NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Lis 11, 2009 4:59 pm
marihuana - marijuana
Autor Wiadomość
Zoska 
Poczatkujacy
Zoska29

Wiek: 45
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 5
  Wysłany: Śro Lis 11, 2009 2:57 pm   marihuana - marijuana

Wiedzcie ze: :033:
bezpośrednia toksyczność marihuany jest bardzo niska
nie prowadzą do uzależnienia fizycznego
dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek, dotąd nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego z powodu przedawkowania i praktycznie jest to niemożliwe :026:

Tetrahydrokanabinol zawarty w marihuanie ma silną tendencję do kumulacji w organizmie. Jego okres półtrwania wynosi 50-60 godzin a metabolity są wykrywane nawet przez 7 dni od podania dawki jednorazowej. W ciągu 90 dni usunięta jest każda ilość THC z organizmu. Kumulacja THC nie jest toksyczna :082:
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 3:01 pm   

Zoska, haha,widze ze cieszysz sie z tego powodu:D :026:
Ja tam nie mam nic przeciwko temu....
Wszystko jest dla ludzi,ale z umiarem:) :033:
Ostatnio zmieniony przez Bozenka.k Śro Lis 11, 2009 3:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 3:19 pm   

No wlasnie z umiarem. Widze po ludziach ze po pewnym czasie z glowka im cos nie tak zaczyna sie dziac, wiec czy tak calkiem zero skutkow ubocznych to bym sie zastanowila.


Mi osobiscie takie gowna jak papierosy trawa czy narkotyki nie sa potrzebne do szczescia, ale nie jestem przeciwko....
Bozenka.k napisał/a:
Wszystko jest dla ludzi,ale z umiarem:) :033:
:039:
Ostatnio zmieniony przez sylwia_lelystad Śro Lis 11, 2009 3:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 3:26 pm   

sylwia_lelystad napisał/a:
No wlasnie z umiarem. Widze po ludziach ze po pewnym czasie z glowka im cos nie tak zaczyna sie dziac, wiec czy tak calkiem zero skutkow ubocznych to bym sie zastanowila.


Mi osobiscie takie gowna jak papierosy trawa czy narkotyki nie sa potrzebne do szczescia, ale nie jestem przeciwko....
Bozenka.k napisał/a:
Wszystko jest dla ludzi,ale z umiarem:) :033:
:039:


Slusznie prawisz Sylwia.


P.S Jasne,ze uzalezniaja i zmieniaja czlowieka(palone nonstop). Dodatkowo czlowiek palacy trawe moze zaczac siegac po twardsze narkotyki.Pewnie Zoska nagminnie pali i sobie cos poszukala w necie by poprawic nastroj;]Jasne Zoska, narkotyki i wszelkie uzywki nie maja wplywu na clzowieka. Nic a nic. Takze smialo mozesz je nawet jesc jak chleb hehehe.
Ostatnio zmieniony przez Waleczne serce Śro Lis 11, 2009 3:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrRoger 
Nieśmiały użytkownik
Serwisant PC ;-)


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd: Lisse
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 3:30 pm   

Czytalem kiedys gdzies ;-) ze w marihauanie i tylko w niej jest jeden sreodek - ktory jako jedyny dotad poznany na swiecie pobudza receptor w mozgu czlowieka.
Hmm - moze jestesmy stworzeni do palenia ;p
Ja poodobnie jak poprzedniczka nie pale i nie mam zamiaru. Zgodze sie rowniez z jej zdaniem, ze po pewnym czasie ludziom cos sie "zmienia" jednym na lepsze drugim na gorsze... W Holandii z tego co zauwazylem to tylko na gorsze ;-) czyzby ta "zlota roslina" tutaj byla zbyt przyprawiona chemia w porownaniu do tego co jest w PL - nie wiem...
_________________
Jak usunąć przypomnienie o aktualizacji do Windows 10 w Windows 7 i Windows 8
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 3:33 pm   

http://www.niedziela.nl/f...light=marihuana

jest juz taki temat, nie dubluj
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Zoska 
Poczatkujacy
Zoska29

Wiek: 45
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 3:40 pm   marijuana

Po pierwsze nie dubluje po drugie nie pale.
Chcialalm tylko dowiedziec co sadzicie otym.

