NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża bez ubezpieczenia :(
Autor Wiadomość
inezka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: kujawsko-pomorskie
  Wysłany: Śro Sty 14, 2009 4:30 pm   Ciąża bez ubezpieczenia :(

Witam serdecznie :039:
Jestem w 6 tygodniu ciąży (licząc od pierwszego dnia ostatniej @). Mieszkam z mężem w Holandii i tylko mąż pracuje (na zasadzie własnej działalności gospodarczej, przez biuro pracy) - podobno ma mieć płacone ubezpieczenie (pracuje od niedawna), ale jeszcze nie otrzymał żadnego dokumentu potwierdzającego takowe.
Ja nie mam tu zameldowania ani ubezpieczenia :(
Czy w takim układzie mogę na własną rękę poszukać położnej w mojej okolicy i chodzić do niej na prywatne wizyty? Jeżeli tak, to z jakimi kosztami musiałabym się liczyć?
Czy będąc już w ciąży mogę w każdej chwili wykupić w Holandii ubezpieczenie zdrowotne? I czy w ogóle mam do tego prawo, jeśli nie posiadam meldunku w Holandii? I ponownie pytanie o koszty. Nie chodzi o to, że jak będzie drogo, to sobie odpuszczę, ale po prostu wolę się psychicznie nastawić :)
Bardzo proszę o pomoc, gdyż naprawdę martwi mnie moja sytuacja.
Pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 4:52 pm   

Chcesz czy nie, to ubezpieczenie zdrowotne musisz miec indywidualnie. Ty swoje, Twoj maz swoje (nie jest to tak jak w PL ze jak maz pracuje to zona jest z automatu ubezpieczona).
O ubezpieczeniu poczytasz w podwieszonym watku: http://www.niedziela.nl/f...p?t=460&start=0 Mozesz kupic bez mledunku - namiar na takie ubezpieczalnie znajdziesz w w/w watku

Ciaza w NL watek sprzed paru dni: http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=25877
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:52 am   Re: Ciąża bez ubezpieczenia :(

inezka napisał/a:
Czy w takim układzie mogę na własną rękę poszukać położnej w mojej okolicy i chodzić do niej na prywatne wizyty?


oczywiscie, ze mozesz... ale koszta sa naprawde duze... pomijam koszta wizyt u poloznej... ale USG czy porod w szpitalu to naprawde duze koszta...
 
 
serafin 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: ede
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 12:38 pm   Re: Ciąża bez ubezpieczenia :(

Duuvelke napisał/a:
inezka napisał/a:
Czy w takim układzie mogę na własną rękę poszukać położnej w mojej okolicy i chodzić do niej na prywatne wizyty?


oczywiscie, ze mozesz... ale koszta sa naprawde duze... pomijam koszta wizyt u poloznej... ale USG czy porod w szpitalu to naprawde duze koszta...


z reguly porod odbywa sie w domu chyba ze ciaza jest powiklana albo grozi komplikacjami to wtedy porod jest w szpitalu i placi ubezpieczalnia(jezeli jestes ub ezpieczona).gdy sobie zazyczysz porodu w szpitalu to koszt jest 900 euro
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 3:08 pm   

W Holandii pracodawca nie ma obowiązku ubezpieczania pracowników, więc im szybciej zapiszecie się do jakiejś ubezpieczalni tym mniej będziesz miała problemów, sądzę że 200 euro na miesiąc za ubezpieczenie to nic w stosunku do kosztów jakie będziesz musiała ponieść przy każdej wizycie u lekarza a nie wspominając już o pobycie w szpitalu. Będziecie mogli starać się o zwrot części ubezpieczenia więc powinno wam wyjsc w okolicach 150 euro za dwie osoby na miesiąc. Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 5:26 pm   Re: Ciąża bez ubezpieczenia :(

serafin napisał/a:
z reguly porod odbywa sie w domu chyba ze ciaza jest powiklana albo grozi komplikacjami to wtedy porod jest w szpitalu i placi ubezpieczalnia(jezeli jestes ub ezpieczona).gdy sobie zazyczysz porodu w szpitalu to koszt jest 900 euro


z reguly?? kobieta sama wybiera gdzie chce rodzic...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 7:14 pm   Re: Ciąża bez ubezpieczenia :(

Duuvelke napisał/a:
serafin napisał/a:
z reguly porod odbywa sie w domu chyba ze ciaza jest powiklana albo grozi komplikacjami to wtedy porod jest w szpitalu i placi ubezpieczalnia(jezeli jestes ub ezpieczona).gdy sobie zazyczysz porodu w szpitalu to koszt jest 900 euro


z reguly?? kobieta sama wybiera gdzie chce rodzic...



Owszem wybiera ale norma sa porody domowe i co tu duzo mowic.Kobiety zachecane sa do porodow domowych,wiekszosc kobiet rodzi w domu,koszty porodow domowych pokrywane sa z podstawowego ubezpieczenia.Co z tego ze ktos chce rodzic w szpitalu a nie ma pieniedzy?Jaki to jest wybor?Ja to tak rozumiem ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 8:26 pm   

serafin,
Cytat:
z reguly porod odbywa sie w domu chyba ze ciaza jest powiklana albo grozi komplikacjami to wtedy porod jest w szpitalu


To juz nie jest regula... mozna urodzic dziecko w szpitalu
a wybor zalezy tylko i wylacznie od kobiety gdzie chce urodzic
nawet w wypadku kiedy ciaza i porod nie niosa ze soba powiklan czy zagrozen.
Jednak w kilka godzin po porodzie mama i noworodek (o ile czuja sie dobrze) wypisywani sa do domu
Ubezpieczenie pokrywa koszty porodu w szpitalu o ile jestes ubezpieczona.

