NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pią Lut 13, 2009 4:28 pm
no-claim teraz
Autor Wiadomość
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 3:19 pm   no-claim teraz

Dostałem karte z Avero czy tym właśnie zastąpiono no-claim?znajdują sie tam srodki pienięzne które należą mi sie za zeszły rok/? Czy ktoś wie czym zastąpiono właśnie no-cleim?











post edytowany
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 13, 2009 4:29 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 3:25 pm   

Od zeszlego roku nie ma no-claim, do tego doszlo obowiazakowe einigen-risico - w tym roku €155, w zeszlym €150.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 4:22 pm   

to nie jest odpowiedni dzial na ten post
o ile oczywiscie chcesz by ktos go przetlumaczyl!


aymar
post przenioslam ponizej link

http://www.niedziela.nl/f...p?p=98783#98783
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 13, 2009 4:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 5:17 pm   

ok , rozumię, nie zalezy mi na jego tłumaczeniu a jedynie na wnioskach z nich wynikających, bo sam nie wiem jak mam to rozumieć.
Wiem oczywiście że nie ma już no-cleim, ale czy ktoś posiada tak jak ja drugą karte z firmy ubezpieczeniowej z paskiem , czytnikiem?ona wygląda jak do bankomatu i pisze ,że służy do płacenia- zorgkosten.
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 5:41 pm   

aymar,

jesli pisze na niej zorgpas i sa wyszczegolnione dane : nazwisko data urodzenia etc
to jest to karta ktora otrzymuje sie ze swojego verzekeringu i nie sluzy ona do placenia , to jakas pomylka
mimo iz z tylu jest jak to opisujesz pasek czytnik ...tam najprowdopodobniej sa zakodowane dane osobowe ...ja tez taka posiadam ...
potrzebna mi byla jak do tej pory tylko raz, kiedy, rejestrowalam sie w nie ''swoim'' szpitalu, na specjalistyczne badania.


Cytat:
Dostałem karte z Avero czy tym właśnie zastąpiono no-claim?znajdują sie tam srodki pienięzne które należą mi sie za zeszły rok/? Czy ktoś wie czym zastąpiono właśnie no-cleim?

te karty byly juz wczesniej
przynajmniej ja bylam w posiadaniu takiej i przed i w czasie kiedy obowiazywalo no claim
na tej karcie nie ma zadnych pieniedzy
najprawdopodobniej Twoj verzekering jest z toba rozliczony za zeszly rok i jakbys mial cos od nich dostac to dostalbys juz w zeszlym roku ...no claim jest zastapione obowiazkowym wlasnym ryzykiem



a co to znaczy to juz tez bylo omawiane poczytaj

http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=6096
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lut 13, 2009 6:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 2:19 pm   

aymar napisał/a:
Wiem oczywiście że nie ma już no-cleim, ale czy ktoś posiada tak jak ja drugą karte z firmy ubezpieczeniowej z paskiem , czytnikiem?ona wygląda jak do bankomatu i pisze ,że służy do płacenia- zorgkosten.


widocznie twoja stara karta jest juz nie wazna... w nie ktorych ubezpieczalniach dostaje sie co jakis czas nowe pasy ubezpieczeniowe...

moja karta ma rowniez czytnik... tam sa twoje dane zapisane... co oznacza, ze jak idziesz do lekarza, szpitala itp... to powinienes okazac sie ta karta, jesli ktos o to poprosi...
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 2:48 pm   

ok, dziękuje za wyjasnienia troche mi "jaśniej"
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group