NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno auta w niemczech
Autor Wiadomość
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Śro Lis 21, 2007 9:53 pm   kupno auta w niemczech

Witam!! Chce kupic uzywane auto w Niemczech. Czy ktos moze sie orientuje w nastepujacych kwestiach:
1.czy jest ograniczenie w wieku samochodu, jesli sie go chce kupic za granica i zarejestrowac w Holandii? Jesli tak, to jak "stare" moze byc?
2. co trzeba miec z punktu widzenia prawa holenderskiego, jesli chcemy kupic auto w niemczech i zarejestrowac tutaj? A propos umowy kupna-sprzedazy, urzedu podatkowego, tablic, itd?
3. co tutaj na miejscu w holandii nalezy zalatwic?
Znalazlam juz na forum kilka interesujacych mnie informacji, ale jesli ktos ma jakies info na powyzsze zagadnienia, bylabym wdzieczna.. POzdrawiam!!
 
 
axelnl
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 16
Skąd: Oosterhout
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 2:03 am   

Hej nie znam dokladnie calej procedury ale wiem ze placi sie ogromny podatek,dlatego dowiedz sie dokladnie czy to sie wogole oplaca!
 
 
tilburgon
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 59
Skąd: okolice Eindhoven
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 7:32 am   

haha a mi sie wydaje ze w DE auta sa najtansze ,
w zadnym innym kraju Europy nie ma tyle aut co w DE , Holandii juz nie porownuje i ich cen :lol: 8)
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 7:44 am   

tilburgon napisał/a:
haha a mi sie wydaje ze w DE auta sa najtansze ,
w zadnym innym kraju Europy nie ma tyle aut co w DE , Holandii juz nie porownuje i ich cen :lol: 8)

Najtańsze i najwięcej??? Masz rację - wydaje Ci się ! Motoryzacyjny eden Europy to Wielka Brytania. Tyle tylko, że niewiele opłaca się stamtąd sprowadzać...
Co do auta z Niemiec to wiem że są sposoby aby podatku nie płacić, podpytam znajomego i jeśli się dowiem to dam znać.
Pozdrawiam
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 9:48 am   

Dziekuje za odpowiedzi. Yannosick, bardzo bede Ci wdzieczna za te informacje o podatku, bo zalezy mi, aby kupic auto jak najszybciej. POzdrawiam!!
 
 
tilburgon
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 59
Skąd: okolice Eindhoven
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 12:04 pm   

Cytat:
Motoryzacyjny eden Europy to Wielka Brytania.

A ja zawsze myslalem ze najwiekszymi producentami aut na swiecie sa USA , Japonia i Niemcy

no coz kazdy moze na forum dopisac ze np. takze Holandia :lol:

A Anglia tak sie liczy jak stoi w pilce noznej.
niby wielka ale zadnych sukcesow :)

Zreszta kazdy sam moze porownac ceny w necie.
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 12:27 pm   Re: kupno auta w niemczech

Mariposa napisał/a:
Witam!! Chce kupic uzywane auto w Niemczech. Czy ktos moze sie orientuje w nastepujacych kwestiach:
1.czy jest ograniczenie w wieku samochodu, jesli sie go chce kupic za granica i zarejestrowac w Holandii? Jesli tak, to jak "stare" moze byc?


ograniczen jako takich nie ma, natomiast jest kwestia podatku. jezeli auto jest starsze nie 100 miesiecy (ponad 8 lat i 4 miesiace), to nie musisz placic podatku od importu tego auta. w przypadku aut nowszych podatek ten obowiazuje i z tego co slyszalem maly to on nie jest
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 12:29 pm   

YANNOSICK napisał/a:

Najtańsze i najwięcej??? Masz rację - wydaje Ci się ! Motoryzacyjny eden Europy to Wielka Brytania. Tyle tylko, że niewiele opłaca się stamtąd sprowadzać...


a mnie sie wydawalo ze problemem jest nie odleglosc, tylko kierownica po 'niewlasciwej' stronie auta ;)
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 1:43 pm   

tilburgon napisał/a:
Cytat:
Motoryzacyjny eden Europy to Wielka Brytania.

