NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kraamzorg
Autor Wiadomość
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 12:17 pm   

Hehe...na wozku mozesz podjechac do samochodu.Sorry,ale tak jest.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Śro Kwi 01, 2009 12:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 1:52 pm   

Aka ja wlasnie sobie chwale to wczesniejsze wyjscie czy wyrzucenie(swoja droga trafnie to ujelas,bo oni wrecz wyrzucaja hehe) ze szpitala,bo takie lezenie mnie rozleniwia a tak to nie maw wyjscia.W Polsce jak rodzilam to lezalam 3 dni i wlasnie to zle na mnie wplynelo a tutaj raz ,dwa i juz w domu.Moim zdaniem im szybciej sie zaczniesz ruszac tym szybciej wracasz do formy.Ja po 2 godzinach juz latalam i bylam na pelnych obrotach.
Do mnie polozna przychodzila codziennie i ona dopatrzy dziecko,uwierz mi.Zreszta tutaj jest troszke inne podejscie i jak pojawi sie krostka czy inna pierdulka to nie zlecaja od razu calej serii badan pod katem atopii czy skazy,wiesz o co mi chodzi??
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Agata78 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:44 pm   

Aka, ja jestem studentka położnictwa w Amsterdamie. Pracuje jako kraamzorg w weekendy. Mam na codzien do czynienia z ciężarnymi, rodzącymi i kobietami w pologu. Kraamzorg w Holandii to przede wszystkim kontrola noworodka i poloznicy. Sprzątanie itp. to sprawy podrzędne. Najlepiej spytać sie swojej poloznej czy ona zgadza sie na to aby odmówić kraamzorg. Z tego co wiem, wiele poloznych preferuje nawet zada opieki kraamzorg. Kraamzorg to pewnego typu pielęgniarka. Dlatego jest tu taka opieka, ponieważ położna w czasie krótkiej wizyty nie jest w stanie całkowicie dostrzec jak sytuacja się ma. Po drugie przychodzi co drugi dzień na pól, góra godzinę. Godzina to tez rzadkość.Wiem to z autopsji. Mama czy ktoś bliski może pomoc, ale nie jest to ich zawód, wiec na niektórych rzeczach się nie znają. Pomoc kraamzorg jest przydatna. One znają się na wielu rzeczach, maja wiedzę up to date. Wiec najswiezsza, a ja wiem jakie potrafią być babcie. Sama jestem matka i wiem co to rady własnej mamy. Owszem niekiedy bardzo przydatne i mile. Ale nie zawsze na czasie. Jakby co to służę rada na tematy ciazy, porodu etc.
Agata
 
 
aka 
Poczatkujacy
aka

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 28
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 9:18 pm   

dzieki Agata78, W sumie to mnie nie uspokoilas. Juz w zasadzie podjelam decyzje zeby zrezygnowac z kraamzorg, ale po twoim poscie sama mam watpliwosci i nie wiem. Czy zdac sie na wlasna intuicje i doswiadczenie ( w koncu to trzecie dziecko) czy jednak nie. Ja wiem, ze dam sobie rade z wszystkimi podstawowymi rzeczami od karmienia przez pielegnacje noworodka itp. jednak gdyby od strony medycznej cos dzialo sie z dzidzia, to rzecz jasna nie, bo lekarzem, ani polozna nie jestem. Jesli zas o mnie chodzi, to problem tylko z obserwacja krocza, czy goi sie OK i czy macica obkurcza sie dobrze. Z reszta tez powinnam dac sobie rade, mierzenie temperatury, higiena, karmienie (i zwiazane z tym dolegliwosci, wiem co moze mnie czekac, bo dwukrotnie przez to przechodzilam). Pani z kraamzorg zapowiedziala wizyty na min. 3 godziny dziennie. Co mozna przez tyle czasu robic....zbadanie noworodka, spojrzenie jak goi sie pepuszek malenstwa, zmierzenie temperatury dzidzi i mnie, chwila obserwacji ...moim zdaniem pol godziny, godzina w zupelnosci wystarczy. Czy moze jednak twoim zdaniem sie myle. Sama juz nie wiem.....
_________________
aka
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 10:05 pm   

jeżeli mogę coś dodać;
miałam pania z kramzorgu na 3,5 h dziennie przez 7 dni,gdyż byłam po cesarce,no i jesteśmy tutaj sami ,bez rodziców,babć itp. to moje pierwsze dziecko,i dla mnie taka pani była niezbedna,ale zdecydowanie 3,5 h dziennie to było jak dla mnie za duzo.pani robiła wszystko od śniadania dla mnie po sprzatanie prasowanie itp,przez 1.5 h siedziała na kanapie bo nie miała juz co robić,jęzeli masz przy sobie rodziców i jest to Twoje trzecie dziecko to moim zdaniem taka pani jest zbędna ,a do dziecka i ciebie i tak będzie przychodziła położna.
pozdrawiam
_________________
ania
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 7:17 pm   

aka napisał/a:
Czy zdac sie na wlasna intuicje i doswiadczenie ( w koncu to trzecie dziecko) czy jednak nie.