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 3:53 pm ]
Marihuana jest znacznie mniej szkodliwa od alkoholu, czy tytoniu
[... l `alkohol jest twardym narkotykiem, który powoduje uzależnienie fizyczne i niszczy komórki mózgowe.
Marihuana nie jest toksyczna dla mózgu, z tej prostej przyczyny, że nasz mózg produkuje substancje już własne kanabinoidów, które są istotne dla jego funkcjonowania?
Można powiedzieć, że nasz mózg "Smoke Alone", tworząc za każdym razem ilości kanabinoidów potrzebuje.
Palenie marihuany nie robi nic, ale zapewniają nadmiar substancji, które i tak mózg wie, że już używać, a więc wie, jak postępować w przypadku, wiedzą, jak go usunąć bez powodowania zbyt wiele szkód. Dlaczego przedawkowania marihuany, jeszcze nikt nie umarł z powodu tego zakładu.
L `alkohol zamiast inwazyjnych obcych substancji, która działa na mózg agresywnie.
Wpływ środków psychoaktywnych "alkohol jest przez zmianę tworzy w delcie podjednostkę GABA (kwas gamma-amino-masłowy).
Cząsteczka ma szczególny charakter "Alkohol", jest tak małe, że można przekroczyć barierę krew-mózg (który oddziela krwi z mózgu płynie) oraz kręgosłupa zmniejsza się.
Ale poważniejsze jest to, że cząsteczki alkoholu w przekraczania błony komórkowej, która jest zewnętrzną barierę komórek.
W tych czynności, cząsteczki alkoholu tworzy mikro-uszkodzenia w błony komórkowej komórek mózgowych, a te urazy oznacza, że wapnia, sodu i potasu obecni na zewnątrz komórki, aby wejść do komórek z powodu braku równowagi homeostazy, a wybuchy neuron jak balon pełen powietrza, który jest tkanina z igły.
W ten sposób "Alkohol niszczy komórki mózgowe.
L `alkoholu jest niebezpiecznym narkotykiem, el` nadużywanie alkoholu może powodować delirium tremens, halucynacje, śpiączka i śmierć.
:033:
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 3:59 pm   

Oczywiscie z tym sie zgadzam ze jest mniej szkodliwa od innych srodkow.
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Zoska 
Poczatkujacy
Zoska29

Wiek: 45
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 4:04 pm   

i jeszcze jedno


Tak marihuana jest nielegalna tylko dlatego , że we właściwy sposób, może w znacznym stopniu zastąpić olej i wszystkie jego pochodne (łącznie z tworzyw sztucznych).
Dowodem na to jest, że w 1937 roku Henry Ford realizacja jest pierwszym w 100% ekologicznych samochodów, słynny Ford T.
Ten bardzo specjalny samochód, oprócz ich zbudowane prawie wyłącznie z konopi, nie palić benzyny, ale raczej "marihuany oleju!
W celu nałożenia ropy jako jedynego źródła energii na świecie, w Ameryce w 1937/39 został ogłoszony słynne "Marihuana Tax Act, uchwalona po upływie psychologiczne terroryzmu i masa nieprawdziwych informacji, tego filmu stanowi cenny np. http://www.youtube.com/watch?v=bM_vLk1I6G4
[... Stratosferze dochody z ropy naftowej pozwoli wszystkim "Ameryki do ramienia i do produkcji śmiercionośnej broni masowego rażenia, jak bomba atomowa, więc jest w stanie" przyjąć decydującą rolę w II wojnie światowej.
Dlatego możliwość nałożenia naftowej jako głównego źródła energii na świecie, oraz rozpowszechniania własnych praw i własnej marki w prawie idealne warunki na całym świecie.
Dlatego niemal z całego świata marihuany jest nielegalne i otoczone cienką halo krytyki, nietolerancji, uprzedzeń i zniesławienie. ...] (Od: "Dlaczego świat ginie? - Herbicyd" .2008). :033:
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 4:18 pm   

tej zosia mam pomysl:
wyjdz z transparentem i rozglaszaj swoje poglady oraz informacje jakie nam tu przekazalas w pl (najlepiej w niedziele po kosciele) :)

- mysle ze wiekszosc ludzi w nl nie jest przeciwna i ja takze nie jestem przeciwna. Ja pale raz do roku jak BUBI przyjezdza, dzieci wtedy sa u dziadkow wiec mozna sie w taki sposob odprezyc. wszystko jest dla ludzi tylko trzeba wiedziec gdzie jest granica! Ciarki po plecach przechodza jak widze 13 latkow upalonych albo jak jeszcze mieszkalam w Tilburgu i moj sasiad palil trawe jak papierosy!!! Marichuana uzaleznia i to jest najwiekszy minus dla jednostki, a dla spoleczenstwa to oczywiscie pieniadz ktory idzie z jej legalnego i nielegalnego zrodla.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 4:23 pm   

Zoska, owszem dublujesz, podalam ci linka do identycznego tematu, tam sobie mozesz poczytac co inni forumowicze mysla na temat maryski. Przed chwila ktos krzyczal, ze sie syf na forum robi.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Zoska 
Poczatkujacy
Zoska29

Wiek: 45
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Lis 11, 2009 4:34 pm   

Suska moze i byl taki temat ale ja nieszperam tak jak ty i niesiedze calymi dniami przed komputerem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group