NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
złamanie
Autor Wiadomość
Rotterdam24 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Gru 2008
Posty: 14
  Wysłany: Śro Sty 14, 2009 6:44 pm   złamanie

witam.mam problem.mam złamana albo peknieta kosc.niestety nie mam ubezpieczenia.czy ktos wie co mam zrobic,gdzie isc i ile to bedzie kosztowac.dzieki za wszelkie informacje.rotterdam i okolice
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 7:38 pm   

Rotterdam24, Mozesz pojsc do (kazdego) lekarza domowego wizyta ok 25 euro
Lekarz powie Ci co robic dalej
najprawdopodobniej da Ci skierowanie na przeswietlenie jesli przeswietlenie wykaze ze masz pekniecie lub zlamanie wowczas udziela Ci pomocy na miejscu ...ale tam juz rachunki opiewja na setki...szkoda ze nie wykupiles ubezpieczenia

:039:
 
 
Rotterdam24 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Gru 2008
Posty: 14
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 8:04 pm   

dzieki za informacje.na setki...a tak mniej wiecej jakie to setki.zmieszcze sie w 200 euro?
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 8:12 pm   

Ja bym sklanial sei bardziej do €500-600
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 14, 2009 8:15 pm   

Rotterdam24, Trudno mi odpowiedziec na to pytanie nie wiem jakie leczenie zastosuja jesli kosc nogi jest zlamana nie obejdzie sie bez usztywnien etc
specjalista ktory to musi obejrzec
bedzie dobrze jak zmiescisz sie w 700 euro





Kosten van behandeling (dla posiadajacych ubezpieczenie )


http://www.azm.nl/29762/Prijslijst.pdf
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 14, 2009 9:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 2:54 pm   

rok temu mialam peknieta (TYLKO) kosc w stopie. Zapakowano mi ja w gips do kolana. Po tygodniu w gips na stope, w ktorym mozna chodzic.
Mam ubezpieczenie, wiec nic nie placilam, ale rachunek widzialam - 600 euro bodajze.
Obawiam sie, ze Ty zaplacisz wiecej....
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 5:28 pm   

Gochna H napisał/a:
bedzie dobrze jak zmiescisz sie w 700 euro

Dokladnie,bo mniej to watpie.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 3:22 pm   

Radziłbym Ci jechać do Polski i załatwić to w polsce, za przejazd zapłacisz 100~ za lekarza drugie tyle. Tutaj od nowego roku obowiązują nowe stawki więc ja bym dołożył do tego co poprzednicy powiedzieli.
 
 
serafin 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 11
Skąd: ede
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 12:28 pm   

ghambit napisał/a:
Radziłbym Ci jechać do Polski i załatwić to w polsce, za przejazd zapłacisz 100~ za lekarza drugie tyle. Tutaj od nowego roku obowiązują nowe stawki więc ja bym dołożył do tego co poprzednicy powiedzieli.

stawki za leczenie rosna corocznie ale jest to wzrost w granicach 3-5%
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 1:15 pm   

Rotterdam24,
JAk masz tu meldunek lub pracujesz w nl legalnie Wez jutro tel do reki i ubezpiecz sie Mozesz tez przez internet sie ubezpieczyc a wtedy wydrukuj ten formularz ). Ubezpieczenie bedzie i tak naliczane od dnia meldunku lub 1 dnia pracy wiec od tego to czasu bedziesz tez ubezpieczony. A jak juz zadzwonisz i wezmiesz takowe ubezpieczenie zapytaj odrazu o numer polisy jaka ci wysylaja . Z tym numerem pujdz na SEH do szpitala . Ale to jest w tygodniu dopiero po 19.00 .Jesli sie ubezpieczysz prrzez internet to juz dzis bedziesz mogl pojechac do szpitala .
 
 
Arany Anya 
Poczatkujacy
Ania

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 4:03 pm   

Gochna, w przypadku zlamania chyba lekarz ogolny bez sensu. Paracetamol da?
Ostatnio zmieniony przez Arany Anya Nie Sty 18, 2009 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 6:37 pm   

baileys,
Cytat:
JAk masz tu meldunek lub pracujesz w nl legalnie

gorzej jak nie ma meldunku i nie pracuje tu legalnie.

