NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
polska kraj staruszków
Autor Wiadomość
bony
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 9:42 am   polska kraj staruszków

od pewnego czasu zaobserwowałam brak młodzieży w naszym kraju. masowe wyjazdy za pracą, lepszym życiem gdzie nie spojżysz sami seniorzy mam wrażenie że POLSKA przegrała wszystko. przecież młodzi to przyszłość narodu tylko gdzie ich szukać po świecie?
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 10:01 am   

bony ja tam nie generalizowalabym tak bardzo. Pewnie , że sporo młodych wyjechało. Ale jak ja jadę do rodziców to w W-wie widzę bardzo dużo młodych ludzi. Myślę, że problem braku młodych w dużo większym stopni dotyczy małych miast i miasteczek, skąd ludzie wyjeżdzają (niekoniecznie nawet za granicę kraju), bo nie mają tam perspektyw na rozwój.
 
 
bony
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:49 pm   

zgodzę się małe miasteczka i miejscowości pustoszeją w dużych są większe możliwości i z pracą jest lepiej ale ogólnie wyjeżdzają i będą wyjeżdzać bo tutaj się nic nie robi żeby można było normalnie żyć
 
 
Marek74
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 41
Skąd: zuid holland
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 3:26 pm   

Holandia to jest dopiero kraj staruszków.
Mało tego według ostatnich danych aż 44proc holenderskiej młodzieży chce wyemigrować ze swojego kraju
a aż 94 proc uważa że coś się musi w Holandii zmienić (chodzi im zwłaszcza o przestępczość).

zródło: http://www.infeite.nl/2007/03/jongeren_willen.html

Czyli wszędzie dobrze gdzie nas nie ma a do Polski napewno część młodych wróci nie wszyscy wyjechali na stałe
 
 
bony
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 3:36 pm   

pewnie wrócą jako seniorzy
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 7:37 pm   

Hm. Poruszonego zjawiaska nie zauwazylam. Podczas moich ostatnich wizyt w polsce dostrzeglam natomiast, ze znajomi ktory nie wyemigrowali swietnie sobie radza w naszym kraju i w ogole nie mysla o przyszlosci za granica.

pozdrawiam
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 9:34 am   

Bony, gdzie Ty mieszkasz??? :)

W moich okolicach mamy bardzo duzo mlodych ludzi, moja rodzina wcale nie jest az taka stara (ponizej 40 roku zycia) i mieszka w Polsce a nawet pracuje i zaklada swoje rodziny.

To ze studenci wyjezdzaja z Polski bo maja taka mozliwosc i moga wcale nie oznacza ze teraz Polska jest krajem staruszkow. Sprawdz ile tam zostalo ludzi w wieku 25-40 lat, w pelni sil i pracujacych...
 
 
bony
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 9:51 pm   

pracuje w dużym zakładzie w kluczborku gdzie są dziury po młodych zostają ci co muszą
 
 
Kamila80
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 10:48 pm   

W ciągu roku wyjechała część moich znajomych - Ludzie młodzi, często mgr. Wyjechali by zarobić na lepszy start i wrócić za pare lat- bynajmniej tak twierdzą.

Zauważyłam, że przeważnie (w mojej miejscowości) emigrują mężczyżni, kobiety tylko sezonowo, a całe rodziny to już sensacja. :roll:
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 11:46 pm   

W Wielkopolsce tego trendu "starzenia sie miast i miasteczek " nie zauwazylam. Bede w wakacje to jeszcze sie dobrze przyjrze.
Pozdrawiam
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Kamila80
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pon Cze 11, 2007 11:51 pm   

mojaholandia napisał/a:
W Wielkopolsce tego trendu "starzenia sie miast i miasteczek " nie zauwazylam.
Jeszcze trochę ludzi młodych zostało np. ja hahaha

Bede w wakacje to jeszcze sie dobrze przyjrze. Jezeli mogę spytać w jakiej miejscowości będziesz?

Pozdrawiam
:D
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 12:03 am   

Okolice Poznania: Lubon, Puszczykowo, Mosina :-)
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Kamila80
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 9:23 am   

Ja jestem ze Złotowa i myslałam, ze jak byś była bliżej to mogłybyśmy sie spotkać i pogadać , bo informacje zdobyte w ten sposób są dla mnie cenniejsze niż zdobyte przez internet. Jednakże i tak życze miłych wakacji :D
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 10:20 am   

ja rowniez nie zauwazylam, zeby w wielkopolsce brakowalo mlodych... prawda, ze wiele osob wyjechalo z mojego malego miasteczka... ale wiekszosc juz wraca... wyjechali zeby odlozyc troszke kasy i wracaja... co niektorzy juz wrocili...
 
 
Kamila80
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 32
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Wto Cze 12, 2007 10:26 am   

tak. Ludzie młodzi wyjeżdzają głównie by zarobić kase na mieszkanie. Wracają bo wolą pracować w swoim zawodzie a w Holandii to nie zawsze jest możliwe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group