:039:
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 8:40 pm   

Nie kazde ubezpieczenie pokrywa koszty porodu w szpitalu. Ja mam podstawowe ubezpieczenie i za porod w szpitalu bede musiala placic sama. Podobnie kilka moich kolezanek z pracy. Koszty porody w szpitalu bez wskazan medycznych beda pokryte tylko jesli w czasie porodu zajda komplikacje.
Ostatnio zmieniony przez Meliloti Pią Sty 16, 2009 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arany Anya 
Poczatkujacy
Ania

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 9:08 am   

Ja chcialam wykupic ubezpieczenie, ale czekalam na sofi numer (dlugo!!!), wiec nie moglam sie zarejestrowac przez internet. Trzeba wtedy dzwonic i tlumaczyc, ale mozna wykupic ubezpieczenie bez sofi numer. Za trzy wizyty u poloznej dostalismy rachunek 160 euro.
 
 
serafin 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: ede
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 12:25 pm   

Gochna H napisał/a:
serafin,
Cytat:
z reguly porod odbywa sie w domu chyba ze ciaza jest powiklana albo grozi komplikacjami to wtedy porod jest w szpitalu


To juz nie jest regula... mozna urodzic dziecko w szpitalu
a wybor zalezy tylko i wylacznie od kobiety gdzie chce urodzic
nawet w wypadku kiedy ciaza i porod nie niosa ze soba powiklan czy zagrozen.
Jednak w kilka godzin po porodzie mama i noworodek (o ile czuja sie dobrze) wypisywani sa do domu
Ubezpieczenie pokrywa koszty porodu w szpitalu o ile jestes ubezpieczona.

:039:

masz racje ze to nie jest regula oraz ze kobieta sama decyduje gdzie chce urodzic.ale czy to jest wybor ze mozesz urodzic w szpitalu i zaplacisz za to 900 euro?tylko porod z komplikacjami jezeli odbywa sie w szpitalu (komplikacje przu porodzie,ciaza z powiklaniami,wysokie ryzyko ciazy)jest refundowany przez ubezpieczalnie.
piszcie prawde a nie ble ble.gdy ta dziewczyna pojdzie urodzic w szpitalu i dostanie rachunek na 900 euro to wtedy za nia zaplacisz?zaplacisz wtedy gochna?
a wiekszosc ma podstawowe ubezpieczenie zapewne z tych osob so sa niedlugo w holandii
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 12:13 pm   

[qo ju:039:[/quote]
masz racje ze to nie jest regula oraz ze kobieta sama decyduje gdzie chce urodzic.ale czy to jest wybor ze mozesz urodzic w szpitalu i zaplacisz za to 900 euro?tylko porod z komplikacjami jezeli odbywa sie w szpitalu


Po pierwsze bez ubezpieczenia każdy poród będzie niósł za sobą koszta bo jakby nie patrząc położne też wystawią rachunek za odebranie porodu w domu. W przypadku ciąży najlepiej wykupić ubezpieczenie rozszerzone anvullende bo i wtedy położna i część opłaty za poród w szpitalu bez medycznych wskazań jest zwracane, dokładnie ile zależy od poziomu ubezpieczenia, na pewno nie jest to koszt 900 euro przy ubezpieczeniu, bo koszt porodu to około 500 minus własne koszta około 300 euro a różnice płaci kobieta albo ubezpieczalnia tak jak pisałam w zależności od kwoty refundowanej. Ja mam w ubezpieczeniu zwrot kosztów porodu bez wskazań medycznych do 300 więc prawdopodobnie nie poniosę kosztów.
Jednak wykupienie ubezpieczenia nie będzie raczej możliwe bez zameldowania w geemente.
Tylko kobieta ma prawo zdecydować w jakich warunkach chce rodzić.
 
 
agawadim 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 14 Mar 2007
Posty: 5
Skąd: Veldhoven
Wysłany: Śro Sty 21, 2009 12:09 pm   

Kobieta decyduje gdzie chce rodzic i tu sie zgadzam ,ale 900 euro za porod w szpitalu pierwsze slysze<no chyba ze bez zadnego ubespieczenia>Znajoma rodzila 2 miesiace temu w szpitalu ze standardowym ubespieczeniem i musiala doplacic tylko 200 euro,polozna miescila sie w ubespieczeniu tak samo jak pomoc po porodzie!
Ja rowniez spodziewam sie dziecka mam wykupiony poserzony pakiet za 155 euro i porod w szpitalu bedzie za darmo.
Tak czy inaczej proponuje jak najszybciej wykupic sobie ubespieczenie .
:039:
_________________
"Trudno nie wierzyc w nic"
 
 
monikaryb 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 4:55 pm   

tak decyduje sie ale jak ma zdrowa ciaze i chce urodzic w szpitalu to musi doplacic jezeli ma poctawowe ubezpieczenie..ja niedawno urodzilam i przyszedl mi rachunek za porod 8.000 tys euro ale oczywiscie nie place bo mam ubezp.pozdrawiam
 
 
maxwell32 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 7:34 pm   

Moja dziewczyna jest w 5 m-cu ciąży .Pracuje w OTTO,ma grupowe ubezpieczenie (podejrzewam że nie obejmuje pobytu i porodu w szpitalu) podstawowe,składka wynosi 70 euro.Co Ona ma robić?Czy zrezygnować z obecnego i ubezpieczyć się priv czy wykupić dodatkowe?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group