 2:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 5:06 pm   

Najprosciej tlumaczac to Kramzorg jest to osoba ktora pomaga kobiecie w pologu. Ilosc godzin jest uzalezniona od rodzaju ubezpieczenia. Kazda kobieta w ciazy dostaje od lekarza rodzinnego broszury z adresami i telefonami firm zatrudniajacych Kramzorg. O Kramzorg nalezy sie postarac wczesnie bo czasem moga nie miec wolnych pracownic (no i w obowiazku ciezarnej jest poinformowanie o ciazy bo skad oni maja wiedziec kiedy kogos przyslac i gdzie). Kramzorg pomaga kobiecie w pierwszych dniach po porodzie, pomaga w kapieli dziecka, pielegnacji moze pomoc w lekkich pracach domowych np umycie toalety czy lazienki, ogarniecie pokoju itd. Poszukaj w opcji SZUKAJ na forum bo jest sporo opisow dokladnie co te panie robily. Ja jeszcze jestem przed porodem wiec pozniej moge podzielic sie doswiadczeniami z pierwszej reki. No i juz prosciej nie dam rady chyba wytlumaczyc :D
 
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 7:38 pm   

koleżanka właśnie urodziła kilka dni temu i od pierwszego dnia przychodza do niej dwie panie,z tym,ze jedna to pielegniarka a druga przyuczajaca sie.Pomagaja jej przy malej,pokazaly jak ja kapac,ogarniaja troche mieszkanie,troszcza sie o moja kolezanke :082: Z poczatku przychodzily na 7 godz.ale kolezanka chcac miec troche prywatnosci poprosila by byly tylko po 3,5 godziny dziennie :081: poza tym prowadza ksiazke i zapisuja kiedy mala je,kiedy sie zalatwia,mierza temperature i wage itp.
 
 
aabbas 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 9:39 am   

Dziękuję Aga;)
 
 
agnieszkaela 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 9:23 am   Re: kraamzorg

ania37 napisał/a:
kraamzorg -jaką opiekę sprawuje przez czas ciaży i po porodzie.prosze o odpowiedz


To wszystko o czym piszecie to prawda.
Generalnie wszystko zalezy od sytuacji- jesli jest ktos w domu kto moze pomoc przy porzadkach i gotowaniu, pani z Kraamzorg juz tego nie bedzie robic. Jesli matka zostaje sama z niemowlakiem-wowczas kraamverzogster zajmie sie wszystkim i bedzie przychodzic na wiecej godzin.
Oczywiscie te panie moga roznie podchodzic do swoich obowiazkow-ale to Wy je na koniec oceniacie, wiec macie prawo wymagac, albo nawet zazadac zmiany na inna.

Dodatkowo jesli ciezarna byla pod opieka poloznej w ciazy, to rowniez polozna przychodzi kilka razy do domu aby skontrolowac stan zdrowia matki i dziecka.
 
 
aka 
Poczatkujacy
aka

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 28
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 9:54 am   pomoc z kraamzorg

Termin porodu mam za 4 tygodnie, zglaszalam sie juz do kraamzorg i pani, ktora ostatnio nas odiwedzila poinformowala mnie, ze moze przychodzic pielegniarka przez tydzien na minimum 3 godziny. W domu pomagac beda mi moi rodzice, ktorzy beda ze mna 24 godziny na dobe, dodam, ze to nasze trzecie dziecko (zatem pielegnacja dziecka, karmienie jest mi dobrze znane i nie mam z tym zadnych problemow). Czy waszym zdaniem taka pani z kraamzorg jest naprawde potrzebna? Nie potrzebuje nikogo do sprzatania domu itp. (moze mi przeciez pomoc mama) jedynie chcialam, zeby pielegniarka przychodzila na pol, ewentualnie godzinke zeby spojrzec na dziecko czy wszystko z nim w porzadku, zmierzyc, zwazyc i spojrzec czy u mnie wszystko goi sie dobrze. Jednak oni nie chca sie na to zgodzic, moga przyjsc ale na min. 3 godziny. 3 godziny moim zdaniem, to ona nie bedzie miala co do roboty. Dodam, ze polozna tez przychodzi na chwile trzy razy w tygodniu (pon, sroda, piatek). Nie wiem co robic, czy konieczna jest waszym zdaniem wizyta pani z kraamzorg????
_________________
aka
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 10:29 am   Re: pomoc z kraamzorg

aka napisał/a:
Nie wiem co robic, czy konieczna jest waszym zdaniem wizyta pani z kraamzorg????


dlaczego wystapilas w takim razie o kraamzorg?? to nie jest obowiazkowe... jesli uwazasz, ze jej nie bedziesz potrzebowala to zrezygnuj calkowicie...
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 10:33 am   

Moim zdaniem nie musi przychodzic skoro nie chcesz,zwlaszcza ze masz rodzicow i to juz trzecie dziecko.Ja takze zrezygnowalam i dalam sobie rade.
Jezeli chodzi o spojrzenie na dziecko to przeciez verloskundige bedzie obserwowac malenstwo i ciebie tez.U mnie ta polozna siedziala po pol godzinki srednio,byla pomocna i to bardzo.

[ Dodano: Sro Kwi 01, 2009 10:35 am ]
aka napisał/a:
Nie wiem co robic, czy konieczna jest waszym zdaniem wizyta pani z kraamzorg????
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
aka 
Poczatkujacy
aka

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 28
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 11:17 am   

dzieki Robkam, wlasciwie to pewnie tak zrobie, boje sie tylko czy te wizyty poloznej co drugi dzien wystarcza zeby ocenic stan dziecka....

[ Dodano: Sro Kwi 01, 2009 11:22 am ]
tym bardziej, ze jak mi zapowiedziano, jesli porod przebiega bez komplikacji, to ze szpitala ,,wyrzucaja'' czasami juz po dwoch godzinach po porodzie...... czy naprawde kobieta jest w stanie sie podniesc z lozka po dwoch godzinach i na wlasnych nogach isc do domu?J ak przypomne sobie moje dwa poprzednie porody, a zwlaszzcza moje samopoczucie po .....to nie wyobrazam tego sobie.
_________________
aka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group