NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ASTMA U DZIECKA?
Autor Wiadomość
gabinkagabi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 16
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 8:53 pm   ASTMA U DZIECKA?

Witam.Mam pytanie? Szukam specjalistow od astmy , tzn.chodzi mi o to gdzie mam sie udac jak ma podejrzenie ,ze moje dziecko ma astme.
Probowalam zalatwic to z lekarzem domowym ,ale okazalo sie ze moja lekarka wyleciala z pracy, i co wizyte mam innego lekarza -kazdy z nich mowi co innego.Wiec chce udac sie do specjalisty ,ktory jasno mi powie czy to astma czy moze inne schorzenie.
Prosze o podpowiedzi ! Moze jest tu jakas mama ,ktorej dziecko ma astme?

MOj nr.GG 611929.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 9:08 am   

Przede wszystkim lekarz domowy winien wydac skierowanie do specjalisty i powinnas to stanowczo zazadac od lekarza domowe. W Holandii nie mozna sobie pojsc do specjalisty bez skierowania do do tego specjalisty. Tak wiec musisz uzyc argumentu, iz dziecko bylo dlugo leczone przez lekarza domowe i nie ma zadnych rezutltatow i popros aby skierowanie zostalo wydane.
Bedac juz u specjalisty, jezeli ten lekarz stwierdzi faktycznie astme, mozesz rowniez poszukac towarzystwa astmatycznego, gdzie rowniez beda udzielane rozne informacje, pomoc itp.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
jawitta 
Gaduła
jawitta


Pomogła: 4 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 103
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 5:33 pm   

Znam Holendrów chorujących na astmę to wypytam się co i jak . Ile lat ma dziecko ? Syn znajomej ma 17 lat i choruje od urodzenia na astme a natomiast znajoma ma 65 lat i nabyła ta chorobe przed 10 laty . Wiek niezbyt dziecięcy ale może wiedzą coś o specjalistach dla dzieci.
_________________
"Korzystaj z każdego dnia , nie pytaj o to, co jutro przyniesie "
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 7:02 pm   Re: ASTMA U DZIECKA?

gabinkagabi napisał/a:
Szukam specjalistow od astmy , tzn.chodzi mi o to gdzie mam sie udac jak ma podejrzenie ,ze moje dziecko ma astme.


niestety bedzie potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego... moj maz ma astme od urodzenia... popros o skierowanie do longarts... jak sie raz dostaniesz to juz pozniej bedziesz pod jego opieka jesli bedzie taka koniecznosc...
 
 
gabinkagabi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 16
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 7:34 pm   

Dziekuje za podpowiedzi.Bylam raz kolejny u domowego i powiedzial ze nic on u niej nie "slyszy" a ona bedac po wysilku lapie szczegolnie gleboko powietrze.Corka ma 7 lat.Sama choruje na astme od bardzo wielu lat i znam owe symptomy.
Napewno na skierowanie nie mam co liczyc ,musze szukac innego lekarza domowego!
Co mam robic? Czy jakos moge wplynac na decyzje lekarza domowego?Jak to wszystko zaczac zalatwiac ,zeby wkoncu moje dziecko dostalo sie do specjalisty, ktory zacznie odpowiednie leczenie???????
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 7:58 pm   

Mozesz jeszcze poprosic o second opinion,chociaz chyba bedzie lepiej poszukac innego lekarza.Powodzenia :039:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 9:10 am   

gabinkagabi napisał/a:
Co mam robic? Czy jakos moge wplynac na decyzje lekarza domowego?Jak to wszystko zaczac zalatwiac ,zeby wkoncu moje dziecko dostalo sie do specjalisty, ktory zacznie odpowiednie leczenie???????


jesli nie ufasz diagnozie lekarza to szukaj innego... tez kiedys tak mialam, ze lekarz rodzinny nie bral mnie powaznie... wiec go zmienilam... obecny moze nie zawsze wyda szybko skierowanie do specjalisty... ale przynajmniej tlumaczy co i jak swoja decyzje i nie odsyla mnie z kwitkiem do domu...

tak wiec radze szukac innego lekarza...
 
 
jawitta 
Gaduła
jawitta


Pomogła: 4 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 103
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 11:46 pm   

Dostałam adres organizacji dla astmatyków . Coś więcej dowiem się w czwartek . Z tego co wyczytałam na stronce możesz znależć tam wszystko co dotyczy astmy i z tym powiązane . A jak lekarz nie chce wystawić skierowania to napisz do nich i podaj dane personalne owego lekarza . Syn znajomej miał atak astmy w poniedziałek
(ostre powietrze,rower :088: i gotowe)

Postbus 5
3830 AA Leusden
[email protected].

Bezoekadres
Speelkamp 28
3831 PE Leusden
http://www.astmafonds.nl

A tu adres polskiej stronki http://www.astma.edu.pl
_________________
"Korzystaj z każdego dnia , nie pytaj o to, co jutro przyniesie "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group