NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawa pracownika po wypadku w pracy
Autor Wiadomość
kvarforth 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 22, 2017 10:39 pm   Prawa pracownika po wypadku w pracy

Witam serdecznie. Pracuję w Holandii przez agencję. Kilka dni temu miałem wypadek w pracy (upadek ze schodów, który skończył się zwichnięciem barku). Oczywiście, na daną chwilę nie jestem w stanie wykonywać pracy i czuję, że agencja będzie chciała się mnie pozbyć przy najbliższej okazji. Jakie są moje prawa w tej sytuacji? Czy mogę się ubiegać o odszkodowanie z racji wypadku? Czy agencja może zwolnić człowieka, który ma na tę chwilę niesprawną rękę? Czy w przypadku niezbędnej rehabilitacji można się ubiegać o jakąś refundację? Przepraszam za ten natłok pytań, po prostu mam nadzieję, że są tu osoby, które posiadają wiedzę w tym temacie. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 22, 2017 10:46 pm   

kvarforth napisał/a:
Czy mogę się ubiegać o odszkodowanie z racji wypadku?
jezeli wypadek byl z winy zaniedban pracodawcy to tak jezli nie z jego winy to niestety nie .
kvarforth napisał/a:
Czy agencja może zwolnić człowieka, który ma na tę chwilę niesprawną rękę?
to wszystko zalezy jaki kontrakt masz i jak to jest u ciebie opisane w kontrakcie . JEzli masz faze A to w chwili chorobowego z automatu kontrakt sie konczy i przechodzisz pod chorobowe z UWV . jezeli masz inna faze lub inaczej opisane w kontrakcie to do czasu okreslonego twoim kontraktem chorbowe bedzie placone przez pracodawce a po dacie koncowej kontraktu o prace , pracodawca nie ma obowiazku przedluzac z toba kontraktu i przekarza ciebie pod UWV na czas twojego chorobowego .
kvarforth napisał/a:
Czy w przypadku niezbędnej rehabilitacji można się ubiegać o jakąś refundację?
jezeli masz namysli od pracodawcy to tylko i wylacznie jezeli wypadek byz z powodu zaniedban pracodawcy / z jego winy . W innym wypadku tylko refundacja taka jaka oplaca twoje ubezpieczenie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Maj 22, 2017 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group