NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
maciezynski i wychowawczy
Autor Wiadomość
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 8:55 pm   maciezynski i wychowawczy

hej, pisze pierwszy raz, szukam pomocy, pracuje w NL, mam wlasna firme (samozatrudnienie), place normalnie podatki i ubezpieczenie. Jestem teraz w ciazy i na razie pracuje normalnie, ale niedlugo bede musiala przestac. No i wlasnie co z maciezynskim? Wiem, ze dziewczyny na kontraktach dostaja kase, a ja? Czy jest tu jakies biuro,urzad co sie tym zajmuje? A jak mi lekarz karze nie pracowac po porodzie, to z czego bede zyla? Pomozcie!
_________________
pozdrawiam :)
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:11 pm   

z tego co ja wiem ,to jak sie ma swoja firme to sie trzeba osobno ubezbieczyc na chorobowe ,macierzynskie ,skladki sa bardzo wysokie , tez trzeba sie samemu ubezpieczyc na emeryture , tylko pozniej te skladki mozna odpisac od podatku, moj maz mial pare lat swoja firme i wiem , ze placil te skladki ,ale byly bardzo wysokie ,jak pracujesz na kontrakcie ,to tez odciagaja z brutto pensji na chorobowe, wczesnieja emeryture [vut] emeryture itp.,dlatego ze swojego brutto dochodu tez powinnas sama to wszystko oplacac
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:17 pm   

jeszcze dopisze , ze macierzynski jest 16 do18 tygodni ,zalezy od cao , a wychowawczy niestety nie platny
 
 
 
malgosiaxx
Gaduła

Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 138
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:42 pm   

A ja dodam przy okazji,ze nie ma potem zwolnien lekarskich na dzieci :roll:
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 12:00 am   

no to ja czegos nie rozumiem, jak kobieta pracuje na kontrakcie, to ma automatcznie potracane z zarobku na ewentualny macierzynski ??? A kto niby wie, czy ona kiedykolwiek, i jak czesto z niego skorzysta???
A jak kobieta ma wlasny biznes, to musi DODATKOWO bulic na swoj macierzysnki, by te kase potem spowrotem (pewno nawet nie w calosci) dostac???? Czyz to nie durne???

Piszecie to bo wiecie, czy tez zgadujecie?
Zna ktos instytucje ktora sie zajmuje swiadczeniami spolecznymi dla samozatrudnionych? Gdzie ja mam pojsc sie czegos dowiedziec????
_________________
pozdrawiam :)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 12:41 pm   

http://home.szw.nl/naviga...4&link_id=71854
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 12:43 pm   

Zelfstandigen
Als u werkt als zelfstandige hebt u geen recht op zwangerschapsverlof en bevallingsverlof. Voor de periode waarin u niet kunt werken moet u zelf zorgen voor een inkomen. U kunt hiervoor bijvoorbeeld een verzekering afsluiten bij een particuliere verzekeringsmaatschappij. Als zelfstandige kunt u recht hebben op een uitkering volgens het Besluit bijstandsverlening zelfstandigen (BBZ). Hiervoor is een van de voorwaarden dat u, nadat u kinderen hebt gekregen, verder gaat met uw bedrijf. U vraagt deze uitkering aan bij de sociale dienst van uw gemeente.

czyli jednym slowem nic ci nie przysluguje... jedynie jesli sie sama ubezpieczylas to wtedy dostaniesz pieniazki...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 12:46 pm   

ale znalazlam cos pocieszajacego:

Zwangerschapsverlof voor zelfstandigen weer geregeld!

Per midden 2008 komt er weer een uitkering bij zwangerschapsverlof voor zelfstandigen. Deze is maximaal het bruto minimumloon. Daar staat tegenover dat zelfstandigen hier geen premie voor hoeven betalen. Naar alle waarschijnlijkheid gaan verzekeraars desgewenst een aanvullende inkomensverzekering aanbieden. Let daarbij goed op kosten (extra premie) en polisvoorwaarden.

