NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dentysta przy pełnym ubezpieczeniu???
Autor Wiadomość
kassia7 
Poczatkujacy
kassia7

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 46
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 12:41 pm   dentysta przy pełnym ubezpieczeniu???

Witam
mam pytanie.mam wykupione pełne ubezpieczenie razem w dentystą.po pierwszej wizycie u dentysty zapisano mnie na kolejną na której miałam odkamienianie. po miesiącu przyslali mi fakturę na 200euro. a więc to ja mam zapłacić za leczenie i fakturę wysłać ubezpieczalni ,żeby zwrócili mi częśc kosztów, czy może to niestety prawda,że ubezpieczalnia pokrywa część kosztów leczenia dopiero po tym jak dostarczę jej zaświadczenie ,że mamy zdrowe zęby....wam od pierwszej wizyty ubezpieczalnia zwracała część kosztów?
bardzo proszę o odpowiedź
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 1:04 pm   

kassia7, jesli masz wykupione dodatkowe ubezpieczenia na dentyste to placisz sama koszty, pozniej zalezy jak agencja to rozwaza : wysylasz do nich ta fakture lub wypelniasz formularz przeznaczony do tego.

Ps.: Nie wyrzucaj nigdy faktur, a po zaplaceniu najlepiej zapisac sobie kiedy byla zaplacona.
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 1:19 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
kassia7, jesli masz wykupione dodatkowe ubezpieczenia na dentyste to placisz sama koszty


U mnie tak nie jest.Ja u mojego dentysty nic nie place gotowka.Musze zaplacic tylko wtedy,gdy korzystam z dentysty weekendowego,oczywiscie potem otrzymuje z ubezpieczalni
zwrot.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 1:51 pm   

Witch01 napisał/a:
U mnie tak nie jest.Ja u mojego dentysty nic nie place gotowka.Musze zaplacic tylko wtedy,gdy korzystam z dentysty weekendowego,oczywiscie potem otrzymuje z ubezpieczalni
zwrot.


A to zalezy jakie masz ubezpiecznie - jak sie ubezpieczalem w CZ to byly dwie opcje:
- dowolny lekarz, ale place gotowka i mi zwraca ubezpieczlania
- lekarz majacy konrakt z CZ i wtedy lekarz rozlicza sie bezposrednio z CZ i ja nic nie place przy wizycie.
 
 
kassia7 
Poczatkujacy
kassia7

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 46
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 11:10 am   

dzieki za odpoweidzi.
ja jestem ubezpieczona w Anderzorg. chyba więc opłacę i wyślę im fakturę którą dostałam oraz potwieredznie z mojego konta, że opłaciłam wszystko...chyba tak będzie dobrze?
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 12:25 pm   

kassia7, zajzalam na stronke AnderZorg, placisz a pozniej wypelniasz http://www.anderzorg.nl/w...e/Downloads.htm "Declaratieformulier" po kliknieciu sciagniesz sobie , jest to w formie PDF. Pamietaj, ze wysylasz im orginal a dla siebie zrob kopie formularza(wypelnionego) oraz kopie faktury. Powodzenia :039:
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 12:48 pm   

kassia7 napisał/a:
dzieki za odpoweidzi.
ja jestem ubezpieczona w Anderzorg. chyba więc opłacę i wyślę im fakturę którą dostałam oraz potwieredznie z mojego konta, że opłaciłam wszystko...chyba tak będzie dobrze?


Nie musisz wysylac potwierdzenia ze oplacilas,faktura wystarczy.
 
 
kassia7 
Poczatkujacy
kassia7

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 46
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 1:23 pm   

dziękuje wszystkim, baaaardzo mi pomogliście
pozdrawiam i życzę Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku
 
 
serafin 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: ede
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 2:31 pm   

Witch01 napisał/a:
MiniSmurfin napisał/a:
kassia7, jesli masz wykupione dodatkowe ubezpieczenia na dentyste to placisz sama koszty


U mnie tak nie jest.Ja u mojego dentysty nic nie place gotowka.Musze zaplacic tylko wtedy,gdy korzystam z dentysty weekendowego,oczywiscie potem otrzymuje z ubezpieczalni
zwrot.


