NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
niezdolnosc do pracy a wynagrodzenie
Autor Wiadomość
poziomka
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 13
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Lip 23, 2008 3:27 pm   niezdolnosc do pracy a wynagrodzenie

Witam!
Jak wyglada wypłacanie wynagrodzenia w Holandii za czas niezdolnosci do pracy z powodu choroby? Byłam w poniedziałek u lekarza i od tego dnia nie ma mnie w pracy. Lekarz nie dał mi żadnego zaświadczenia tylko karteczke z nazwą leku jaki mam kupic.I musiałam zapłacić za wizytę, pomimo posiadanego ubezpieczenia. Jestem zatrudniona przez pośrednika, a w kontrakcie mam zapis ze od trzeciego dnia absencji będą mi płacić. Jednak nie mam nic co potwierdzałoby moje problemy z kregosłupem. Więć podejrzewam, ze biuro mi nie zapłaci i potraktuje to jako zwykłą nieobecnosc pracy a nie chorobę. Jak to prawnie w Holandii wyglada? Czy powinnam miec jakies zaświadczenie od lekarza??
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lip 23, 2008 3:52 pm   

U mnie w firmie aby dostac chorobowe trzeba przed 9 zadzwonic do HR zeby powiedizec ze jest sie chorym i to wystarcza. Najlepiej zadzwonic do biura i sie dowiedziec.
Zaplacilas za wizyte bo pierwsze €150 rocznie placi sie ze swojej kieszeni.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ania37 
Nieśmiały użytkownik
ania

Dołączyła: 16 Cze 2008
Posty: 60
Wysłany: Śro Lip 23, 2008 4:49 pm   

Nie wiem jak to jest u pośrednika,ja pracuje bezpośrednio.Tez miałam problem z kręgosłupem,zgłosiłam do mojego pracodawcy ,że jestem chora,jeżeli jestes ubezpieczona cała reszta nalezy do niego ,on Cie zgłasz dalej,Ty dostajesz póżniej wezwania kontrolne np.do lekarza pracy gdzie musisz opowiedziec co Ci dolega u jakiego lekarza się leczysz itp.do mnie równiez wydzwaniali co 2 tygodnie z UWV z zapytaniem na co narzekam i kiedy mam zamiar wrócic do pracy.Byłam na zwolnieniu 2 miesiace oczywiscie płatne.
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 4:57 pm ]
Nie musisz miec zadnego zaswiadczenia od lekarza,chyba nawet takich nie wystawiaja.
Nie rozumiem dlaczego musialas placic za wizyte skoro masz ubezpieczenie.150 eyro to jest Twoje wlasne ryzyko na caly rok,które przysyła do zaplaty ubezpieczenie,jezeli oczywiscie korzysasz z uslug medycznych
_________________
ania
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lip 23, 2008 5:17 pm   

poziomka, tu jest troche na temat http://www.niedziela.nl/f...ienie+lekarskie
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group