NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady
Autor Wiadomość
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 8:52 pm   

hmm, a ja wszedzie czytalam ze kara to 100% wartosci ubezpieczenia + 30 % jako kara za to ze niezaplacona w terminie...
ale te 351 e to tak wyglada jakby to byla sama kara, grzywna, a jeszcze przeceiz dochodzi wartosc samego ubezpieczenia, bo przeciez te kilka miesiecy wstecz, przez ktore nie bylam ubezpieczona, to musze zaplacic.
no i tu znowu z tego wynika ze zaplace tej zaleglej skladki ubezpieczeniowej tyle co wybralam jako normalna skladka ze sie tak wyraze...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 10:42 pm   

nanetka85, czy ty szukasz dziury w calym ,czy sie nudzisz ?
przeczytaj co pisze w linku, tam jest kara za trzy miesiace (malo?)
przeciez nikt z nas nie wie jak dlugo tu mieszkasz i pracujesz i skad mamy wiedziec za jaki okres policza ci kare , za 6 miesiecy czy 1.5 roku
nie wierze ze skonczy sie na 350 euro jesli nie oplacalas ubezpieczenia od samego poczatku to moga naliczyc ci nawet wielka okragla sumke. :029:
 
 
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Pią Lip 17, 2015 3:33 pm   

pisalam wczesniej ze przyjechalam w listopadzie i prace zaczelam w grudniu, dlatego pisze o pol roku :)
ale spoko, nie zawalam juz tematu, dociekliwa zawsze bylam, nie wiem, moze po prostu nie ma odpowiedzi na moje pytanie i tyle. :038:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 4:16 pm   

przeniesione

hope95 napisał/a:


Okej a co jeśli nie miałam ubezpeiczenia te 2,5miesiaca a pózniej podjęłam prace z firma która dawała i przez chwile miałam a teraz od grudnia znów nie mam? Co w takim wypadku zrobią? Poza tym jak wyglada rozłożenie kary na raty? Ile około wynosi miesięczna rata? To chore ze osoby które nic prawie nie zarabiają musza jeszcze płacić tyle pieniędzy ubezpieczalni.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 4:30 pm   

Cytat:
Poza tym jak wyglada rozłożenie kary na raty? Ile około wynosi miesięczna rata?


Normalna praktyka jest ze po rozlozeniu dlugu na raty , beda ci sciagac razem z odsetkami po jakies +- 140 euro miesiecznie az do momentu calkowitego splacenia zadluzenia .

Cytat:
To chore ze osoby które nic prawie nie zarabiają musza jeszcze płacić tyle pieniędzy

a ty myslisz ze kto oplaca ubezpieczenie mlodym 18- latkom panstwo..? nie to jest zadanie rodzicow ,znam osobiscie takie rodziny gdzie trzeba zaplacic za piec doroslych osob . :029:
 
 
hope95
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 6:13 pm   

Panicelinka napisał/a:
Cytat:
Poza tym jak wyglada rozłożenie kary na raty? Ile około wynosi miesięczna rata?


Normalna praktyka jest ze po rozlozeniu dlugu na raty , beda ci sciagac razem z odsetkami po jakies +- 140 euro miesiecznie az do momentu calkowitego splacenia zadluzenia .


OK. 140e + aktualne ubezpieczenie czyli jakieś 230e miesięcznie? Czy w tych 140 jest aktualne ubezpieczenie czyli spłacasz co miesiąc po ok 50-60?
Ostatnio zmieniony przez hope95 Wto Lip 28, 2015 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 5:57 pm   

DevilJin napisał/a:
Witam

Od jakiegoś czasu dostaje pisma takie jak w załączniku. Są one wysyłane do Polski...sprawa dotyczy niezapłaconego ubezpieczenia zdrowotnego gdyż po powrocie z NL nie wysłałem do nich rezygnacji. Proszę mi powiedzieć czy jest możliwość windykacji tego długu w PL? Bardzo proszę o pomoc gdyż dług rośnie w tak zastraszającym tempie, że obawiam się że nie będę w stanie tego spłacić :( Czy ktoś miał podobny problem?


Obrazek

http://zapodaj.net/e2d08efa421c2.jpg.html

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2015 1:49 pm ]
f5... :(
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 5:57 pm   

ewelinahh19 napisał/a:
Jest mozliwosc windykacji. Najlepiej jak szybciutko splacisz dlug. I koniecznie musisz zamknac ubezpieczenie, nie ma znaczenia, ze zjechales do PL. Dopoki nie zamkniesz, musisz za nie placic.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
DevilJin 
Poczatkujacy
DevilJin

Wiek: 36
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: europa
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 11:11 am   

Ale czy ktoś z Was zna przypadek że dług został ściągnięty w PL? Bo wszyscy potrafią mówić hipotetycznie ale nigdy nie słyszałem o takim przypadku, nawet prawnik niewiele był w stanie pomóc bo sprawa dotyczy prawa holenderskiego również... pomocy...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 12:21 pm   

DevilJin,

Czy to znaczy, ze szukasz potwierdzenia tego ,ze twoj dlug nigdy nie zostanie sciagniety, tylko dlatego ze ''zrobiles'' go (nawet nieumyslnie ) w Holandii a jestes obecnie w Polsce ?