wszystko zalezy od tego czy twoj dentysta ma kontrakt z twoja ubezpieczalnia czy tez nie.jezeli ma kontrakt to nic nie placisz.ubezpieczalnia placi bezposrednio dentyscie.gdy on nie ma kontraktu wtedy dostajesz rachunek a ubezpieczalnia ci pozniej zwraca
 
 
Jarek123 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 45
Skąd: Nieuwegein
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 10:39 pm   

a jak długo trzeba czekać na zwrot z ubezpieczalni?
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 10:54 pm   

serafin napisał/a:

wszystko zalezy od tego czy twoj dentysta ma kontrakt z twoja ubezpieczalnia czy tez nie.jezeli ma kontrakt to nic nie placisz.ubezpieczalnia placi bezposrednio dentyscie.gdy on nie ma kontraktu wtedy dostajesz rachunek a ubezpieczalnia ci pozniej zwraca


Ale to juz wiemy:

m4rcin napisał/a:

A to zalezy jakie masz ubezpiecznie - jak sie ubezpieczalem w CZ to byly dwie opcje:
- dowolny lekarz, ale place gotowka i mi zwraca ubezpieczlania
- lekarz majacy konrakt z CZ i wtedy lekarz rozlicza sie bezposrednio z CZ i ja nic nie place przy wizycie.


Jarek123 napisał/a:
a jak długo trzeba czekać na zwrot z ubezpieczalni?


Ja czekam ok. 10-14 dni
 
 
serafin 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: ede
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 3:28 pm   Re: dentysta przy pełnym ubezpieczeniu???

kassia7 napisał/a:
Witam
mam pytanie.mam wykupione pełne ubezpieczenie razem w dentystą.po pierwszej wizycie u dentysty zapisano mnie na kolejną na której miałam odkamienianie. po miesiącu przyslali mi fakturę na 200euro. a więc to ja mam zapłacić za leczenie i fakturę wysłać ubezpieczalni ,żeby zwrócili mi częśc kosztów, czy może to niestety prawda,że ubezpieczalnia pokrywa część kosztów leczenia dopiero po tym jak dostarczę jej zaświadczenie ,że mamy zdrowe zęby....wam od pierwszej wizyty ubezpieczalnia zwracała część kosztów?
bardzo proszę o odpowiedź

wyslij im fakture(ubezpieczalni) i dostaniesz zwrot.gdy zawarli z toba ubezpieczenie to zaakceptowali wszystko.gdy maja wobec jakiejs osoby zastrzezenia(obawiaja sie ze za duzo wydadza)wowczas ta osoba przed podpisaniem polisy z nia dostaje specjalny formularz do dentysty.dentysta musi zrobic przeglad,dwa zdjecia(tzw, bitetwings[zgryzowe]) oraz wypelnic ten formularz.w tym formularzu jest wtedy opisane co u ciebie trzeba zrobic,jaki jest stan przyzebia,jakie braki w uzebieniu.za te wizyte musisz wtedy sama zaplacic.i jezeli ubezpieczalnia oceni ze za duzo na ciebie nie wyda to podpisze.
jezeli nie mialas takiego wymogu i podpisali z toba polise od razu to wtedy placa (czy tez ty placisz jezeli dentysta nie ma z nimi kontraktu a oni pozniej ci zwracaja)
 
 
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 6:14 pm   

moj maz chodzi juz 2 miesiac do stomatologa mial usuwanie kamienia usuwanie 2 zebow leczenie kanalowe
placil od reki bral rachunek ja wysylalam do ubezpieczalni i dostawal caly zwrot wiec to co wydal dostal spowrotem nawet nie potracili eigen risico
pozdrawiam Iza
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 6:56 pm   

iza30_1979 napisał/a:
dostawal caly zwrot wiec to co wydal dostal spowrotem nawet nie potracili eigen risico
pozdrawiam Iza


Eigen risico placi sie za to,co leci z ubezpieczenia podstawoweg oprocz:huisarts,verloskundige zorg,kraamzorg,jeugdpakket tandheelkundige zorg voor jongeren tot 22 jaar. Czyli jezeli macie extra pakket na dentyste,nie placie eigen risico.
 
 
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 2:26 am   

to znaczy ze jak pojde na 1 wizyte do poloznej to zaplace eigen risico?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group