NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
leczenie zebow pod narkozą
Autor Wiadomość
kas 
Poczatkujacy
kas

Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: Sob Sie 29, 2009 3:28 pm   leczenie zebow pod narkozą

Mam pytanie jak w NL wyglada leczenie zebow pod narkoza.Na srode mam termin z corka do szpitala. Niestety mimo wielu prob nie otworzyla buzi u dentysty nawet nie dala sobie zrobic zdjecia stad taki final.Bardzo prosze o wszelkie istotne informacje bede bardzo wdzieczna.
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Sob Sie 29, 2009 4:55 pm   ile corcia ma lat? z jakiego miasta jestescie?

byliscie u zwyklego dentysty czy u w bijzondere tandkundige?

kochana musze cie zmartwic ale szansa ze ,,ktos" da ci skierowanie na leczenie zabkow pod narkoza w nl jest mala, ba wrecz znikoma

moj synek mial zeby (6) wyrywane pod narkoza. i tak jak ty chodzilam po dentystach i kazdy mi mowil ze nic nie mozna zrobic, az pewnego dnia (w wieku 2 latek) tak spuchl ze oczu nie bylo widac przez zabki. do szpitala - pierwsza pomoc, antybiotyk i do domu. dostalam skierowanie na usuniecie zebow pod narkoza od pediatry ze szpitala ale Z TERMINEM ZA MIESIAC!

teraz tzn. 3 miesiace temu synek znowu musial miec wyrywane 2 zabki trzonowe juz od pocztku dentystow prosilam o narkoze. wyslali mnie do bijzondere tandkundige w szpitalu flevo w almere. tam maly nie dosyc ze za wizyta 2,5 miesiaca czekal spotkania byly co 2 tyg. 5 w sumie. na 1 spotkaniu cos tam opowiadaja i zagladaja do buzi. na 2 spotkaniu pozwolil sobie zrobic znieczulenie i nap;rawili mu 1 zabka, na 3 spotkaniu mial wyrywany zabek pod znieczuleniem (krzyk byl straszny ale co chwila przybiegala do nas pielegniarka i mowila co sie dzieje, aha dziecko idzie do dentysty samo bez ciebie) na 4 spotkaniu to samo. wiesz ciezko wytrzymac jak ci dziecko z pokoju krzyczy mamo, ale ja sama bylam w szoku ze tak gladko poszlo to wyrywanie zabkow. a po wyrwaniu zadnego wstrzasu czy urazu do dentysty nie ma.
 
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Sie 29, 2009 10:45 pm   

nie wyobrażam sobie tego!!! a czeka leczenie ząków mlecznych pod narkoza, poniewaz moj synek ma zaawansowana prochnicę mleczaków (2,5 r.), od razu powiedzieli ze usuwaja, ale ja sie na to nie zgodze, dopoki nie dzieje sie nic złego,nie ma bólu ząbków... niech zostana mleczaki, jakie są, ale są. Dentysta w Polsce doradził, żeby nie usuwać zębów mlecznych, bo po usunieciu trzeba sie liczyc z kilkuletnim noszeniem aparatu ortodontycznego przez dziecko, a może da sie tego uniknąc... mam nadzieje
pozdrawiam :039:
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Sob Sie 29, 2009 10:55 pm   

w pl tez mi tak dentysta powiedzial. tutaj takie zeby usuwaja. co do aparatu, widzialam i dzieci ktore nie mialy usuwane i nosza aparat, a tez mojej kuzynki dziecko mialo usuwane, dzisiaj ma lat 9 i zabki wcale aparatu nie potrzebuja.
moj dostal prochnice po antybiotyku na bronchut ( tu w nl) i tez zeby byly najpierw zolte, potem brazowe w koncu czarne, ale w pewnym momencie otworzyly my sie jakby kanaly w dzislach z ktorych wyplywala ropa... dalej masz w poscie powyzej co bylo.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
migotka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 8
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 10:02 am   

czy wie moze ktos gdzie moznna usunac ósemki pod narkoza??? zwykły dentyst nie da rady, musze miec zabieg u chirurga dentystycznego, chciałabym usunac obydwie naraz... czy ktos jest w stanie mi pomoc??? bo z bolu juz nie moge wyrobic ;( jestem z okolic amersfoord.
pozdrawiam.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 10:21 am   chyba

nie dam sobie reki odciac ale...

najpierw idziesz do dentysty, jesli ten powie ze masz miec usuwane przez chirurga to da ci przekaz do szpitala do chirurga (tak mial moj kolega)
 
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 10:32 am   

lusia0101 napisał/a:
w pl tez mi tak dentysta powiedzial. tutaj takie zeby usuwaja. co do aparatu, widzialam i dzieci ktore nie mialy usuwane i nosza aparat, a tez mojej kuzynki dziecko mialo usuwane, dzisiaj ma lat 9 i zabki wcale aparatu nie potrzebuja.
moj dostal prochnice po antybiotyku na bronchut ( tu w nl) i tez zeby byly najpierw zolte, potem brazowe w koncu czarne, ale w pewnym momencie otworzyly my sie jakby kanaly w dzislach z ktorych wyplywala ropa... dalej masz w poscie powyzej co bylo.

ja to wszystko wiem, ale dopoki nic złego sie nie dzieje, nie usunę tych korzeni. Gdy będzie sytuacja podbramkowa, wówczas trzeba bedzie poważnie rozważyć usunięcie mleczaków, im póżniej tym lepiej, on ma dopiero 2,5 r. ... moj synek tez dostał próchnicę po antybiotyku
 
 
 
motyiek
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 17, 2017 4:13 pm   1.5 latka

Czy coś się zmieniło w Holandii w kwestii naprawiania zębów malutkich dzieci pod narkoza? Nadal tylko wszyscy straszą wyrywaniem? Czy może ktoś słyszał o jakimś poczciwym dentyście a nie partaczu? Bo dziś byłam z moim dzieckiem u jednej pani stomatolog w Capelle aan den IJssel i powiedziała mi że nic nie może zrobić, że wizyta za 6 miesięcy i jak będzie to postępować to do wyrwania pod narkoza i tyle. Czy ja naprawdę muszę jechać do Polski żeby naprawić dziecku dwie jedynki? Które się zresztą pokrusza za 6 miesięcy same jak nic nie zrobię. Co trzeba zrobić żeby dostać się na Naprawienie zębów pod narkozą dziecku które ma 1.5 roku?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Maj 19, 2017 10:37 am   

motyiek, isc do dentysty, ktory da skierowanie do specjalistow. w ams jest specjalistyczna klinika (ACTA, ale nie ta czesc, w ktorej lecza studenci), ktora zajmuje sie "problematycznymi" pacjentami. jezeli sytuacja tego wymaga, to dzieci lecza pod narkoza (profesjonalnie i w obecnosci anestezjologa).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group