NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady
Autor Wiadomość
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 5:59 pm   Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady

Otrzymałem z firmy ubezpieczeniowej "prezent" w postaci wezwania do zapłaty ubezpieczenia zdrowotnego za lata 2006-2007 (łacznie 15 miesięcy) w wysokości ok.2000 euro.W tym okresie pracowałem przez biura pracy, nie będąc zameldowanym w Holandii.Czy ktoś z forumowiczów znalazł sie w podobnej sytuacji, lub wie w jaki sposób zmniejszyć kwotę zadłuzenia.W obecnej chwili od pół roku płacę składki ubezpieczeniowe a dopiero po tym okresie firma ubezpieczeniowa zorientowała się że pracuje od dłuzszego okresu.
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 7:49 pm   

Mi sie wydaje ze jedyne co mozesz zrobic to rozlozyc na raty. Musisz miec ubezpieczenie w Holandii jesli pracujesz,bez znaczenia gdzie jestes zameldowany.
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 8:01 pm   

jedrzej2225, W jednym z tematow na forum pisalam o tym ze wszyscy ktorzy pracuja w Holandii musza posiadac ubezpieczenie zdrowotne. Wspomnialam tez o tym ze wczesniej czy pozniej ubezpieczalnie holenderskie upomna sie o pieniadze od osob ktore pracuja w tym kraju i nie placily ubezpieczenia (z roznych powodow) od momentu podjecia pracy.
Cytat:
Od 01-01-2006 kazdy kto mieszka lub/i pracuje w Holandii ma obowiazek wykupic ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Osoby, ktore tego nie zrobia moga zaplacic kare w wysokosci 130% ceny ubezpieczenia za wszystkie miesiace za ktore dana osoba powinna byc ubezpieczona.
http://www.spam.inf...id=96&Itemid=31
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 10:25 pm   

Dziękuję za zainteresowanie ale może ktoś miał także taki problem i udało się trochę uszczknąć z całej kwoty np dodatkowe 30%.A swoja drogą jak uprę się że nie pracowałem owe 15 miesięcy lub część tego czasu to czy są w stanie sprawdzić (zweryfikować) mój okres pracy.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Pon Sie 18, 2008 10:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 11:14 pm   

jedrzej2225, Jesli pracowales od samego poczatku oficjalnie to zawsze mozna to sprawdzic ...przelawy na konto w banku... lub odpisy z loonstrookje etc ...jak sie upra to sprawdza, widocznie juz sprawdzili skoro dostales rachunek do zaplaty.Oni tez maja sposoby. :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 11:26 pm   

Myślę że nie sprawdzili czy pracowałem.Po prostu wzięli okres przerwy w ubezpieczeniu (owe 15 miesięcy) i zażądali wyrównania za ten okres.A w tym czasie zarówno pracowalem jak i przebywalem w Polsce,tak na przemian.A do trgo cały czas opłacałem składki ubezpieczeniowe w kraju.Teraz jako ze pracuję bezpośrednio i nie mam zamiaru wracać do Polski placę regularnie.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Pon Sie 18, 2008 11:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 11:30 pm   

jedrzej2225,chyba ze w tym wypadku porywam sie z motyka na slonce :033: porozmawiaj ze swoim szefem( oczywiscie jak jest ok...) w pracy oni zazwyczaj duzo wiedza i duzo moga pomoc
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 11:38 pm   

