NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mandat za jazdę na rowerze bez świateł
Autor Wiadomość
mlusek
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 12:18 am   mandat za jazdę na rowerze bez świateł

Cześć. Mam pytanie w sprawie mandatu.
Otóż dostałem mandat za jazdę na rowerze bez świateł. Zatrzymali mnie panowie policjanci, poprosili o dowód(spisali dane), zapytali o adres w Holandii(mieszkam, ale nie jestem tu zameldowany), dali światełka i puścili. Pojechałem zadowolony, bo o żadnym mandacie nie było mowy, aż tu kiedyś przychodzi list, a w nim mandat. Teraz moje pytanie, czy musze go płacić skoro teoretycznie mogę nic o im nie wiedzieć? Nie podpisywałem nawet nic, że odebrałem list. Słyszałem, że polskie firmy zajęły się windykacja mandatów Polaków w Holandii. W Polsce jeszcze, żaden list nie przyszedł. Jeśli przyjdzie np. za 6 miesięcy, to do mandatu będą doliczone odsetki, które będą tam dodane nie z mojej winy(o ile nie wiedziałem nic o żadnym mandacie).
Czy może mi ktoś to jakoś konkretnie opisać? Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lut 28, 2013 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
  Wysłany: Czw Gru 20, 2012 1:43 pm   

Miałem do czynienia z kilkoma podobnymi przypadkami. Postaram się w sposób treściwy i zwięzły opisać krok po kroku co powinieneś zrobić aby uniknąć problemów i ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z faktu,że mandat jako kara administracyjna może być wystawiony w trybie zaocznym gdyż jest niczym innym jak odpowiednikiem orzeczenia kary grzywny za czyn zabroniony w drodze postępowania przeciw popełniającemu wykroczenie lub przestępstwo. Grzywna jako wymiar kary mający przede wszystkim na celu wskazanie na nieopłacalność przestępstw o charakterze majątkowym w powyższym przypadku jest po prostu nacelowana na uniknięcie przez państwo, jako wnioskodawcę i organ wymierzający karę, kosztów związanych z opieką penitencjarną ukaranego. Więcej nawet - stanowi ona niewielkie aczkolwiek zauważalne źródło dochodów budżetu z którego finansowana jest działalność służb i instytucji wymierzających ten rodzaj kary. W związku powyższym przedstawię Ci metodę postępowania która jako jedyna jest skuteczna i nie naraża Cię na nieprzyjemności. Po pierwsze powinieneś własnoręcznie i w obecności kilku pełnoletnich świadków (najlepiej aby byli oni również świadkami opisanego w druku grzywny zajścia) oraz w obecności notariusza sporządzić oficjalny Akt Skruchy. Musi on zawierać dokładny opis okoliczności zdarzenia oraz jak najwięcej okoliczności łagodzących które Twoim zdaniem zmieniają Twoją pozycję z popełniającego wykroczenie na ofiarę bezdusznego systemu toczącego za sprawą cuchnących kapitalistycznych wyzyskiwaczy ten jakże przepiękny kraj. Cudność tej krainy musisz w celu poprawy swego nadwyrężonego wizerunku podkreślać na każdym kroku. Jako okoliczności łagodzące użyj wyświechtanych banałów typu: jestem tylko biednym Polakiem, przyjechałem za pożyczone pieniądze, biuro daje mało godzin, bateria w lampce była z Lidla i szybko zdechła, jestem typowym polskim kombinatorem i cwaniakiem który nawet mając świadomość popełnienia złego czynu nie ma zamiaru płacić mandatu... itd. itp. generalnie coś w tym stylu. Z takim Aktem Skruchy udaj się po pieczątkę najbliższego polskiego sklepu i proboszcza pobliskiej parafii w celu potwierdzenia Twojej przynależności do powszechnie szanowanej i wręcz wielbionej społeczności polskich emigrantów ceniących sobie abstynencję, uczciwość społeczną, spokój i poszanowanie prawa. Następnie listem poleconym prześlij ten Akt pod adres : Santa Claus, Arctic Circle, 96930 ROVANIEMI. Kolejnym krokiem który musisz wykonać jest potulne zapłacenie mandatu nawet jeżeli zmusi Cię to do zrezygnowania z trzech tanich piw zwyczajowo spożywanych z okazji pierwszej środy tygodnia. Po tym heroicznym czynie pozostaje Ci już tylko jedno. Zacznij jeździć z włączonymi światłami jak na białego człowieka przystało.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 1:51 pm   

Ale jakie ty chcesz potwierdzenie?
Dostales slusznie mandat to go zaplac a nie kombinuj co tu wymyslic aby nie zaplacic.
Odsetki powinni walic 100% za kazdy dzien zeby unikac takiego myslenia.

