NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kraamzorg
Autor Wiadomość
dzulianna84 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 11:13 am   

witam mam pytanie czy ktoras z pan zrezygnowala uslug danej frmy tj kraamzorg i musiala zaplacic kare ? tj jestemw ciazy z pierwszym dzieckiem i chcialam zmienic opieka kraamzorg z jedenj firmy tj na 2 bowiem mowie tylko po angielsku a pni z pierwszej firmy twierdzi ze mowi rowniez po ang. lecz ciezko i sie z nia porozumiec i znalazlam firme z ktora lepiej sie dogaduje lecz pieerwsza firma chce zebym zaplacila 195e kary
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 12:39 pm   

dzulianna84, musisz pisemnie zrezygnowac i tlko jezeli ty i dany kraamzorg dogadacie sie powinno sie obejsc bez kary . W wypadku gdy nie masz dobrych powodow dla ktorych chcesz zrezygnowac z ich opieki maja prawo nalozyc na ciebie kare za zerwanie kontraktu .

[ Dodano: Pią Sie 24, 2012 12:44 pm ]
w ponizszym linku w pkt 8 podpunkt 2 mowi wlasnie o karze / kosztach anulacji .
https://docs.google.com/v...2HtEMHETZj2Q_jg
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
dzulianna84 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 3:42 pm   

powod mam taki ze pani nie mowi i nie rozumie w jezyku angielskim a ja po nl i na rozmowie wstepnej ciezko bylo sie dogadac a znalazlam kraamzorg z pania po pl podpisalam il h jej na papierze o karach mnie nie uprzedzala tylko o wkladzie wlasnych jedyny formularz jaki wypelnialam to na na stronie danego kramzorg zormie np kare w wysokosci 50 e ale nie 200 tyle co za usluge co nie wykonano czekam na fakture ktora maja mi przyslac do domu ciekawa jestem co mi ciekawego przysla
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 5:27 pm   

dzulianna84, link ktory ci podalam jest ogolny dla kraamzorg . A jak ja cos podpisuje to chce wiedziec co podpisuje a nie tylko aby podpisac.
Skoro ty juz podpisalas te formularz to sie zgodzilas na wszystkie tam opisane warunki . Wiec jak ci przyla rachunek to jaknajbardzej musisz g zaplacic.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 6:49 pm   

Jaką masz pewność, że właśnie ta Pani, z którą została podpisana umowa będzie miała dyżur.. W moim przypadku to była Pani, która zajmowała sie tylko podpisywaniem umów, a inne prowadziły kraamzorg.
Pytanie, też czy polka bedzie na dyżurze wtedy gdy będziesz rodzić lub potrzebować pomocy, a podejrzewam, że wyślą do ciebie osobę, która w danym czasie ma dyżur
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 9:07 pm   

Jakusto ma racje. Zwykle Panie, z którymi są rozmowy wstępne. którą przeprowadziłaś nie zajmują się opieką poporodową... Zresztą w każdym Kraamzorgu pracuje tyle Pań, że na pewno przypiszą Ci kogoś kto bedzie potrafił mówić po angielsku.
 
 
dzulianna84 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 11:14 am   

to co podpisalam to nie byla umowa tylko umowna il godzin nie bylo na tym papierze nic procz il godzin a pani jak i reszta w danej firmie tylko po nl mowia choc uprzedzalam ze ja mowie tylko po angielsku uprzedzila tylko o wkładzie własnym i nic wiecej byla to osoba ktora sprawdza check list robi potrzebnych po porodowych w domu i ustala il godzin rozumie jak kara bylaby 50e ale nie kwota uslugi tj 200e czyli ogolnie jak bym miala zaplacic 200e a ogolnie cierpie na brak pieniedzy kara pozbawia mnie zaplaty ogolnie z korzystania z opieki po porodowej w innej firmie czy ogolnie czekam na to co mi przysla z niecierpliwoscia
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 5:09 pm   

dzulianna84,

nie obraz sie ,ale z tego co tu napisalas nie mozna wiele zrozumiec ,do tego trzeba jakiegos deszyfranta :033:


Cytat:
podpisalam il h


Cytat:
to na na stronie danego kramzorg zormie np kare w wysokosci 50 e ale nie 200 tyle co za usluge co nie wykonano


