NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak otrzymać dokument E301 ?
Autor Wiadomość
200dream
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 21
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 6:17 pm   Jak otrzymać dokument E301 ?

Witam,
Pracowałem w Holandii przez uitzendbiuro.
Jak moge otrzymać dokument E301?
Gdzie (do kogo) powinienem się zgłosić o wydanie takiego dokumentu?
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 5:25 pm   

Formularz E301 - jest to zaświadczenie wydawane przez instytucje właściwe ds. zatrudnienia w kraju, w którym pracowaliśmy.W Holandii zapytalbym o ten formularz w CWI a w Polsce Wojewodzki Urzad Pracy

Prosze przeczytaj tutaj

Pozdrawiam
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
majki
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 1
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 2:32 pm   Jak otrzymać dokument E301 ?

Gdzie i w jaki sposób mogę otrzymać druk E301.Czy jest jakaś strona internetowa na której można by było złożyć wniosek o wydanie tego dokumentu?
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 5:33 pm   

Na tej stronce, zobacz na dole E301 - UWV

Powodzenia :039:
 
 
 
koper97 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 14
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 9:01 pm   

ja dostałem formularz od mojego pracodawcy (nie pracowałem przez pośrednika), dokument był po holendersku, pracodawca wypełnił większość pól , postawił pieczątki i wytłumaczył mi jak mam uzupełnić resztę formularza (zarobki, ilość przepracowanych godzin, okres kiedy pracowałem), po wypełnieniu dokumentu wysłałem go do holenderskiego biura (adres był na formularzu) i oni mi przysłali E301 do domu w Polsce :038: :-)
 
 
truskawka82 
Poczatkujacy


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 18
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:21 pm   

A moi pracodawcy nic nie wiedza o zadnym druku E301 a swiadect pracy w Holandii n ie dostajesz!
Jak uzyskac ten druk z Holandii gdzie sie zgłosic i co napisac??
Z gory gdzieki!
 
 
 
yaroen 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: dordrecht
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 5:16 pm   

Druk E 301 mozesz otrzymac w UWV (Instytut Wykonawczy Ubezpieczen Pracowniczych).
tel.0031 113 75 03 50
Jeden z oddziałow jest w Hengelo , ulicy nie pamietam,chyba Beatrixlaan .
Druk dajemy pracodawcy do potwierdzenia ,bo rzeczywiscie Holendrzy sami nie wydaja swiadectw pracy.
.
 
 
truskawka82 
Poczatkujacy


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 18
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 4:22 pm   

Dzieki wielkie włsnie głownie o numer telefonu mi chodziło!!
Pozdrawiam!
 
 
 
magda81 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: den bosch
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 1:20 pm   

witam, a czy wiecie może czy o E-301 można się starać jeszcze przed zakończeniem umowy o pracę? Pracuję tu do końca lutego i zjeżdżam do Polski. Wiem, że na ten formularz czeka się nawet do 6 tygodni, więc chciałabym zyskać na czasie. Czy to jest mozliwe?
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 1:38 pm   

zadzwon do uwv i mozesz juz teraz go zamowic ( 3 tygodnie przed koncem pracy )

monika
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 6:50 pm   

E-301 mozesz tez zmowic przez internet. Tutaj masz link:http://www.uwv.nl/Internationaal/werken-in-NL/Formulier-E301/index.aspx
Kliknij na Aanvragen formulier E-301
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 29, 2011 5:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 7:29 pm   

tu jest link prawidlowy
http://www.uwv.nl/Interna...AG14015393.aspx

UWV Telefoonnummer (088) 898 20 01

E-301 jest dla Holendrow ktorzy pracowali w innym kraju niz Holandia
Woont u in Nederland en werkt(e) u in een ander land van de EU? En bent u werkloos geworden? Dan vraagt u in Nederland een WW-uitkering aan. Voor uw WW-uitkering telt mogelijk ook het werk mee dat u in het andere land deed. Daarom hebben wij informatie nodig over uw werk in dat land. Neem daarvoor contact op met de uitkeringsinstantie in het land waar u werkte en vraag daar het formulier E301 aan.

Dla osob z Polski jest potrzebne E-303
In een aantal situaties kunnen werkloze werknemers uit andere landen van de Europese Unie met behoud van hun buitenlandse werkloosheidsuitkering maximaal drie maanden in Nederland werk zoeken. Toestemming hiervoor vraagt u aan uw uitkeringsinstantie in het land waar u het laatst heeft gewerkt. Deze instantie geeft het formulier E303 aan u mee of stuurt het rechtstreeks naar UWV.
Heeft u nog geen formulier E303? Dan moet u dit opvragen bij uw uitkeringsinstantie in uw laatste werkland.

Dit geldt ook voor werkloze werknemers die vanuit Nederland naar het buitenland willen.

Monika
Ostatnio zmieniony przez mavd Wto Lut 02, 2010 7:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 8:27 pm   

A ja slyszalam ze E301 pobiera sie jesli chcesz w Polsce dostac zasilek "po polsku". To jest tak czy nie ?

Aby dostac E303 musisz miec najpierw przyznany zasilek w nl. A nie wszyscy maja do niego prawo.

:039:

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 8:29 pm ]
a jednak mam racje

"Woont u in een ander land van de EU en werkt(e) u in Nederland? En bent u werkloos geworden? Dan vraagt u een uitkering aan in het land waar u woont. Voor uw werkloosheidsuitkering telt mogelijk ook het werk in Nederland mee. Vraag daarom het formulier E301 aan bij UWV. Neem het formulier mee als u een uitkering gaat aanvragen in het land waar u woont."
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 11:19 pm   

E 303 poświadcza
prawo do zasiłku

Jeśli natomiast chodzi o zasiłek zagraniczny wypłacany w Polsce (którego kwota z reguły przewyższa wielkość polskiego zasiłku), to najważniejszy jest druk E 303. To również standardowy formularz obowiązujący na obszarze Unii. Czym różni się od E 301? Otóż E 303 zaświadcza o tym, że nabyliśmy prawo do zasiłku dla bezrobotnych za granicą. Formularz ten służy do przenoszenia prawa do tego zasiłku na terenie Unii. Posługując się nim rzeczywiście można zarejestrować się w polskim PUP i otrzymywać zasiłek transferowany z zagranicy, ale są dwa warunki. Po pierwsze, rejestrujemy się jako osoba poszukująca pracy, a nie bezrobotna. Po drugie, zasiłek będziemy otrzymywać tylko przez trzy miesiące.

Podsumowując, druk E 301 to poświadczenie faktu, że przepracowaliśmy za granicą pewien okres i jest jednym z dokumentów, który pozwala ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych w Polsce, na takich samych zasadach i w takiej samej wysokości jak osoby pracujące cały czas w kraju.

Natomiast druk E 303 umożliwia osobie bezrobotnej, która posiada prawo do zasiłku w jednym z krajów Unii Europejskiej, na przyjazd do Polski w celu poszukiwania pracy, zachowując prawo do zasiłku. Do transferu zasiłku uprawnia właśnie formularz E 303.

http://www.echodnia.eu/ap...ORADY/485091052
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 8:33 pm   

W dniu 1lutego 2010 wysalłem do UWV e-maila z wnioskiem wydanie formularza E301. W dniu dzisiejszym do mojej skrzynki pocztowej trafił ten formularz, czyli to działa. Wniosek o ten formularz łatwo możan wypełnić. Polecam.
Ostatnio zmieniony przez goorn Pią Mar 26, 2010 8:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group