Yannosick haha l :043:
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Czw Gru 20, 2012 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fofinha90 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 16
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 1:56 pm   

Mega! :038:
 
 
mlusek
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 10:47 pm   

Nie spodziewałem się tak inteligentnych odpowiedzi. Spoko jeżeli uważacie to za kombinatorstwo, ale czy umiecie czytać ze zrozumieniem. Nie wydaje mi się żebym prosił o chore historie, które rodzą się w czyjejś głowie, jeżeli ktoś tego nie rozumie i ma pisać odpowiedzi w stylu: "trzeba było jeździć z włączonymi", to proszę taką odpowiedź zachować dla siebie , bo to że tak napiszecie nic nie wniesie, a tym bardziej nie zmieni. Nie sądzę, że to zrozumiecie, skoro już daliście przykład swojej bystrości.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 11:29 pm   

mlusek, Spytałeś :
mlusek napisał/a:
czy musze go płacić?

Otrzymałes odpowiedź: Tak musisz.
To powinno zamknąć temat. Okazuje się jednak, że - tak jak w wielu podobnych przypadkach - nie jest to odpowiedź jakiej oczekiwałes więc masz prawo być rozczarowany faktem iż nikt nie docenił, jak to ująłes: twojej bystrosci.
mlusek napisał/a:
Nie wydaje mi się żebym prosił o chore historie
My też o takowe nie prosimy jednak regularnie je się tu nam serwuje. Oto najnowsza
Cytat:
Cześć. Mam pytanie w sprawie mandatu.
Otóż dostałem mandat za jazdę na rowerze bez świateł. Zatrzymali mnie panowie policjanci, poprosili o dowód(spisali dane), zapytali o adres w Holandii(mieszkam, ale nie jestem tu zameldowany), dali światełka i puścili. Pojechałem zadowolony, bo o żadnym mandacie nie było mowy, aż tu kiedyś przychodzi list, a w nim mandat. Teraz moje pytanie, czy musze go płacić skoro teoretycznie mogę nic o im nie wiedzieć? Nie podpisywałem nawet nic, że odebrałem list. Słyszałem, że polskie firmy zajęły się windykacja mandatów Polaków w Holandii. W Polsce jeszcze, żaden list nie przyszedł. Jeśli przyjdzie np. za 6 miesięcy, to do mandatu będą doliczone odsetki, które będą tam dodane nie z mojej winy(o ile nie wiedziałem nic o żadnym mandacie).
Czy może mi ktoś to jakoś konkretnie opisać? Z góry dzięki.

Jeżeli uważasz ,że dobra rada typu: włącz światła po zmierzchu nic nie zmieni to najwyraźniej jesteś niereformowalnym typem i powinieneś przygotować się na kolejne mandaty.
Powodzenia
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
mlusek
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 8:14 am   

Nie chce mi się już odpowiadać bo nie po to otworzyłem temat, żeby prowadzić bezsensowne dyskusje. Pod wyczerpującym ogłoszeniem np. o sprzedaży samochody tez piszesz: "Ok, sprzedawaj." Potem swoje bzdury, które zakładającego temat w ogóle nie interesują. Poza tym po co się udzielasz skoro tak naprawdę nic nie wiesz lub nie masz zamiaru udzielać rzeczowej odpowiedzi. Nie, nie musze go płacić i mogę za to nie ponieść żadnych konsekwencji, skoro nie jesteś znawcą tematu po prostu się nie udzielać.

Dobrze, że na stronach pokroju markplats lub ebay, nie można dodawać komentarzy. Już widze Twoje, które zaśmiecają aukcje sprzedającym.

Ps: Twoje rady NIC NIE WNIOSĄ. Skoro jechałem bez świateł i dostałem mandat, a Ty napiszesz, żebym jeździł z włączonymi to ta rada nie pchnie sprawy z mandatem do przodu. Naprawdę dobrze, że w intrenecie można pisać z anonimami, bo nie chciałbym wiedzieć kto może być tak nie ostry, żeby tłumaczyć mu wszystko na przykładach
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 8:51 am   

Praktycznie jakieś wykroczenie zrobiłeś - jazda bez świateł. Z drugiej strony mogę cię zrozumieć, skoro policja nie uprzedziła o tym mandacie dając ci pouczenie to może jakimś rozwiązaniem sytuacji jest odwołanie. Napewno jest tam gdzieś na tym ich piśmie do kiedy można zrobić bezwaar (odwołanie)...i próbować - a może się uda uniknąc kary. Chciaż tak w głębi to raczej może być ciężko.