Cytat:
nawet prawnik niewiele był w stanie pomóc bo sprawa dotyczy prawa holenderskiego również... pomocy...


No nie wierze , co to za prawnik? czy on nie wie , ze od 2011 roku windykacja dlugow stala sie niemal codziennoscia i ze istnieje cos takiego jak Miedzynarodowa windykacja EOS

dopowiem , moze zainteresuj sie tym jak dzialaja
- zebys nie zrobil wielkich oczu jak ktoregos dnia nie bedziesz mogl wybrac pieniedzy ze swojego konta ...
 
 
DevilJin 
Poczatkujacy
DevilJin

Wiek: 36
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: europa
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 12:26 pm   

Gochna H napisał/a:
DevilJin,

Czy to znaczy, ze szukasz potwierdzenia tego ,ze twoj dlug nigdy nie zostanie sciagniety, tylko dlatego ze ''zrobiles'' go (nawet nieumyslnie ) w Holandii a jestes obecnie w Polsce ?


Cytat:
nawet prawnik niewiele był w stanie pomóc bo sprawa dotyczy prawa holenderskiego również... pomocy...


No nie wierze , co to za prawnik? czy on nie wie , ze od 2011 roku windykacja dlugow stala sie niemal codziennoscia i ze istnieje cos takiego jak Miedzynarodowa windykacja EOS

dopowiem , moze zainteresuj sie tym jak dzialaja
- zebys nie zrobil wielkich oczu jak ktoregos dnia nie bedziesz mogl wybrac pieniedzy ze swojego konta ...


Owszem, z tej perspektywy wiem jak to wygląda. Wydaje mi się jednak, że nie można ot tak zablokować czyjegoś konta przez jakąś firmę windykacyjną i obawiam się że Twoja (nie)wiedza może wprowadzić w błąd innych użytkowników.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 12:54 pm   

Cytat:
Owszem, z tej perspektywy wiem jak to wygląda. Wydaje mi się jednak, że nie można ot tak zablokować czyjegoś konta przez jakąś firmę windykacyjną i obawiam się że Twoja (nie)wiedza może wprowadzić w błąd innych użytkowników.


I co mam teraz ci napisac ,ze masz racje a ja wprowadzam ludzi w blad ,dzielac sie tym co wiem ?
Chyba jednak niewiele wiedziales i nadal nie wiesz ,skoro szukasz potwierdzenia...dlaczego wczoraj nawet nie wspomniales o miedzynarodowej windykacji ?


Cytat:
Proszę mi powiedzieć czy jest możliwość windykacji tego długu w PL? Bardzo proszę o pomoc gdyż dług rośnie w tak zastraszającym tempie, że obawiam się że nie będę w stanie tego spłacić


Jak najbardziej ,windykacja zagranicznego dlugu jest mozliwa.

Na koniec jeszcze dodam , widzac ,ze i tak kazda niewygodna ci wypowiedz zanegujesz
no coz ... niektorzy tak maja - ze przyjmuja do wiadomosci tylko to co dla nich wygodne !
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 02, 2015 1:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wolfman 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 8
  Wysłany: Nie Maj 22, 2016 4:49 pm   

Witam

Ja mam sytuację podobną. Tyle, że było trochę inaczej. Byłem w 2009/10 w każdym roku po 4-6 mcy z różnymi przerwami. Jadąc do NL pierwszy raz powiedziano mi że mogę się ubezpieczyć w Polsce za 300 zł na rok co zrobiłem. W NL nie byłem zameldowany, ale pracowałem legalnie. W firmie to potwierdzili, że akceptują z Polski. Niedawno w tym roku otrzymałem pismo, że byłem w NL i nie płaciłem ubezpieczenia. Otrzymałem do zapłaty 940 euro. Póki co rozłożyłem to na raty. Co mogę dalej zrobić? Przy okazji takie sprawy po tylu latach się nie przedawniają?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 12:39 pm   

Wolfman,
Dlug od Belastingdienst przedawnia sie od 3 do 12 lat, ale jak Belastingdienst w miedzyczasie wysyla powiadomienia, to wtedy automatycznie dlug jest przedluzony. Z 2009/10 to akurat chyba specjalnie wyslali to pismo zeby dlug sie nie przedawnil.

Co mozesz zrobic? Zaplacic na raty, tak jak juz robisz, watpie ze jest inne rozwiazanie. Juz wtedy bylo wiadomo ze jest potrzebne holenderskie ubezpieczenie.
 
 
Wolfman 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 25, 2016 7:54 am   

Dzięki za odpowiedź, mam pytanko czy za tak opłacone ubezpieczenie mogę się rozliczyć później? Z opieki medycznej ani niczego nie korzystałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group