NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dopłata do pensji
Autor Wiadomość
aniatje 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: eindhoven
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:38 pm   dopłata do pensji

Średnia krajowa wynosi 1300 euro netto na miesiąc i słyszałam, że jeśli moje zarobki nie przekraczają tej sumy, to mogę dostać dopłatę do pensji. Czy to prawda? Wiecie coś więcej na ten temat?
 
 
Micia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Wrz 2009
Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:10 pm   

Jestes sama czy masz partnera? Jesli masz to jakie ma on dochody? Masz/macie dzieci?
 
 
aniatje 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: eindhoven
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:31 pm   

mieszkam razem z moim chłopakiem. Oboje zarabiamy ok 1000 euro netto. Dzieci nie mamy
Ostatnio zmieniony przez aniatje Wto Wrz 22, 2009 2:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karolina2213 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Tiel
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 7:55 pm   

czy orientujecie się jak wygląda sprawa przy kontrakcie 0-godzinowym, gdyż przez kryzys również w moim zakładzie jest mniej pracy od kwietnia zarabiam ok.600euro miesięcznie.Dodam że pracuje bezpośrednio w zakładzie nie przez uitzenbureau. Czy przysługuje mi jakaś dopłata z bezrobotnego lub socjalu.Będę wdzięczna za wszelkie info. Pozdrawiam
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 10:15 pm   

To jest najniższa krajowa.Średnia to ok.3000 E.

A z kontraktem 0h - wiesz to jest umowa-zlecenie.Jaką ty chcesz dopłatę?Ewentualnie możesz się starać o dodatek do ubezpieczenie i mieszkania ( czynsz nie może wynosić wiecej niż 600 E) o które możesz sie starać w US. I jeszcze czego ty chcesz w wieku 21 lat? Tutaj obowiązuje stawka wiekowa.

Heh śmiać mi się chce jak to czytam.Zresztą znajomemu który siedzi obok również.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 11:42 pm   

aniatje, niestety nie ma zadnych doplat.
Ludzie musza czasem we dwoje z dzieckiem przezyc z 1250 e . A jak pujdziesz na zasilek to dostaniesz tylko 75 % z twojej wyplaty i z tego tez musisz przezyc.
A jeszcze ciekawsze powiem ze jesli jestes na socialu (nie mylic z zasilkiem) to dostaniesz okolo 860 e jak jestes samotny i cos troche ponad 1100 e jak jest was 2 .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 12:52 am   

karolina2213 napisał/a:
czy orientujecie się jak wygląda sprawa przy kontrakcie 0-godzinowym, gdyż przez kryzys również w moim zakładzie jest mniej pracy od kwietnia zarabiam ok.600euro miesięcznie.Dodam że pracuje bezpośrednio w zakładzie nie przez uitzenbureau. Czy przysługuje mi jakaś dopłata z bezrobotnego lub socjalu.Będę wdzięczna za wszelkie info. Pozdrawiam

Jezeli srednia przepracowanych godzin w ostatnich 26 tygodniach,
np: przacowalas 16 tygodni x 38 godz na tydzien = 608
10 tygodni x 32 godz w tygodniu = 320
+ 928
928 : 26 tyg = 35,69 to jest srednia przepracowanych godzin w ostatnich 26 tygodniach i jezeli teraz pracujesz tygodniowo minimalnie o 6 godzin tyg mniej od tej srednie, to mozesz ubiegac sie o zasilek uzupelniajacy. Jest to zasilek WW. Co 4 tygodnie musisz wyslac werkbrifie gdzie wpisujesz ile godz przepracowalas. Reszte uzupelnia UWV.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 1:57 pm   

Jagoda ty nie rozumiesz - ona nie am w kontrakcie stałej ilości godzi tylko ma kontrakt zerowy ( umowa zlecenie) i jak firma bedzie chciala to da jej nawet 50 w tygodniu!!!

Zresztą ma 21 lat to czego ona chce?
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 2:09 pm   

ww-uitkering wydawało mi się,że jest dla osób nie mających pracy.
Mi nikt nie dopłacał jak byłam pod koniec ciąży i pracowałam na kontrakcie 0 godz przez 3 dni w tygodniu :083:
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 4:46 pm   

Legolasik a Ty czego chcesz ? kopac biednych na ulicy ? Takie odczucie mam...

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 5:28 pm   

2.U verliest 5 uur of meer van uw arbeidsuren per week en u heeft geen recht op loon over die uren. Dus ook als u een deel van uw baan kwijtraakt kunt u een WW-uitkering aanvragen. Werkte u gemiddeld minder dan 10 uur per week? Dan bent u werkloos als u minimaal de helft van dit aantal uren en het loon over die uren kwijtraakt. Overuren of tijdelijk extra gewerkte uren tellen meestal niet mee.

To jest jeden z warunkow, w ktorych mozna ubiegac sie o zasilek WW.
To, ze ktos ma 20 lub 21 lat nie ma znaczenia, bo zasilek jest uzalezniony od zarobkow, ktore osiagal. W tych zarobkach byla juz zawarta stawka godzinowa, ktora jest przynalezna do danego wieku.
Jezeli chodzi o zasilek uzupelniajacy, to wiem co mowie, bo sama z takiego zasilku korzystalam.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 5:29 pm   

Nic nie zaszkodzi sprobowac - to na pewno.

Zycze powodzenia!

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 5:36 pm   

ewcia.pol napisał/a:
ww-uitkering wydawało mi się,że jest dla osób nie mających pracy.
Mi nikt nie dopłacał jak byłam pod koniec ciąży i pracowałam na kontrakcie 0 godz przez 3 dni w tygodniu :083:

A ubiegalas sie o doplate?
Kiedy ja przyjechalam do Holandii zrozumialam, ze po nauce jezyka najwazniejsza jest znajomosc przepisow.
W Holandii jest znane powiedzenie "wet is wet"(przepis jest przepisem) i tylkoznajomoscia przepisow mozemy udowodnic swoje racje i zadbac o swoje prawa.
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 7:11 pm   

Z tym dodatkiem , to nie jest tak latwo. Ja stracilam prace i nie przysluquje mi zasilek dla bezrob. wyslali mnie zebym zlozyla papiery na taki jakis socjalny.Papiery przyjete,latalam tam dwa tyqodnie , a na koniec przyslali mi odpowiedz , ze za krotko mieszkam w Nl.A mieszkam prawie dwa lata.Ale kazdy Urzad jest inny i inni sa urzednicy,wiec mozna sprobowac.powodzenia.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 7:12 pm   

Czemu Ci nie przysluguje ?
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group