NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za brak ubezpieczenia - szukam porady
Autor Wiadomość
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 8:06 pm   

GeraltRivia

Tak to wyglada :043: ,ze 4 lata to lekko juz pracuje.
Zarobieni wyjechani :029: .
Orietuje sie ze taka osoba bez oplacania ubezpieczenia wrazie "wpadki" bedzie musiala zaplacic wstecz + kara (gdzies czytalem ze chyba 30 pare %).
Chodzi mi bardziej jakie instytucje zajmuja sie taka kontrola...?
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Pon Cze 13, 2016 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 8:27 pm   

zielaczysko,

w linku wszystko na temat

https://www.zorginstituut...ehoogisdeboete?
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 8:38 pm   

Dziekuje.
Czyli kary i koszty zalerza od wysokosci dlugu i okresu.
A czy dochod w PL "emerytura" ,ma jakis wplyw na to?
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Pon Cze 13, 2016 8:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 9:55 pm   

zielaczysko,

Cytat:
Orietuje sie ze taka osoba bez oplacania ubezpieczenia wrazie "wpadki" bedzie musiala zaplacic wstecz + kara (gdzies czytalem ze chyba 30 pare %).
Chodzi mi bardziej jakie instytucje zajmuja sie taka kontrola...?


Wpadke taką zalicza się w momencie ubezbeczenia. Od tej ubezpieczalni dostajesz fakturke za zalegle lata minus 4 miechy.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 13, 2016 10:29 pm   

zielaczysko,
z tego tematu
Cytat:

Od 01-01-2006 kazdy kto mieszka lub/i pracuje w Holandii ma obowiazek wykupic ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Osoby, ktore tego nie zrobia moga zaplacic kare w wysokosci 130% ceny ubezpieczenia za wszystkie miesiace za ktore dana osoba powinna byc ubezpieczona.

jak widac kara moze byc naliczona w granicach nawet 130%
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 7:27 pm   

Czyli kwota wrecz astronomiczna :119: .
Ale z drugiej strony mega oszczednosc :043: .
Jesli dobrze kombinuje to taka osoba tylko w momencie przystapienia do ubezpieczenia , badz "przypadku losowego" moze poniesc konsekwencje....
_________________
Zło zawsze powraca.........................
 
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Cze 14, 2016 7:49 pm   

zielaczysko,

Przeciez w systemie widza kiedy ta osoba pracowala w Holandii (samemu mozna sobie sprawdzic jak sie ma DigID - co do tygodnia), wiec jak kiedys wpadnie jest bardzo duza szansa ze policza wszystkie miesiace przepracowane w Holandii.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Cze 15, 2016 9:36 pm   

Czy w pensji brutto są składki zdrowotne? W Polsce czy Belgii, Niemczech płaci się składki z pensji i służba zdrowia jest powiedzmy darmowa.
W Holandii zlikwidowali te składki i przenieśli do formy ubezpieczenia prywatnego czy płaci się podwójnie?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 5:14 pm   

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś jak pracowałem przez agencję to na salarisie mi pobierali ok. 25€ na Zorgverzekeringswet (bijdrage Zvw). 4 tygodnie po ok. 25€ wychodziło jakieś 100€ na miesiąc.

Oprócz tego miałem ubezpieczenie w jednej z ubezpieczalni - też coś około 100€, za to belasting zwracał część w postaci zorgtoeslagu.

Tłumacz Google to tłumaczy jako: "Ustawa o ubezpieczeniach zdrowotnych (wkład ZVW)".

http://www.belastingdiens...jdrage_zvw_2016
Ostatnio zmieniony przez wigru Czw Cze 16, 2016 5:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 5:39 pm   

wigru,

Tym bijdrage ZVW właśnie finansujesz fundusz ubezpieczeń zdrowotnych, przecież jak ktoś płaci 100e za ubezpieczenie, a dostaje 80e zorgtoeslag, to wiadomo że z 20e miesięcznie nie pokryje się kosztów leczenia.
Bijdrage ZVW zabierają więc wszystkim pracującym i jest proporcjonalne do zarobków.