Cytat:
to co podpisalam to nie byla umowa tylko umowna il godzin




Cytat:
byla to osoba ktora sprawdza check list robi potrzebnych po porodowych w domu i ustala il godzin rozumie jak kara bylaby 50e ale nie kwota uslugi tj 200e czyli ogolnie jak bym miala zaplacic 200e a ogolnie cierpie na brak pieniedzy kara pozbawia mnie zaplaty ogolnie z korzystania z opieki po porodowej w innej firmie czy ogolnie czekam na to co mi przysla z niecierpliwoscia


jak Ci pomoc ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 27, 2012 5:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzulianna84 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 31
Wysłany: Wto Sie 28, 2012 5:29 pm   

check list to lista rzeczy potrzebnych w domu tzw wyprawka dla malucha, pani ktora mi mi ta wyprawke sprawdzala miala <ale> do rzeczy innej firmy niz np zwistal i co do kary to czekam na ta fakture co do umowy to owej nie podpisalam tylko zgloszenie w internecie ktore niby rzekomo oni uznaja jako umowe przy rezygnacji z uslug, powiedziano mi o kaze ale jest to kara w wysokosci ich usług z ktorych zrezygnowałam wiec czas pokaze.

[ Dodano: Wto Sie 28, 2012 5:31 pm ]
umowa to dane osobowe osoby zlecajacej w tym przypadku mnie i osoby wykonujacej przyjmujacej w tym przypadku danej firmy zakres obowiazkow etc a nie swistek papieru tylko z iloscia godzin
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 7:54 pm   

przeniesione

misia0192 napisał/a:
Witam, mam pytanie czy Kraamzorg w Holandii jest obowiązkowy?? Moja położna przekonuje mnie ze jest On obowiązkowy a mnie doszły sluchy ze wcale nie jest obowiązkowy, nie bede sama w domu po porodzie wiec bedzie mial kto mi pomagac w obowiązkach a co do badania mnie i dziecka to przeciez i tak po narodzinach dziecka przychodzi połózna. Dziekuje za odpowiedz.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 8:11 pm   

kraamzorg wcale nie jest obowiazkowy.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Pią Lis 23, 2012 8:53 pm   

3 tyg temu omawialam ten temat z polozna, gdyz wlasnie chcialam wziac kraamzorg tylko po to, zeby od strony medycznej poogladala malca, czyli max 2 godz, co drugi dzien. zadne obowiazki domowe mnie z ich strony nie interesuja, bo dom bedzie pelen ludzi. i sama polozna mi powiedziala, ze w takim razie to w ogole sensu nie ma zebym brala, ale obowiazkowo mam zakupic lub wypozyczyc wage do codziennego wazenia dziecka. tez nastawialam sie, ze bedzie gadanie, ze jest to obowiazkowe.
Ostatnio zmieniony przez nuta Pią Lis 23, 2012 8:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lileczka206 
Poczatkujacy
Lilla My

Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 8:56 pm   kraamzorg Amsterdam Oost, Diemen

Cześć,

drogie babeczki czy możecie polecić jakiś kraamzorg z okolic Diemen, ew. A-dam Oost.
Na lipiec mam termin i to już chyba pora, żeby coś wybrać. Każda firma oferuje to samo, a chciałabym dowiedzieć się gdzie są najbardziejprofesjonalne, najmilsze panie.

Napiszcie też gdzie NIE WARTO iść po pomoc.

Pozdrawiam, Lilla
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Czw Sty 16, 2014 12:52 am   Re: kraamzorg Amsterdam Oost, Diemen

Lileczka206 napisał/a:
Cześć,

drogie babeczki czy możecie polecić jakiś kraamzorg z okolic Diemen, ew. A-dam Oost.
Na lipiec mam termin i to już chyba pora, żeby coś wybrać. Każda firma oferuje to samo, a chciałabym dowiedzieć się gdzie są najbardziejprofesjonalne, najmilsze panie.

Napiszcie też gdzie NIE WARTO iść po pomoc.

Pozdrawiam, Lilla

hej ja korzystalam z firmy Omega z Almere.I bylam bardzo zadowolona,w pierwszym dniu przyszla do mnie holenderska babeczka,bo akurat p.Ania asystowala przy porodzie,ale nie moge powiedziec zlego slowa ani na jedna,czy tez druga.pozdrawiam
 
 
TheLadyKaren 
Poczatkujacy
TheLadyKaren

Dołączyła: 30 Paź 2011
Posty: 11
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:20 pm   Kramzorg ale jaki?

Witam Kobitki
czy któraś może mi doradzić firmę w jakiej mam wybrać kramzorg. Chodzi mi o okolice Eindhoven.
wielkie dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group