NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mammografia
Autor Wiadomość
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 10:29 am   Mammografia

Co roku muszę wykonać mammografię / badanie piersi/. Jak to jest tutaj w Holandii?
czy muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego , ginekologa? A może mogła bym to badanie wykonać prywatnie.
Czy któraś z kobiet robiła tutaj badania mammograficzne?

I jeszcze takie pytanko - w Polsce można prywatnie wykonać różne badania np. badanie krwi, poziom cukru itp. , jak jest tutaj?
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 10:33 am   

Lekarz rodzinny daje skierowanie na mammografie i na badanie krwi,nie placisz za to.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 10:37 am   

aska1703 napisał/a:
I jeszcze takie pytanko - w Polsce można prywatnie wykonać różne badania np. badanie krwi, poziom cukru itp. , jak jest tutaj?

Tutaj tez,ale ceny sa obledne.Wez skierowanie od rodzinnego ,chyba raz w roku mozna .Dostaniesz kartke z punktami,gdzie robia takie rzeczy i juz.
Jezeli chodzi o mammografie to nie wiem,mysle ze tez muisz powiedziec rodzinnemu jak sprawa stoi.Natomiast po 30-ym roku zycia jest obowiazek cytologii.Dostaje sie list w celu udania sie do rodzinnego.Ja taki dostalam ale ze akurat bylam u gina i malam to robione to nie musialam isc jeszcze raz
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
lanya 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2008
Posty: 48
Skąd: Groningen
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 10:56 am   

Powiedz rodzinnemu ze musisz robic, dostaniesz skierowanie. Potem dzwonisz do szpitala i umawiasz sie na wizyte, jak ja dzwonilam to dostalam kilka terminow do wyboru.
Po jakims czasie dostalam rachunek (to byl poczatek roku, wiec ja ponosilam koszty) i koszt byl o ile dobrze pamietam kolo 40 euro, ale sprawdze to jeszcze i uzupelnie informacje :)
_________________
Nie uderzenie mlota, lecz taniec wody czyni zwir tak pieknie okraglym
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 11:00 am   

Dzięki za odpowiedzi.
Mam nadzieję, że wyniki z cytologi robione w Polsce też tutaj uznają i nie będę zmuszona ich powtarzać.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group