NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
E106 - problem
Autor Wiadomość
koromysiel 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 8:15 pm   E106 - problem

Od lipca 2008 pracuje w Holandi za pośrdnictwem holenderskiego biura. Dopiero w tym roku poprosiłem w biurze żeby załatwili E106 bo tak to sie w naszym biurze robi. Po 2 tygodniach była 106-stka. Zawiozłem u nas na początku lutego do NFZ żeby zarejestrować i znależli tam że byłem ubezpieczony również w Polsce jeszcze do października i że sie tak od razu nie da zarejestrować , że muszą wystąpic do ZUS o ustalenie kto jest prawidłowym ustawodawcą czy coś takiego i że to może potrwac nawet do 3 miesięcy. Ale uwinęli sie w ciągu 2,5 tygodnia :038: , przyszło pismo że wszystko OK mogę w pełni korzystac z ubezpieczenia w Polsce. Świetnie by było gdyby po jakichś 2 tygodniach nie przyszło pismo informujące (E108 chyba) że straciłem prawo do ubezpieczenia we wrześniu 2008 i proszą o zwrot wcześniejszego potwierdzenia ubezpieczenia :013: Jakas paranoja :072: O co to może im chodzić ? Czy ktoś jest w temacie. Dodam jeszcze że ostani mój urlop w Polsce trwał 3 tygodnie, w biurze coś słysałem że jak sie jest w Polsce na 3 tygodniowym urlopie i ponad to ta 106 przepada !!?? Był bym wdzięczny za wszelką pomoc bo chyba nie jestem jedyną osobą którą to spotkało.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 4:57 pm   

koromysiel,
Cytat:
Po 2 tygodniach była 106-stka



Cytat:
E106- Zaświadczenie o prawie do świadczeń dla osób zamieszkałych w państwie innym niż państwo właściwe.

Rozporządzenie nr 1408/71: art. 19.1.a; art. 19.2; art. 25.3.i;

Rozporządzenie nr 574/72: art.17.1 i 4; art. 27 (pierwsze zdanie).

Zaświadczenie jest wydawane w celu potwierdzenia prawa do świadczeń zdrowotnych w kraju zamieszkania w przypadku pracownika (lub osoby pracującej na własny rachunek) objętego ubezpieczeniem w innym państwie oraz członków jego rodziny. Korzystają z tego m.in. pracownicy ambasad.


koromysiel,
Cytat:
przyszło pismo informujące (E108 chyba) że straciłem prawo do ubezpieczenia

Cytat:
E108 - Zawiadomienie o ustaniu prawa do świadczeń.

Rozporządzenie nr 1408/71: art. 19.1.a i 2; art. 25. 3.i; art. 26.1; art. 28.1.a; art. 29.1.a;

Rozporządzenie nr 574/72: art. 17.2 i 3; art. 27; art. 28; art. 29.5; art. 30; art. 94.4; art. 95.4.

Najczęściej stosuje go instytucja właściwa w celu poinformowania instytucji miejsca zamieszkania o fakcie wstrzymania lub utraty prawa do świadczeń, wynikającego z uprzednio wystawionego formularza, np. E106. Zdarza się jednak też, że to instytucja miejsca zamieszkania przekazuje informacje instytucji właściwej - np. w sytuacji podjęcia zatrudnienia przez emeryta bądź zgonu ubezpieczonego.

http://www.nfz.gov.pl/ue/...r=697&czartnr=3

Cytat:
i proszą o zwrot wcześniejszego potwierdzenia ubezpieczenia


tylko jaki sens ma taki zwrot, tym bardziej, iz wydaje sie juz po fakcie?


gdzie jestes ubezpieczony? (tego nie napisales )
i dla jasnosci
poczytaj jeszcze watki dotyczce ubezpieczenia w Holandii ....

:039:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 21, 2009 4:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koromysiel 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 5:33 pm   

Jeśli to coś pomorze to: na karcie mam napisane dużymi literami: HollandZorg i u dołu Salland tak że nie wiem która to jest nazwa firmy ubezpieczeniowej.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 6:05 pm   

koromysiel,

Salland jest Twoim Zorgverzekeringen

http://www.salland.nl/def...articulier&id=9



a HollandZorg
is onderdeel van -->> (podlega pod) Salland
http://www.hollandzorg.nl/


koromysiel,
Cytat:
Jakas paranoja O co to może im chodzić


jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase :033:
a tak powaznie:
dla mnie jest to tez jakies zakrecone
ja nic bym nie robila ,bo poza zwrotem potwierdzenia ubezpieczenia nic innego przeciez nie chca .... (jak bedzie im potrzebny ten zwrot to beda monitowac)

:039:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 21, 2009 6:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group