W pracy- dobra opinia,dobra pensja,więc też o tym myślalem ale troche wstyd bo nikt nie wie,że przez pierwsze kilka miesięcy nie byłem ubezpieczony.A nie bylem bo bałem się kary.I kółko się zamyka.Po ubezpieczeniu w innej ubezpieczalni kiedy przyszly dokumenty i przez kilka miesięcy tylko znikało z konta 106 euro myślałem że będzie spokój.Aż tu kilka dni temu "prezent" w postaci pisma no i trzeba bulić.Al czy wszystko???
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 11:54 pm   

jedrzej2225, , Nie wstydz sie, bo nie masz czego.... w tym wypadku warto sprobowac zaslon sie niewiedza ....mogles przeciez nie wiedziec ze trzeba bylo od pierwszego miesiaca pracy tu placic ubezpieczenie...no wymysl cos sensownego :033: to jest troche kasy!!! szkoda bedzie im oddac....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
An:) 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 18
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 12:35 am   

powiedz ze byles ubezp. w Polsce przez ten okres, a ze tu nie byles zameldowany i nic o tym nie wiedziales ze taki jest obowiazek a pracodawca nie poinformowal Cie o tym. Ja tez mialam do zaplaty ok 1400 euro, koniec koncow nie zaplacilam nic...
Powodzenia :039:

W najgorszym wypadku rozloza Ci na raty
 
 
bablito
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 47
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 7:37 am   

Zgadzam się z An tez nie miałem ubezpieczenia przez pierwsze pół roku pobytu po przedstawieniu polskiego ubezpieczenia też nie musiałem nic dopłacać
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 12:38 pm   

Znalazlam w internecie na stronie zorgverzekering takie zdanie cytuje z calosci
Cytat:
Bent u niet verzekerd maar is dit u niet uw fout, dan krijgt u geen boete.
http://www.zorgverzekeraa...regelgeving.asp byc moze da sie to w jakis sposob zastosowac w Twoim przypadku.
 
 
aahonzi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: NL
Wysłany: Śro Sie 20, 2008 3:39 pm   

Witam, po przewczytaniu kilku postów troszke sie wystraszyłam :119:
Przyjechałam do męza z dwójka dzieci i jestesmy tu od 2 m-cy,jestesmu juz oficjialnie zameldowani i mamy juz swoje nr soffi.Przed przyjadzem tu zaopatrzyłam siebie i dzieci w karte NFZ i wykupiłam polise w PZU na 5 000 euro i myslałam ze jestem z rodzina zabezpieczona a tu czytam ze musze miec wykupione ubezpieczenie na terenie Holandii,czy to prawda?? To z Polski nie jest wazne?? bede musiała coś płacić wstecz??
Jeszcze jedno ,podobno przy zapisywaniu dzieci do szkoły tez pytaja o ubezpieczenie a własnie jutro wybieram sie w tej sprawie, czy bede miała problemy??
Z góry dziekuje za pomoc
Pozdrawiam Honorata
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sie 20, 2008 4:13 pm   

aahonzi napisał/a:
Witam, po przewczytaniu kilku postów troszke sie wystraszyłam :119:
Przyjechałam do męza z dwójka dzieci i jestesmy tu od 2 m-cy,jestesmu juz oficjialnie zameldowani i mamy juz swoje nr soffi.Przed przyjadzem tu zaopatrzyłam siebie i dzieci w karte NFZ i wykupiłam polise w PZU na 5 000 euro i myslałam ze jestem z rodzina zabezpieczona a tu czytam ze musze miec wykupione ubezpieczenie na terenie Holandii,czy to prawda??


tak. http://www.spam.inf...id=96&Itemid=31

aahonzi napisał/a:

To z Polski nie jest wazne??


jest wazne ale zgodnie z tutejszymi przepisami jesli mieszkasz lub pracujesz w holandii musisz miec ubezpieczenie holenderskie.

aahonzi napisał/a:

bede musiała coś płacić wstecz??


tak, ja musialem zaplacic za 2 miesiace w tyl.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Sie 20, 2008 10:00 pm   

Dzieki za podpowiedzi.Byłem w pracy u kadrowej i wspólnie napisalismy pismo z prośba o rozlożenie na raty oraz anulowanie 30% kary.Zawsze to trochę mniej.Może jeszcze uda się odzyskać ulgi za niekorzystanie z ubezpieczenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group