NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
dezyderata 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: petten
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:16 am   

Hej. mam pytanko bo już sie pogubiłam. Od roku jesteśmy zameldowani w holandii, mąż pracuje ALE jeździmy autem polskim, na polskich blachach, jesteśmy jego właścicielami (mąż i ja). I w związku z tym nie śpie po nocach bo jak tylko gdzieś jedziemy wypatruje policji. mąż był juz złapany do kontroli w ciągu roku ok 4 razy. z belastingu nic nie przyszło. chcielibyśmy zacząc płacic podatek i w związku z tym moje pytanie brzmi:
-czy wystarczy tylko płacic podatek w belasting raz na kwartał i dalej jeździc na pl tablicach
-czy musimy opłacic podatek wstecz?
-czy trzeba zapłacic BPM? i jak to obliczyc bo na kalkulatorze wychodzą mi kosmiczne sumy
AUTO Ford Mondeo 2.0 diesel, 2001rok, 5drzwi, nie wiem jaka jest emisja Co2 i jak to sprawdzic? Ratujcie bo wpadam powoli w panike
-czy zamiast płacic to wszystko nie lepiej kupic małe autko w hol za jakies 2tys euro?
i jak jest dokładnie z tymi łapankami, czy to policja odnotowuje od kiedy jest auto w NL czy dopiero te busy? Nic nie wiem, blondynka w końcu. Ale błagam o pomoc ;-)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 5:06 pm   

Witam,

Ja ostatniego czasu widze sporo kontroli na drogach A6 , A27 , A28 - schemat jest ten sam stoi auto z Belastindienst , kawałek dalej Panowie Policjanci na motorach , a przy najblizszym zjezdzie Busik + policja

Widać ze sie nie obijają :029:

[ Dodano: Czw Wrz 26, 2013 5:08 pm ]
dezyderata napisał/a:
czy zamiast płacic to wszystko nie lepiej kupic małe autko w hol za jakies 2tys euro?
Za tego forda w Dieslu bedzie jakies 300-330 e na kwartał ( w zaleznosci od prowincji ) podatku drogowego wiec jesli nie robicie kosmicznie duzo km to lepiej kupic jakiegos malego szrocika za 1-2 K euro w benzynie na hol rejst i spac spokojnie ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
mritek 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34
Skąd: Voorburg
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 9:55 pm   

A czy jest możliwość opłacania podatku drogowego na białych blachach nie posiadając meldunku :?:
 
 
 
dezyderata 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: petten
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 10:30 am   

Beny.rac napisał/a:
Witam,

Ja ostatniego czasu widze sporo kontroli na drogach A6 , A27 , A28 - schemat jest ten sam stoi auto z Belastindienst , kawałek dalej Panowie Policjanci na motorach , a przy najblizszym zjezdzie Busik + policja

Widać ze sie nie obijają :029:

[ Dodano: Czw Wrz 26, 2013 5:08 pm ]
dezyderata napisał/a:
czy zamiast płacic to wszystko nie lepiej kupic małe autko w hol za jakies 2tys euro?
Za tego forda w Dieslu bedzie jakies 300-330 e na kwartał ( w zaleznosci od prowincji ) podatku drogowego wiec jesli nie robicie kosmicznie duzo km to lepiej kupic jakiegos malego szrocika za 1-2 K euro w benzynie na hol rejst i spac spokojnie ... :039:


Właśnie też tak myśle, nie boli mnie tyle ten podatek ponad 300 na kwartał ile BPM co w naszym przypadku będzie kosmiczne, z jednej wypłaty nas nie stac. aha, i mam jeszcze jedno pytanko, jeśli zanim kupie to małe autko na hol blachcach i mnie złapią jadąc fordem na pl blachach to najpierw bedą kazac przerejestrowac i wywieźc auto z kraju czy od razu trzeba bedzie płacic kary?
Chce byc uczciwą emigrantką w holandii i chce sie pozbyc jak najszybciej forda zeby kupic auto holenderskie i miec czyste sumienie.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 12:28 pm   

dezyderata, ile ci wyszlo tego bpm, ze piszesz o kosmicznej kwocie?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 02, 2013 11:36 pm   

dezyderata, za takie wiekowe auto z 2001 nie placisz tyle BMP , raczej wcale juz mie odprowadzasz BPM za to auto , niech ci ktos rozsadny wyliczy ile to bedzie .
Znajomi w marcu sprowadzili mlodsze ( 2004 ) auto i zaplacili 124€ PM i jakiejs tam oplaty w RDW
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 8:16 pm   

pytanie do tych co placa juz podatek, jak dlugo czekaliscie na rachunek do zaplaty BPM i podatku drogowego od momentu zlozenia wniosków ?
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 5:43 am   

Witaj od momentu złożenia papierów w BPM aangiftepunt ja otrzymałem rachunek na emaila po 4 tygodniach a tydzień póżniej przyszedł pocztą list i instrukcja jak zapłacic podatek na jakie konto od kiedy do kiedy i takie tam. Od momentu jak zapłacisz BPM to jakieś 1,5 tyg belasting wysyła ci fakturę która musisz wozić ze sobą w razie kontroli Doune tak było w moim przypadku pozdrawiam i powodzenia.
_________________
zoutkeet
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 5:24 pm   

ok, dzieki :)
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
  Wysłany: Wto Paź 22, 2013 8:25 pm   polskie tablice