Edit: Aha z zasiłku WW zabierają też część ZVW.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Czw Cze 16, 2016 5:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartus2003 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 14, 2016 9:58 pm   

Cześć!

Proszę o poradę, otóż z dniem 01.07.2016 wyjechałem z żoną z Holandii, mieliśmy ubezpieczenie w VGZ, składki normalnie był opłacane przez kilka lat, po wyjezdzie zapomnieliśmy rozwiązać umowę o ubezpieczenie. Od lipca mieszkamy w Polsce i jesteśmy zarejestrowani jako bezrobotni, dzisiaj się okazało iż na nasz adres w Niemczech gdzie wymeldowaliśmy się z dniem 31.06.2016 przyszedł rachunek do zapłaty za miesiące od lipca do listopada 2016.

Czy jest szansa anulowania tych rachunków i zamknięcia sprawy bez płacenia czegokolwiek? :/
 
 
 
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Wto Lis 15, 2016 12:33 pm   

bartus2003,

Niestety nie. To ty z zona byliscie odpowiedzialni za oplacanie i zamkniecie ubezpieczenia.

Nie zrobiliscie tego i teraz sa konsekwencje tego. Niby czemu maja anulowac?

Radze ci dobrze zaplaccie to i bedziecie miec spokoj. To dobrze, ze to tylko kilka miesiecy a nie 2 lata!

Nigdy nie wiadomo, co zycie przyniesie: moze w przyszlosci bedziecie wracac do Holandii i wtedy na dzien dobry bedzie suma ogromna.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 12:50 pm   

Michał333 napisał/a:
Witam. W Holandii jest obowiązkowe ubezpieczenie, czytałem że naliczają je nawet od wydania numeru SoFi. Samo SoFi mam od wakacji 2015 roku lecz nie pracowałem w Holandii aż do czerwca 2016. W samym czerwcu pracowałem 2 tygodnie i wróciłem do polski. Nie byłem ubezpieczony. Teraz pracuję od początku października też bez ubezpieczenia. Chciałbym się od nowego roku ubezpieczyć, ale boję się że dostanę dużą karę. Chciałem być w Holandii maksymalnie do końca lutego, lecz jeśli mają doliczyć za ten czas wstecz to nie wiem czy to się w ogóle opłaca. Ktoś jakieś informacje posiada? Może doświadczył tego na własnej skórze?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 12:51 pm   

Metec napisał/a:
Od wydania Sofi raczej nie, bardziej od wydania BSN bo to juz twardy dowod na to, ze sie bylo zameldowanym w Holandii. Sofi tego nie wymaga, jest czesto wydawany wlasnie pracownikom tymczasowym.

Jak pojdziesz sie teraz ubezpieczyc to istnieje szansa, ze sie ktos do tego przyczepi. Moze sie tez obejsc bez echa. trudno powiedziec.

Coprawda nie polecam i nie popieram zycia w Holandii bez ubezpieczenia, czy to na stale czy tymczasowo, ale jezeli faktycznie tylko do lutego i bez zameldowania chcesz tu zostac to bym sie rowniez zastanawiala... Musisz chyba sam rozwazyc jakie ryzyka wchodza tu w gre i czy bardziej Ci zalezy na zdrowiu czy na kasie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Gru 13, 2016 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 12:52 pm   

Metec napisał/a:
Od wydania Sofi raczej nie, bardziej od wydania BSN bo to juz twardy dowod na to, ze sie bylo zameldowanym w Holandii. Sofi tego nie wymaga, jest czesto wydawany wlasnie pracownikom tymczasowym.
a z jakiego zrodla masz te wiadomosci ? MAm nadzieje ze to sa pewne zrodla a nie tylko "ze szlyszenia " Mam tez nadzieje ze znasz roznice miedzy BSN , Sofi i ( oj teraz ci nagmatwam ) RNI .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group