Jesli ma zameldowanie kilka miesiecy do tylu to przeciez ubezpieczyciel moze to sprawdzic i Jesli uniknie oplaty za wizyte w szpitalu to najprawdopodobniej nalicza ubezpieczenie od poczatku pobytu i koszty kary,kto wie czy wtedy nie beda to wyzsze koszty ....i tak zle i tak nie dobrze... :029:

Arany Anya,
Cytat:
w przypadku zlamania chyba lekarz ogolny bez sensu. Paracetamol da?
niech da nawet paracetamol byle by nie bolalo! :033:

Nie wszyscy holenderscy huisarts sa niedoksztalceni i nie wszyscy wierza w cudowna moc i dzialanie paracetamolu .....
na szczescie sa tez normalni i z normalnym ludzkim podejsciem do czlowieka

:039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 7:02 pm   

Gochna H napisał/a:
gorzej jak nie ma meldunku i nie pracuje tu legalnie.

Jesli ma zameldowanie kilka miesiecy do tylu to przeciez ubezpieczyciel moze to sprawdzic i Jesli uniknie oplaty za wizyte w szpitalu to najprawdopodobniej nalicza ubezpieczenie od poczatku pobytu i koszty kary,kto wie czy wtedy nie beda to wyzsze koszty ....i tak zle i tak nie dobrze...

Gochna ale wiesz na zdjeciu i gipsie sie nie konczy.
Po tych 6 tyg sciagaja gips czasem wczesniej to sie laczy rachunek za sciagniecie gipsu.
Po tym czesto daja brees to tez sa koszta
Po tym wszystkim masz fisioterapie a to tez sa nie male koszta . A niedaj boze ze cos okaze sie nie calkiem tak jak powinno byc uwiez mi ortopeda kosztuje krocie.
Ja od ponad 6 tyg mam gips na rece. Po kilku tygodniach sciagneli mi gips zrobili zdjecia i zalozyli brees , teraz w zeszly wtorek bylam na MRI scan bo reka nadal boli jak bolala. W przyszla srode musze na rozmowe z ortopeda a na 90% wiem od ortopedy ze niestety beda musieli ciac. A dopiero po tym wszystkim bedzie fisio.
Do wlasnie zeszlego tygodnia jeszcze bez MRI rachunek za moja reke opiewal na ponad 2 tys euro.
Wiec nie wiem czy te 1200 euro (za ubiegly rok)to az tak wygurowana suma by sie ubezpieczyc.
Pozatym jak sama wiesz tu pracujac lub bedac zameldowanym musisz i tak i tak sie ubezpieczyc . Jak teraz to zrobi to tylko 1200 euro za ubezpieczenie a rachunak za zlamana konczyne oraz reszte konsekwencji bierze nba siebie ubezpieczenie. A jak dalej bedzie czekac i cos sie tanie to wszystkie koszta sa dla niego.
Gochna H napisał/a:
Nie wszyscy holenderscy huisarts sa niedoksztalceni i nie wszyscy wierza w cudowna moc i dzialanie paracetamolu .....
na szczescie sa tez normalni i z normalnym ludzkim podejsciem do czlowieka

A jesli nawet idziesz do domowego lekarza on nic nie zrobi tylko cie wysle na zdjecie a za wizyte i tak skasuje.bo ubezpieczenia brak .
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Sty 18, 2009 7:11 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 7:22 pm   

baileys napisał/a:
Rotterdam24,
JAk masz tu meldunek lub pracujesz w nl legalnie Wez jutro tel do reki i ubezpiecz sie Mozesz tez przez internet sie ubezpieczyc a wtedy wydrukuj ten formularz ) .

No tak ale jak Rotterdam ma od dawna tu meldunek to kara za okres w ktorym nie byl ubezpieczony bedzie pewnie przewyzszala koszty wizyty w szpitalu... wiec to jest zalezne od tego czy ma w planach ubezpieczenie sie, predzej czy ponizjej, czy nie. Dla ludzi ponizej 30 roku, ktorzy nie maja tu ubezpieczenia polecam karte euro26 wtedy unikniecie takich sytuacji.
Suma sumaru, są trzy opcje
1. Ubezpiecz sie i plać ew. kare <130 procent wartosci ubezpieczenia za okres w ktorym powinienes byc ubezpieczony>
2. idz do lekarza i czekaj na rachunek
3. zjedz do PL i tam to rozwiaz
Zycze szybkiej kuracji :039:
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 7:39 pm   

ad 1. jak sam sie zglosi to kary nie placi :039:
ad 3. chyba najtansze rozwiazanie
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group