NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co na zajady?
Autor Wiadomość
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 11:51 am   Co na zajady?

Poradźcie mi jaki preparat mogę kupic tu w Holandii na zajady, domowe sposoby okazują sie mało skuteczne, biorę wit B compositum... od 1,5 m-ca mam z tym problem i jak narazie nic nie pomaga :-(
pozdrawiam
Iwona
 
 
 
gosia
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 11:58 am   

może compeed(te plasterki) co prawda to na opryszczkę ale mojej siostrze pomogło na zajady. Powodzenia
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:00 pm   

masc...np. zovirax
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:06 pm   

spróbuję, napewno nie zaszkodzi, a pomóc może
dziekuję za szybka odp
 
 
 
eliot 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: hillegom
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:40 pm   hejka

propocuje witaminy.nie dzialaja od razu i sa troszke drogie,ale po takiej kuracji na pewno sie pozbedziesz tego paskudztwa,a przy okazji wyjdzie ci to na zdrowie:):)!!
 
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 1:17 pm   

a ja ci poradze niech ktos w polsce kupi ci masc Tormentiol jest swietna i pomaga na rozne dolegliwosci. Miedzy innymi na zajady.
 
 
 
patrycja0923 
Poczatkujacy
patrycja0923

Wiek: 47
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 27
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 3:36 pm   

zajady sa najczesciej spowodowane przez stany zapalne skory, moga byc wirusowe albo grzybicze-tak mowi moj maz (jest stomatologiem, to chyba wie;)).Przyczyna ich powstawania moze tez byc niedobor wit.B i zelaza.Moga pomoc masci na gojenie naskorka, np.Linomag, czy Bepanthen.Jesli zajady utrzymuja sie dluzej, to bedziesz musiala skontaktowac sie z lekarzem, bo prawdopodobnie w takim przypadku bedzie to zakazenie grzybicze i potrzebna bedzie masc przecigrzybicza (dost. tylko na recepte).A w przypadku, gdyby przyczyna byly wirusy, wystarczyc moze Zovirax, czy jego hol. odpowiednik.
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 4:22 pm   

dziękuje Wam wszystkim za odp, tormentiol mam, masc na opryszczke równiez, bepanten tez, tylko od czego zacząc?
patrycja0923 "Jesli zajady utrzymuja sie dluzej, to bedziesz musiala skontaktowac sie z lekarzem, bo prawdopodobnie w takim przypadku bedzie to zakazenie grzybicze..." czy 1,5 m-ca to długo? dla mnie za długo, a jak to wyglada z medycznego punktu widzenia?podpytasz męża?
 
 
 
patrycja0923 
Poczatkujacy
patrycja0923

Wiek: 47
Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 27
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 11:00 pm   

no...o miesiac za dlugo.sprobuj Clotrimazol albo Nystatyne w masci.po dwoch dniach powinnas miec problem z glowy;)

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 11:04 am ]
chcialam tylko dodac, ze to moja osobista rada (te masci), bo moj maz sie upiera, ze powinnas isc do lekarza (ale ja go rzadko slucham, bo nie robilabym nic innego, tylko siedziala na poczekalniach i robila badania).zrob, jak uwazasz.pzdr!
 
 
Arq76 
Poczatkujacy
Arq76

Wiek: 47
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 10:35 am   Re: Co na zajady?

Jesli moge cos zaproponowac to najlepszym rozwiazaniem jest udac sie o lekarza... byc moze twoje "zajady" to grzybica... zwykle srodki nic nie pomoga... potrzebne wowczas beda odpowiedznie srodki przeciwgrzybiczne!!! odpowiedznie dlatego tez ze skora na twarzy jest bardziej delikatna wiec i nie mozna na niej stosowac zwyklych srodkow przeciwgrzybicznych...
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 5:07 pm   

Zajady są spowodowane brakiem witamin z grupy B. Samo smarowanie maścią, to "puder na syfa", tak kolokwialnie trochę :) )

Mam na myśli to, że barku witamin nie zamaskujesz maścią, bo prędzej czy póżniej to powróci. Nie ryzykowałabym z maścią typu Clotrimazol, jest to maść przeciwgrzybiczna, ja ją stosuję profilaktycznie na stopy, jak wychodzę z basenu. Ale usta to delikatna sprawa i jeśli już to zovirax lub vratizolin.

Maść+Witaminy B i będzie ok. No i więcej witamin B w jedzeniu niż w tabletkach, czyli: ciemny chleb pełnoziarnisty, kasz gryczana itd. Produkty które zwierają wit. B znajdziesz napewno w internecie.

:039:
 
 
AnLee 
Nieśmiały użytkownik
Immer moed


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: Friesland
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 5:12 pm   

polecam sachol, mi zawsze pomaga :) http://www.jelfa.com.pl/p...products/sachol
_________________
Pro captu lectoris, habent sua fata libelli
 
 
 
Hamster 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Lip 2007
Posty: 102
Skąd: Hengelo
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 6:05 pm   

ja polecam zovirax albo wratizolin polski, i vit C , bylam u dentysty i pani mi powiedziala, ze ta dolegliwosc to typowy objaw przeziebienia lub grypy, mimo ze czujemy sie zdrowi tak nasz organizm czasem reaguje, u mnie tydzien kuracji i prawie wygojone zajady :023:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 6:38 pm   

patrycja0923,
Cytat:
zajady sa najczesciej spowodowane przez stany zapalne skory, moga byc wirusowe albo grzybicze-tak mowi moj maz (jest stomatologiem, to chyba wie


Z calym szacunkiem ale :
o tej podstawowej rzeczy jeszcze tez powinien wiedziec, ze zanim poda sie jakiekolwiek leki z grupy przeciwgrzybicznych wypada przedtem zrobic badania mykologiczne
przeciez wszystkie lekarstwa nie wylaczajac masci ,o tak silnym spektrum dzialania (jak wlasnie owe zabijajace grzyby, plesnie, drozdze) wykanczaja nam watrobe

miejsce w ktorym tworzy sie zajad dobrze jest smarowac olejem z oliwki

:039:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sty 30, 2009 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 7:18 pm   

A tak na poprawienie humoru, poczytajcie to :) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3216302

Śmiać się chce.. :D :081:
Ostatnio zmieniony przez Ewa P Pią Sty 30, 2009 7:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group