Nog geen terugwerkende kracht
Het zou helemaal mooi zijn als de uitkering bij zwangerschapsverlof met terugwerkende kracht zou gelden voor de periode tussen 2004 ( de afschaffing van de vorige regeling) en midden 2008. De FNV pleit daar wel voor.

http://www.fnvzzp.nl/pagi...erschapsverlof/
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 6:47 pm   

Sorry Duuvelke ale co nam po twoim poscie jak ktos i tak z niego nic nie rozumie przeciez jakbym znala dobrze jezyk to na tyle umiem sie obslugiwac komputerem i sama bym sobie cos znalazla na temat firm jednoosobowych jak chcesz pomoc to, to co znajdziesz po holendersku moglabys przetlumaczyc na nasze bo podejzewam ze wiele ludzi i tak nie rozumie co napisalas :?
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 9:01 pm   

Baska napisał/a:
no to ja czegos nie rozumiem, jak kobieta pracuje na kontrakcie, to ma automatcznie potracane z zarobku na ewentualny macierzynski ??? A kto niby wie, czy ona kiedykolwiek, i jak czesto z niego skorzysta???
A jak kobieta ma wlasny biznes, to musi DODATKOWO bulic na swoj macierzysnki, by te kase potem spowrotem (pewno nawet nie w calosci) dostac???? Czyz to nie durne???

Piszecie to bo wiecie, czy tez zgadujecie?
Zna ktos instytucje ktora sie zajmuje swiadczeniami spolecznymi dla samozatrudnionych? Gdzie ja mam pojsc sie czegos dowiedziec????
nikt nie zgaduje ,jako firmqa jednoosobowa zarabiasz wiecej , to mozesz sobie pozwolic na placenie tych skladek, i sie tak nie zlosc ,,kyo ma wlasny bisnes duzo wiecej zarabia co ludzie in loondienst , niekomu z nieba nie leci :roll:
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 9:16 pm   

kazdy ma potracone na chorobowe ,macierzynskie to tez chorobowe i kazdy ztego korzysta ,czy jestes chora , czy masz macierzynskie to tak samo placa , ja siedzialam z drugim dzieckiem 6 miesiecy na zwolnieniu , bo mialam b. wysokie cisnienie i dostawalam normalnie moja wyplate i co pare tygodni kwiatki :)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 9:29 pm   

Magda W napisał/a:
Sorry Duuvelke ale co nam po twoim poscie jak ktos i tak z niego nic nie rozumie


no to masz motywacje zeby sie jezyka uczyc... :lol:

w skrocie: w polowie 2008 wejdzie zwangerschapsverlof dla osob majacych wlasna firme. Max bedzie ono wynosilo bruto minimumloon.
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 8:33 am   

co do tych skladek:
te skladki co sa odciagane od zarobkow nie sa przeznaczone tylko na urlop macierzynski, sa to skladki ogolnie od choroby. Bo jak kobieta jest na urlopie macierzynskim to dostaje tgz. ZW- uitkering. (ziektewet uitkering) to dostaniesz tez jak jestes chora dlugoterminowo..

pozdr. Agata
 
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Paź 03, 2007 11:42 pm   

No to srednio fajnie.
Po pierwsze (wbrew insynuacjom) nie kazdy pracujacay na wlasny rachunek zarabia duuuzo wiecej niz ten na kontrakcie. Po drugie, jesli ja mam firme sprzatajaca, i najzwyczajniej w swiecie nie dam rady fizycznie ja kontrolowac , czyki zarabiac, to znaczy, ze nikogo tu to nie obchodzi????
A jak laska na kontrakcie siedzi za biurkiem i jedyne co musi robic, to machac dlugopisem, dostaje na maciezynskim kase itd, to naprawde nie jest w porzadku...
No nic, wyglada na to ze niewiele wiecie...dzieki anyway :/
_________________
pozdrawiam :)
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 7:56 am   

to powiem ci to tak, w Holandii ogolnie jest tak ze nie oplaca sie miec wlasnej dzialalnosci... uwazane jest wtedy ze na wszystko mozna sobie pozwolic.... WITAJ W RAJU PODATKOWYM: HOLANDII

pozdr Agata
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group