ja na szczęście mam to już za sobą aczkolwiek dobra rada dla tych którzy chcą zatrzymać polskie blachy na dłuższą metę jest to niezbyt opłacalne ponieważ podatek drogowy na auto z pl blachami jest wyższy niż na to samo auto z nl tablicami no ale cóż ale nie w tym problem więc wracając do tematu jeżeli powierzycie formalności jakiejkolwiek osobie typu księgowi/finanse itp miejcie się na baczności ponieważ z wlasnego doświadczenia przekonałem się jak wysoko sięgają kompetencje niektórych osób
pierwsza pani ''prawnik'' pieniążki skasowała a formularzy nawet do belastingu nie wysłała grając przez kolejne 2 miesiące na zwlokę że wszystko ok kiedy skontaktowałem się z kolejną poinformowała mnie o zaistniałej sytuacji oraz na nowo złożyłem wnioski (tym razem wysłałem je osobiście) niestety mimo zapewnień że wszystko jest ok i powinienem cierpliwie czekać zostałem po raz kolejny zbywany ze niby cały czas wisi na tel z balastingiem i jest na bieżąco co okazało się nie prawdą dopiero kiedy sam wziąłem to w swoje ręce doprowadziłem wszystko do końca
łącznie trwało to 6 miesięcy nie mówię o nerwach z tym związanych
na szczęście teraz jest już wszystko ok bpb zapłacony kwartały płace i jeżdżę spokojnie na pl tablicach
szkoda tylko ze wolałem płacić pieniądze obcym naiwnie wierząc w ich kompetencje zamiast uwierzyć w swoje siły i od samego początku zająć się tym na własną rękę
nie wspomnę już o człowieku z hagi który teraz ogłasza się na prawo i lewo że owym podatkiem się zajmuje a kiedy byłem u niego na zwykłą poradę usłyszałem że najlepiej było by wyrzucić tablice i zgłosić ich kradzież dzięki czemu dostane nowe a one już nie będą figurować w holenderskim systemie ponieważ według jego wyliczenia bpm powinno kosztować mnie 5 tys euro nie ma co płacić więcej za podatek niż samochód wart ale to tak tylko na koniec
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 9:45 pm   

ekhm88 napisał/a:
mam to już za sobą aczkolwiek dobra rada dla tych którzy chcą zatrzymać polskie blachy na dłuższą metę jest to niezbyt opłacalne ponieważ podatek drogowy na auto z pl blachami jest wyższy niż na to samo auto z nl tablicami


Ale o co chodzi ....zatrzymales polska rejestracje , mimo, ze drozej jak czytam w twojej wypowiedzi , by potem napisac


ekhm88 napisał/a:
płace i jeżdżę spokojnie na pl tablicach


Wiec DLA KOGO ten'' poradnik'' ? Przeciez o to w tym temacie chodzi.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Paź 22, 2013 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
  Wysłany: Śro Paź 23, 2013 7:11 am   

kolego co ty za ciekawostki wypisujesz że ten sam samochód na pl wychodzi w kwestii podatkowej drożej niż auto na tablicach nl najpierw zainteresuj się na czym polega ten podatek i nie słuchaj za dużo głupio mądrych a tak dla twojej informacji zapraszam na tą stronę http://www.belastingdiens...uigenbelasting/ tutaj możesz sprawidzić wysokość podatku drogowego bez znaczenia czy to są tablice pl czy nl powodzenia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
zoutkeet
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
  Wysłany: Śro Paź 23, 2013 12:13 pm   podatek

Uwielbiam odpowiedz Pani Gosi ktore w glownej mierze nie maja nic wspolnego z danym postem
Tak wiec to ze zatrzymalem pl tablice to tylko i wylacznie moj wybor a podkreslilem tylko ze owy podatek jest nieco drozszy bo moze nue kazdy zdaje sobie z tego sprawe a to ze ja sobie owa sprawe zdaje to chyba juz moj wybor i nie ubolewam nad tym faktem.
Przypominam ze glownym tematem w moim poscie bylo aby osoby ktore chca zlecic komus sprawy papierkowe mialy cala sytuacje pod czujnym okiem poniewaz jest duzo osob ktore tylko udaja ze w tej sprawie sie znaja poczym nie wywiazuja sie z obowiazkow. O tym wlasnie byl moj "poradnik"
Kolega wyzej klucic sie nie bede aczkolwiek wedlug linku ktory mi podales wynika ze placic powinienem 342 euro na kwartal i podejzewam ze to wyliczenie jest dla samochodow na nl tablicach wiec z przykroscia informuje ze place 370 euro wiec chyba troche racji mam.
Nie jest to o wiele wieksza suma aczkolwiek jest
Pozdrawiam
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 12:58 pm   

nie wiem jak jest w twoim przypadku ale w moim jest takie jak dla aut na nl tablicach holender ma taki sam samochód co ja i placimy ten sam podatek na kwartał 192 euro.
Model auta plus jego masa i rodzaj paliwa na jakim sie porusza.

[ Dodano: Śro Paź 23, 2013 1:02 pm ]
możliwe że wypełniłeś błędnie podanie o podatek drogowy i naliczyli ci więcej.
_________________
zoutkeet
 
 
ekhm88 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 48
  Wysłany: Śro Paź 23, 2013 1:05 pm   ekhmmm

Wlasna opinia na ten temat uzasadniona swoimi doswiadczeniami na szczescie karalna nie jest heh nie no luzik wierze na slowo i rowniez nie wiem dlaczego w moim wypadku jest tak a nie inaczej aczkolwiek w belastingu rowniez informowali mnie ze oplata bedzie nieco wieksza jezeli zdecyduje sie zachowac pl tablice wiec od samego poczatku zdawalem sobie z tego sprawe

[ Dodano: Śro Paź 23, 2013 2:31 pm ]
P.s. mam wszystkie kopie podan co im wyslalem i uwierz mi sprawdzane byly wielokrotnie od a do z wiec nie mozliwe bylo ich bledne wypelnienie no ale tak jak pisalem na szczescie problem juz z glowy i nie ma strachu przed policja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group