NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Maj 25, 2016 10:43 am   

Wolfman,

Nie rozumiem pytania. Jak rozliczyc sie z ubezpieczenia?

Ubezpieczenie placisz obojetnie czy korzystasz czy nie.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Maj 25, 2016 5:37 pm   

GeraltRivia, koledze chodzi zapewne o dofinansowanie do ubezpieczenia z Belastingu, o które i tak za pozno jest juz wnioskowac
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Śro Maj 25, 2016 5:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wolfman 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 25, 2016 6:01 pm   

No właśnie o to mi chodzi. Płacę te pieniądze z opóźnieniem, ale już nie mogę się z nich rozliczyć, bo jest za późno?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Maj 25, 2016 6:32 pm   

Wolfman,

O zorgtoeslag (dofinansowanie do ubezpieczenia - dzieki agastepa13 :) ), mozesz sie starac za lata 2015 i 2016, ale najpierw musisz miec holenderskie ubezpieczenie.

Inne lata juz przepadly.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 25, 2016 6:46 pm   

Cytat:
Jadąc do NL pierwszy raz powiedziano mi że mogę się ubezpieczyć w Polsce za 300 zł na rok co zrobiłem. W NL nie byłem zameldowany, ale pracowałem legalnie. W firmie to potwierdzili, że akceptują z Polski. Niedawno w tym roku otrzymałem pismo, że byłem w NL i nie płaciłem ubezpieczenia. Otrzymałem do zapłaty 940 euro. Póki co rozłożyłem to na raty. Co mogę dalej zrobić?



O dofinansowanie do ubezpieczenia, moze sie starac osoba ,ktora oplaca obowiazkowe ubezpieczenie, a ty takiego prawa sie pozbawiles...bo pracowales w Holandii bez tutejszego ubezpieczenia
LATA 2009/10 odpadaja . Nie mozesz sie starac o zwrot dofinansowania za tyle lat wstecz .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Maj 25, 2016 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dronte
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 12:53 pm   

Witam. Mam pytanie. Pracowałem dwukrotnie (2014 i 2015) w Holandii po niecałe 2,5 miesiąca w wakacje. Nie miałem w tym czasie ubezpieczenia holenderskiego. Zainteresowałem się dopiero tematem teraz (wiem, za późno, moja wina), gdyż po ukończeniu studiów, chcę w tym roku wyjechać na dłużej.

I tu rodzi się moje pytanie, czy powinienem przygotować jakieś dokumenty (umowy z Tempo Team? dokumenty z uczelni?), które potwierdzą, że byłem tam tylko 5 miesięcy? Chodzi mi o wysokość zaległego ubezpieczenia. Żeby nie zaistniała sytuacja, gdzie ubezpieczyciel policzy mi od pierwszego dnia pracy w 2014 do teraz. Czy ubezpieczyciel sam pozyska takie informacje, ile czasu pracowałem? Oczywiście chcę zapłacić zaległe ubezpieczenie (+ ew. kara), jednak za faktyczny okres, za który powinienem.
Pozdrawiam.
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 1:38 pm   

Pytanie z ciekawosci :029:
Jakie konsekwencje sa za brak oplacania ubezpieczenia w NL,gdy osoba pracuje na kontrakt bezposredni od pracodawcy i pobiera emeryture w PL?Ma to jakies konsekwencje?
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 2:53 pm   

dronte,


Co tu sie gimnastykowac nad ponownym wyjasnieniem zagadniena dotyczacego ubezpieczenia.
Przeczytaj pierwsza strone tego watku , moim zdaniem wiecej nie trzeba, by rozjasnic ci kwestie obowiazkowego ubezpieczenia.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 2:58 pm   

zielaczysko,

Pobiera emeryture w PL i pracuje w Holandii na kontrakt? I nie ma ubezpieczenia holenderskiego?

Na pewno jakies konsekwencje sa, ale taka sprawa to juz jeden wielki clusterfuck.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Nie Cze 12, 2016 2:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dronte
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 3:32 pm   

Panicelinka,

przeczytałem cały wątek, a nie tylko pierwszą stronę.

Chcę uniknąć sytuacji, jaką miał między innymi użytkownik jędrzej, że została mu naliczona "kara" za 15 miesięcy, gdzie był w międzyczasie Polsce, nie pracował i nie był zameldowany w Holandii.

Zauważ analogię do mojej sytuacji. Pierwszy raz pojawiłem się w "systemie" w 2014 roku, później na kilka miesięcy w 2015, i teraz na dłużej już pojawię się w 2016. Nie chcę sytuacji, że ubezpieczyciel uzna, iż przez cały ten czas (od 2014) byłem w Holandii. Zawczasu chcę być przygotowany na udowodnienie, że byłem faktycznie 5 miesięcy i za ten okres jak najbardziej jestem gotowy zapłacić.

Ponawiam pytanie:
Czy ubezpieczyciel będzie miał dokładne dane odnośnie mojego okresu zatrudnienia i pobytu na terenie NL, czy sam muszę mu to udowodnić?
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 3:48 pm   

Cytat:
Ponawiam pytanie:
Czy ubezpieczyciel będzie miał dokładne dane odnośnie mojego okresu zatrudnienia i pobytu na terenie NL, czy sam muszę mu to udowodnić?


Bedziesz sam musial to udowodnic. E104 im wystarczy.

P.S. Ide o zaklad ze zadnej kary Ci nie naliczą. 4 miesiace masz prawo nie miec ubezpieczenia.
Ostatnio zmieniony przez Kiepo Nie Cze 12, 2016 4:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 4:35 pm   

Kiepo,

Kiepo napisał/a:
4 miesiace masz prawo nie miec ubezpieczenia.


Jesli by przebywal w Holandii i pracowal na czarno, to moge sie zgodzic ,niech nie ma ubezpieczenia , choc i to ma swoje konsekwencje w razie wypadku lub choroby,

Jesli pracowal oficjalnie ,to musi posiadac ubezpieczenie i w tym wypadku nie ma zadnej ulgi czteromiesiecznej , moga mu za ten czas, kiedy ubezpieczenia nie posiadal ani nie oplacal
kare naliczyc.
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 5:24 pm   

http://www.wetboek-online...ingswet/96.html

Czyli jak ubezpiecze sie w czwartym miesiacu to zaplace kare za trzy pierwsze?
Ostatnio zmieniony przez Kiepo Nie Cze 12, 2016 5:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 5:43 pm   

Kiepo napisał/a:
Czyli jak ubezpiecze sie w czwartym miesiacu to zaplace kare za trzy pierwsze?
nie jezeli nie ubezpieczysz sie w przeciagu 4 m-cy to zaplacisz kare za poprzednie miesiace . Jezeli sie ubezpieczysz w przeciag 4 m-cy to zaplacisz poprostu zalele miesiace bez kary
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Nie Cze 12, 2016 5:50 pm   

Partnerka moja nie musiala placić za pierwsze trzy miechy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group