NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Maj 18, 2013 4:51 pm
chorobowe na fast kontrkt
Autor Wiadomość
krisbrefka35 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 2
  Wysłany: Śro Mar 06, 2013 3:37 pm   chorobowe na fast kontrkt

mam pytanie pracuje w firmie na fast kontrakt niestety w tym roku jestem trzeci raz na chorobowym. pierwszy raz miałem wielki ból zęba pojechałem do pracy a szef nie dał mi wolnego tylko zika następny raz miałem wypadek w domu i problem z ręka wiec wziołem dwa dni zika teraz dopadła mnie grypa i rozłożyła na maxa więc jestem trzeci dzień na ziku jutro chce wrócić do pracy choć jeszcze sie zle czuje. mam pytanie bo szef powiedział ze zgłosił mnie do arbo bo w ostatnim okresie za dużo chorowałem czy mają mnie prawo naprzykład za to zwolnić?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 3:48 pm   

krisbrefka35,

Nie maja prawa, szczegolnie z stalym kontraktem (vast kontrakt), o ile byles za kazdym razem u lekarza domowego?
 
 
krisbrefka35 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 3:59 pm   

z ręką byłem na pogotowiu z zebem u dentysty ale z grypą sobie sam pomagam bo tu i tak mi dadza paracetamol

[ Dodano: Śro Mar 06, 2013 4:05 pm ]
a wczoraj jak rozmawiałem z panią z arbo to mówiłem jej ze biore swoje leki ze zostane narazie w domu dopuki sie lepiej niepoczuje i ona powiedziała że ok. tylko mamy nowego szefa i strasznie upierdliwy jest i słóżbista i sie obawiam czy nie może mnie za to zwolnić ze za dóżo chorowałemGeraltRivia, GeraltRivia,
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 11:00 am   

Nie masz obowiazku isc do lekarza. Mozesz chorowac siedzac w domu oczywiscie z rozsadkiem(kilka dni przeziebienia np). Grypa to max 1 tydz. Wiadomo zeby nie przesadzac chyba ze byla operacja jakas i w szpitalu dali aby nie pracowac np 3tyg. Arbo czesto dzwoni dowiedziec jak sie czujesz. Pracodawca zglasza a oni sobie sprawdzaja.
P.s. Popraw te bledy ort bo az oczy bola.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Czw Mar 07, 2013 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Mar 10, 2013 5:52 pm   

feel_x,

Cytat:
Nie masz obowiazku isc do lekarza.


moze i nie ma obowiazku , ale lepiej zglosic chocby telefonicznie chorobe do swojego huisarts zawsze to jakas podkladka, ze sie choruje

Cytat:

tylko mamy nowego szefa i strasznie upierdliwy jest i słóżbista


Tym bardziej bym poszla ,

Cytat:
ale z grypą sobie sam pomagam bo tu i tak mi dadza paracetamol


Wbrew obiegowej opinii z jaka spotkalam sie i tu na forum

lekarze maja obowiazek przyjmowac osoby z grypa , tak samo jak przyjmuja tych ze sraczka
z bolacym gardlem , palcem, czy bolem brzucha i nie rozumiem gadania, ze jest inaczej i ze.... tylko paracetamol ...

zadzwon zamow sobie wizyte i idz do doktora .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Mar 10, 2013 6:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 12:08 pm   

Gochna H, Czy jest w ogóle możliwość, aby lekarz był tak obłożony żeby mieć pierwszy dostępny termin na wizytę dopiero na piątek? (dzwoniąc dzisiaj w poniedziałek)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 12:11 pm   

olek1063 napisał/a:
Gochna H, Czy jest w ogóle możliwość, aby lekarz był tak obłożony żeby mieć pierwszy dostępny termin na wizytę dopiero na piątek? (dzwoniąc dzisiaj w poniedziałek)


moze tak byc albo lekarza niema do czwartku wlacznie i nikt go nie zastepuje
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 12:20 pm   

agastepa13, A już myślałem, że to jakiś żart z jej strony. Cóż asystentce nawet moje objawy nie przekonały do szybszej wizyty. Trzeba czekać.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 1:54 pm   

olek1063 napisał/a:
agastepa13, A już myślałem, że to jakiś żart z jej strony. Cóż asystentce nawet moje objawy nie przekonały do szybszej wizyty. Trzeba czekać.


Jak bedziesz sie np. jutro gorzej czul, to zadzwon jeszcze raz i powiedz o co chodzi. Moze jednak miejsce sie znajdzie albo chociaz asystentka pomoze Ci jak zlagodzic objawy.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 2:52 pm   

Chyba jakbym miał ze 41 stopni to może by coś zrobiła a tak to pewnie nic :) Bo przecież 38,5 stopnia to nie gorączka :)
Nawet jak powiedziałem jej, że byłem chory na to samo 2 miesiące temu, 2 tygodnie temu też i teraz znowu to nic nie podziałało. Oby lekarz rozwiązał tą zagadkę :)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 3:17 pm   

olek1063 napisał/a:
Chyba jakbym miał ze 41 stopni to może by coś zrobiła a tak to pewnie nic :) Bo przecież 38,5 stopnia to nie gorączka :)
Nawet jak powiedziałem jej, że byłem chory na to samo 2 miesiące temu, 2 tygodnie temu też i teraz znowu to nic nie podziałało. Oby lekarz rozwiązał tą zagadkę :)


dostaniesz nic innego jak pewnie paracetamol, hehe :043:

A tak na powaznie, to zdrowka zycze !!! ;-)
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 6:00 pm   

olek1063 napisał/a:

Nawet jak powiedziałem jej, że byłem chory na to samo 2 miesiące temu, 2 tygodnie temu też i teraz znowu to nic nie podziałało. Oby lekarz rozwiązał tą zagadkę :)


Jak bedziesz u lekarza nie zapomnij go poinformowac o tym ze chorujesz juz od jakiegos czasu

Jesli moge zapytac , czym do tej pory sie leczyles, paracetamolem ?
jesli nie chcesz by ci znow ten sam lek zapropnowal to o tym rowniez ''zamelduj'' lekarzowi , powiedz ,moze nawet sklam , ze po zazyciu paracetamolu masz bole watroby

Wracaj do zdrowia, Pozdrawiam
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 12:14 pm   

Gochna H napisał/a:
olek1063 napisał/a:

Nawet jak powiedziałem jej, że byłem chory na to samo 2 miesiące temu, 2 tygodnie temu też i teraz znowu to nic nie podziałało. Oby lekarz rozwiązał tą zagadkę :)


Jak bedziesz u lekarza nie zapomnij go poinformowac o tym ze chorujesz juz od jakiegos czasu

Jesli moge zapytac , czym do tej pory sie leczyles, paracetamolem ?
jesli nie chcesz by ci znow ten sam lek zapropnowal to o tym rowniez ''zamelduj'' lekarzowi , powiedz ,moze nawet sklam , ze po zazyciu paracetamolu masz bole watroby

Wracaj do zdrowia, Pozdrawiam


Teraz zmieniłem na aspirynę. Idę do niego pierwszy raz dopiero, bo wcześniej po prostu zaniechałem 3 dni i powrót do pracy. Tak, ja tej sprawy tak nie zostawię, bo jednak trochę za często choruję. Będę pamiętać, gdy będzie mi proponować ten cudowny lek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group