A ja zawsze myslalem ze najwiekszymi producentami aut na swiecie sa USA , Japonia i Niemcy

no coz kazdy moze na forum dopisac ze np. takze Holandia :lol:

A Anglia tak sie liczy jak stoi w pilce noznej.
niby wielka ale zadnych sukcesow :)

Zreszta kazdy sam moze porownac ceny w necie.


Nie do końca podzielam twoją opinie co do Europejskości USA i Japonii.:roll: Co do Niemiec to auta są tam dużo droższe niż w GB.
Twoja wiedza motoryzacyjna nie jest zbyt duża więc powiem Ci, że Anglicy produkują najlepsze samochody na świecie i to bez dwóch zdań. Piłkarzy też mają niezłych ale od Włochów dzielą ich galaktyki...

miechu napisał/a:
YANNOSICK napisał/a:

Najtańsze i najwięcej??? Masz rację - wydaje Ci się ! Motoryzacyjny eden Europy to Wielka Brytania. Tyle tylko, że niewiele opłaca się stamtąd sprowadzać...


a mnie sie wydawalo ze problemem jest nie odleglosc, tylko kierownica po 'niewlasciwej' stronie auta ;)

Gdzie YA pisałem o odległości? Nie opłaca się ze względu na różnice konstrukcyjne. Choć nie jest to regułą.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 4:52 pm   

Wiec, w takim razie, drodzy panowie, bazujac na Waszej szerokiej wiedzy motoryzacyjnej ;) , zapytuje Was, czy orientujecie sie, jak duzy jest owy podatek? CHce kupic auto na pewno mlodsze niz 8 lat. Pozdrawiam!!
 
 
miechu
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 25
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 9:41 am   

YANNOSICK napisał/a:

Twoja wiedza motoryzacyjna nie jest zbyt duża więc powiem Ci, że Anglicy produkują najlepsze samochody na świecie i to bez dwóch zdań.


wystarczy porownac te same toyoty produkowane w uk i w japonii, zeby pokazac jak bardzo sie mylisz.
 
 
tilburgon
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 59
Skąd: okolice Eindhoven
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 1:00 pm   

Cytat:
Piłkarzy też mają niezłych


No najlepszy na swiecie jest Bek->>>cenzura<<< ! skoro zaplacili za niego 100 milionow to napewno musi byc dobry!!!!
Przeciez nikt nie jest wariatem zeby placic za byle co :lol: :lol:
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 7:47 pm   

miechu napisał/a:
YANNOSICK napisał/a:

Twoja wiedza motoryzacyjna nie jest zbyt duża więc powiem Ci, że Anglicy produkują najlepsze samochody na świecie i to bez dwóch zdań.


wystarczy porownac te same toyoty produkowane w uk i w japonii, zeby pokazac jak bardzo sie mylisz.

Masz racje w 100%. Tylko,że po pierwsze Toyota to nie Brytyjski samochód a po drugie nie produkują go Anglicy - wejdź do fabryki w Burnastone i spróbuj dogadać się z kimś po angielsku. Za to na "dzień dobry" reagują wszyscy.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
denton 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd: NB
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 10:39 pm   kupno auta w niemczech

Taki byl temat postu i rozmowa zrobila sie jakby nie na temat.Pisze to bo sam chcialbym wiedziec jak to jest z tym sprowadzaniem auta z D do NL.Moze ktos ma jakies doswiadczenia?
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 9:50 am   

Dokładnie, wiecej osób interesuje ten temat (sprowadzenia auta z Niemiec do NL), który niestety coraz bardziej zjeżdża nam z tematu. Panowie, jeśli chcecie podyskutowac o markach samochodów to załóżcie nowy temat, bo Wasze posty niewiele wnoszą...
Pozdr
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group