Innym rozwiązaniem jest poprostu zapłacenie, zagryzienie wargi, zakup już potrzebnych światełek czy czego tam ci trzeba było i spokojnie spanie. Mimo to na spokojny sen jeśli czujesz się pokrzywdzony to poprostu pisz odwołanie.

Co do firm windykacyjnych - tak to prawda, ale ostatnio widzę że HOLENDERSKIE firmy windykacyjne wysyłają listy do polaków....po polsku ;)
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
dianula1989 
Poczatkujacy
malutka

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 35
Skąd: UTRECHT / SRC :)
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 1:25 am   

Moj boy dzis dostal mandat do Pl z grudnia -340 zl za parkowanie, sam mandat wyniosl 57 e reszte doliczyla sobie firma windykacyjna... Przynajmniej sie teraz nauczy kupowac bileciki w parkometrze :) Jak to sie mowi- za glupote trzeba placic :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 3:47 pm   

mlusek napisał/a:
Jeśli przyjdzie np. za 6 miesięcy, to do mandatu będą doliczone odsetki, które będą tam dodane nie z mojej winy

Wina lezy calkowicie po twojej stronie i to z 2 prostych powodow
1) wlaczajac sie do ruchu drogowego czy to autem , traktorem , rowerem czy hulajnoga powinienes sie zapoznac z prawami ruchu drogowego w danym kraju .
2) Przebywajac tu dluzej jak 3 m-ce ( lub wiedzac ze bedziesz tu przebywala dluzej jak 3 m-ce ) masz obowiazek meldunku w NL . Nie majac tu adresu stalego dostaniesz mandat w twoim wypadku za niemanie swiatel wyslany przez gfirme windykacujna odowiednia twojem u adresowi zamieszkania . Koszta ktoe sie z tym wiaza tez sa w tym wypadku dla ciebie . Bo to nie wina policjanta tory ci wypisla mandat ani firmy windykacyjnej ze popelniles wykroczenie i nie dopelniles obowiazku meldunku .
Dobra rada w zwiazku z mandatem : w chwili odtrzymania go na adres w PL zaplac go odrazu bo dolicza ci odsetki .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
dianula1989 
Poczatkujacy
malutka

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 35
Skąd: UTRECHT / SRC :)
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 9:13 pm   

Dzięki Baileys za info :) juz zaplacony:D
 
 
mlusek
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 8:49 pm   

baileys napisał/a:
mlusek napisał/a:
Jeśli przyjdzie np. za 6 miesięcy, to do mandatu będą doliczone odsetki, które będą tam dodane nie z mojej winy

Wina lezy calkowicie po twojej stronie i to z 2 prostych powodow
1) wlaczajac sie do ruchu drogowego czy to autem , traktorem , rowerem czy hulajnoga powinienes sie zapoznac z prawami ruchu drogowego w danym kraju .
2) Przebywajac tu dluzej jak 3 m-ce ( lub wiedzac ze bedziesz tu przebywala dluzej jak 3 m-ce ) masz obowiazek meldunku w NL . Nie majac tu adresu stalego dostaniesz mandat w twoim wypadku za niemanie swiatel wyslany przez gfirme windykacujna odowiednia twojem u adresowi zamieszkania . Koszta ktoe sie z tym wiaza tez sa w tym wypadku dla ciebie . Bo to nie wina policjanta tory ci wypisla mandat ani firmy windykacyjnej ze popelniles wykroczenie i nie dopelniles obowiazku meldunku .
Dobra rada w zwiazku z mandatem : w chwili odtrzymania go na adres w PL zaplac go odrazu bo dolicza ci odsetki .


Co w przypadku np. wakacji. Nie ma obowiązku meldunku w takiej sytuacji, bo byłoby to bzdurą. Nie chodzi mi o winę w tym wykroczeniu, bo ta leży po mojej stronie bezapelacyjnie, ale o naliczanie odsetek. Baileys Dziękuje bardzo za odpowiedź, ale chodziło o naliczanie odsetek nie z mojej winy, a nie o fakt przyznania mandatu. Jak już pisałem teoretycznie, mógłbym w ogóle o nim nic nie wiedzieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group