mysle, ze powinnas zdac sie na swoja intuicje...

powiedzmy sobie szczerze... nie wiesz na jaka pania z kraamzorg trafisz... a sa rozne... czytalam i slyszalam o dobrych jak i zlych doswiadczeniach kobiet...
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 9:12 pm   

Dziewczyny a ile musialyscie zaplacic za kraamzorg, ja juz oczekuje wizyty i chcialabym sie jakos nastawic na konkretna kwote do zaplacenia, pani z kraamzorg bedzie do nas przychodzila codziennie na 3 godz, to nasze 2 gie dziecko, w jakich godz najlepiej sie z nia umawiac, niemam zielonego pojecia co mialabym jej odpowiedziec jakby sie zapytala o ktorej ma przychodzic
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 11:38 am   

AKA
Cytat:
dzieki Robkam, wlasciwie to pewnie tak zrobie, boje sie tylko czy te wizyty poloznej co drugi dzien wystarcza zeby ocenic stan dziecka....




Ja mam takie pytanko do ciebie gdzie wczesniej rodzilas pozostale dzieci ?? .Jelsi w Pl to powiem ci ze twoje obawy sa bezzasadne w pl tez przychodzila polozna do dziecka i matki raz na 2 tyg do kontroli to czym sie przejmujesz . Ja teraz tez spodziewam sie dziecka i raczej tez nie skorzystam z pomocy kraamzorg . :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 12:52 pm   

Witam 29.09.07 urodzilam corke i szczerze mowiac byly drobne komplikacje bo mala nie chciala sama wyjsc. Bole zaczely sie w 28.09 o 4tej nad ranem ale praktycznie caly dzien przechodzilam az do 22.00 zdecydolalam ze zadzwonie do poloznej przyszla i stwierdzila ze za male rozwarcie i takie tam poszla i powiedziala ze bedzie o 01.00 ale bole sie nasilily do tego stopnia ze byly nie do zniesienia ale poczekalam do przyjscia poloznej pozniej juz tylko kombinowalysmy co zrobic aby malej pomoc i na marne o 05 nad ranem przyjechala karetka i pojechalam do szpitala no po dalszych wysilkach o 06.47 moja corcia zostala wyciagnieta przez lekarza. Pozniej o 11tej pojechalam z moja kruszynka do domu i tyle bylam w szpitalu na drugi dzien przyszla polozna i poinformowala mnie ze przez 8dni bedzie przychodzila Pani i pomagala mi przy malej szczerze mowiac nie chcialam ale powiem Ci ze to jest super sprawa napewno nie zrobi wszystkiego ale wykapie itp i naprawde duzo to daje i uczy. Pozdrawiam serdecznie polozne z Amsterdamu i dziekuje za nauke i pomoc. :039:
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 3:54 pm   

Rauf napisał/a:
Dziewczyny a ile musialyscie zaplacic za kraamzorg, ja juz oczekuje wizyty i chcialabym sie jakos nastawic na konkretna kwote do zaplacenia,

Kraamzorg podchodzi pod podstawowe ubezpieczenie, wiec jesli jestes ubezpieczona nie placisz nic.
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 9:29 am   

mam podstawowe ubezieczenie z azivo i w dokumentach informujacych o polisie oraz na co jest refundacja przy kraamzorg jest 50 % wiec pewnie polowe bede musiala zaplacic. W jakich godzinach wy przyjmowalyscie pania z kraamzorg?
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 9:55 am   

u mnie byla od 9-12 rano pozniej mialam caly dzien dla siebie pozdrawiam :039:
 
 
sam 
Poczatkujacy
sam

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 32
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 3:43 pm   

ja mam podstawowe ubezpieczenie a za pania z kramzorgu musiałam zapłacić 3.70 za godzinę
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 4:38 pm   

sam a z czego masz ubezpieczenie?? i z jakiej firmy kraamzorg?? bylas zadowolona??
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 12:10 pm   

Ja mam podstawowe z Mensis i wlasnie sie dowiedzialam, ze tez bede musiala placic 3.70 E za godz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group