NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
polskie położne
Autor Wiadomość
a08083 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 1:32 pm   polskie położne

Czy macie może jakies linki do stron,gdzie mogłabym znaleźć namiary na polskie położne???Będę bardzo wdzięczna...
 
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 2:01 pm   

a co masz do holenderskich? :043: :043: :043:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 2:05 pm   

w Den Haag
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 3:39 pm   

Wszystko jest na tym forum dobrze przejżyj.
Pozdrawiam
_________________
ania
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 5:18 pm   

a08083, zerknij tu http://www.niedziela.nl/f...lozne++holandii http://www.niedziela.nl/f...lozne++holandii :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 5:20 pm   

LeGolas
Cytat:
a co masz do holenderskich?
,byc moze jest uprzedzona!!! ale jak na faceta przystalo to oczywiscie bardzo kolezance pomogles takim tekstem!!! :074:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
a08083 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 6:01 pm   

Dzięki za odpowiedzi...
Jeśli chodzi o holenderskie położne to mam do nich bardzo dużo,ale to nie jest tematem postu.
 
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 5:19 pm   

hej !! czy może ktoras z Was byla u poloznej polskiej w Hadze... bo ja z tego co narazie testy ciążowe wskazują :031: musze sie do takiej pani udac!!
Mam pytanko jestem ubezpieczona ale nie jestem zarejestrowana u zadnego lekarza "rodzinnego" ( nie wiem czy to tak sie tu nazywa) i czy moge sie do tej poloznej zarejestrowac bezposrednio dzwoniac do niej?? Aha i jeszcze czy taka polozna zrobi mi odrazu jakies badania krwi i USG czy to bede musiala zalatwiac gdzies indziej???

Dzieki wielkie za wszelkie odpowiedzi bo w tych tematach jak narazie jestem zielona!! :037:

Pozdrawiam
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 8:17 pm   

aha83 napisał/a:
jestem ubezpieczona ale nie jestem zarejestrowana u zadnego lekarza "rodzinnego"

Jezeli tak jest,to jak najszybciej idz do przychodni i zapisz sie,zwlaszcza ze jestes w ciazy.

Jak pojdziesz do poloznej to dostaniesz skierowanie na USG(ja dostalam w 7 i 20 tyg.),ponadto dostaniesz skierowanie na badania i liste miejsc gdzie mozesz sie udac na pobranie krwi,wynika sa przesylane do poloznej droga elektroniczna.Zdarza sie,ze polozne niechetnie daja skierowania na badania(no niestety w moim przypadku tak bylo),ale teraz juz wiem,ze trzeba byc stanowczym i domagac sie.Do polskiej poloznej dzwonisz w godz. 8-9 rano w celu rejestracji.Pozdrawiam.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 9:31 pm   

Ja bym sie do holederskich poloznych od razu nie uprzedzala, chyba ze masz problem z jezykiem. Za tydzien ide na pierwsza wizyte, od razu bede miala pobrana krew, badanie moczu i USG. Sprawdzalam w Delft 3 przychodnie poloznych i to jest standard w 8-11 tygodniu. Bardzo mila babeczka, bez problemu po angielsku mi wszystko wyjasnila. Nie takie Holenderki straszne ;)
Kontakt z rodzinnym nie jest w ciazy potrzebny, wiec to nie ma znaczenia ze nie jestes nigdzie zarejestrowana.

A poza tym, GRATULUJE!!!

Polecam forum gazety:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24320
Ostatnio zmieniony przez Meliloti Pon Wrz 08, 2008 9:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 9:39 pm   

Dzieki za porady...

Ja sie nie uprzedzam do holenderskich poloznych absolutnie, z jezykiem holenderskim to tak jeszcze srednio ( jestem w trakcie nauki) ale mysle ze angielski to znam na tyle ze bym sie dogadala. Poprostu zapytalam o ta polska polozna, bo wiesz zawsze to jakos pewniej sie czujesz jak w swoim jezyku mozesz wyrazic wszystko co chcesz!!
Jeszcze sie nie zapisalam do zadnej poloznej, mam zamiar to zrobic w tym tygodniu i wlasnie chcialabym zeby na miejscu mi tez wszystkie badania zrobili!!

Ja równiez Gratuluje!!!
 
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 9:54 pm   

Rozumiem i zycze powodzenia :) Ja tez pewnie sprobowalabym Polki, jakby byla w poblizu. Ale najwzniejsze dla mnie bylo zeby miec kogos blisko domu, zeby szybko dojechala w razie naglej potrzeby.
 
 
semilka 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 65
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:08 pm   

Ja teraz jestem w 37 tyg. i dopiero w zeszłym tygodniu udało mi się dopełnić wszelkich formalności związanych z ubezpieczeniem.
Moja rada jest taka, aby znaleźć przede wszystkim lekarza rodzinnego (huisarts) i z kartą ubezpieczeniową zadeklarować się jako jego pacjentka, bo inaczej się płaci za wizytę - oczywiście jak już zapłacisz to trzeba wziąść potwierdzenie płatności i iść do ubezpieczalni, aby zwrócili koszty wizyty. Tam uzyskałam skierowanie do położnej, które nie było u położnej potrzebne, ale zabrała je pani ginekolog.
Do położnej umówiłam się telefonicznie za pomocą informatora, który uzyskałam w pakiecie powitalnym z Geemente.
Dokładniej to zadzwoniłam do praktyk położnych (Verloskundigenpraktijk) i tam umówiono mnie jak najszybciej czyli na drugi dzień do położnej najbliższej miejscowi zamieszkania. Do położnej (vroedvrouw) przygotowałam się z odpowiednimi określeniami po holendersku, typowymi dla problemów ciążowych, a znalazłam je na tej stronie
http://www.google.pl/language_tools?hl=pl
jest tam język holenderski.
A stamtąd położna mnie umówiła na wizytę do ginekologa, gdzie pobrano mi materiały do badania i ustalono następne wizyty.
Cały czas posługiwałam się językiem angielskim i tą kartką z przetłumaczonymi zwrotami. Wychodzi na to, że nie wyszłam na tym źle, a i całe środowisko medyczne wydało mi się dosyć sympatyczne.
Mam nadzieję, że trochę uspokoiłam niektóre przyszłe mamy

A z tego co ja się dowiedziałam, to jeżeli mieszkasz nieco dalej od polskiej położnej to może się nawet Toba nie zająć, bo oni mają też rejonowość.
_________________
pozdrawiam
semilka
 
 
rybula 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Wrz 2008
Posty: 10
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 9:31 pm   

witam!
ja wlasnie tez sie niedawno dowiedzialam ze jestem w ciąży. czy jest na forum ktos z Rotterdamu kto tu chodził do położnej i rodził? bardzo bym prosiła o jakieś namiary na położne w Rotterdamie z mozliwoscia dogadania sie po angielsku. dziekuje i pozdrawiam
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 7:07 am   

Hej!!

rybula Gratulacje!!! :038: Ja co do położnych to wiem tylko tyle, ze jestem umowiona na pierwsza wizyte 23 wrzesnia :) i niestety mieszkam w Hadze wiec ci nic nie doradze :( ale mysle ze sa jakies mamusie w Rotterdamie i ci pomoga!!

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje!! :039:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group