NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 18, 2010 12:43 am
Podatek za śmieci
Autor Wiadomość
Dirty 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 12:38 pm   Podatek za śmieci

Jeżeli zdublowałam temat przepraszam i proszę o przeniesienie.
Otrzymałam informację iż jest możliwość nie płacenia lub zmniejszenia opłaty za śmieci,trzeba tylko złozyc wniosek.Moje pytania to:
-jaki jest stan faktyczny
-gdzie uzyskać owy formularz/wniosek
bardzo proszę o opinie i pomoc.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 1:29 pm   

Dirty,
pismie o zaplacie sa tez dodane ze mozna te koszty rozlozyc na raty jesli gmina sama sciaga z twojego konta ta kwote to mozna to zrobic w 8 lub 10 ratach w zaleznasci od gminy co do umozenia lub zmiejszenia to musisz napisac pismo z taka prosba ( dobrze motywujac np.ze wzgledu na niskie dochody)do gminy dzial podatki

monika
 
 
ZuziaZ 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 52
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 1:37 pm   

Formularz otrzymasz w gemeente dzial belasting, jest to kwijtschelding formulier. Jezeli masz niskie dochody ( minimum) mozesz starac sie o umorzenie podatku. Jednak jezeli splacasz wysokie kredyty (powyzej ok. 150 euro na miesiac, nie wiem dokladnie) nie ma na co liczyc.
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 7:30 pm   

Ja dostalem pelno formularzy od belastingu razem z rachunkiem. Mieszkamy z dziewczyna w wynajetym mieszkaniu i placimy 3 jednostki za smieci czyli chyba 3x98€ + cos tam, cos tam.... Jedyna propozycja zmniejszenia platnosci ktora otrzymalem od Belasting-u to pytanie czy dziewczyna jeszcze ze mna mieszka , bo jesli nie to zaplacil bym jedna jednostke czyli 1x98€ (HAGA). W przypadku dwoch osob lub wiecej placi sie 3x98€.....
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 10:55 am   

no wlasnie my tez dostalismy podatek jakis do zaplacenia wcale nie maly a jestesmy w sytuacji krytycznej moj maz pracuje tylko 20 godz tyg. ja juz wogole bo nie nalezy mi zadne chorobowe a jestem juz w 8 msc ciazy ,wiec rozumiem ze mozemy tez starac sie umorzenie tego podatku??? jak narazie to rozlozono nam go na raty ale placic trzeba a nie mamy z czego naprawde !
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 11:54 am   

Dalem tlumaczenie do specjalnego dzialu ale niestety nikt nie odpowiedzial wiec raz jeszcze Prosze o tlumacznie:

czesc postu edytowana tlumaczenia w odpowiednim dziale forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Mar 26, 2010 10:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beti419 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Aduard
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 9:17 am   

Witam
Posiadam taki problem ze z gminy przyszlo mi pismo ze musze zaplacic podatek do gminy za wynajem domu. Pracuje przez biuro pracy i moj pracodawca wynajmuje mieszkanie dla mnie a ja jestem tylko zameldowany wiec jak moge uniknac tego problemu zeby nie placic tego podatku?? dziekuje za pomoc
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 9:53 am   

beti419, Za wynajem ? niegdy nie slyszalam o podatku z gminy za wynajem . Ale jesli jest to podatek za scieki lub walowe to sprawdz co pracodawca napisal w kontrakcie .
Jak jest opisane ze placisz all in za mieszkanie to oddaj en rachunek pracodawcy i niech on zaplaci . Jesli nie ma ego wyszczegolnionego w kontrakcie/umowie o najem to nie unikniesz tych oplat i niestety musisz za to sama zaplacic.
Podejzewam ze pracodawca ma na siebie kontrkat a ty oplacasz wszystkie rachunki wlacznie z podatkami za scieki (ktore sam produkujesz) i podatkami minnymi
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Sie 12, 2012 9:58 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 7:36 pm   

baileys: a moze chodzi o onroerende zaakbelasting?

beti419 napisał/a:
a ja jestem tylko zameldowany wiec jak moge uniknac tego problemu zeby nie placic tego podatku??

"problemu"?jak sie jest zameldowanym trzeba placic podatki jak kazdy mieszkaniec,a nie szukac sposobu na jego ominiecie.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pon Sie 13, 2012 8:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Sie 16, 2012 11:47 pm   

A ja w tym roku dostalam 2 rachunki z gemeente kwota 350 euro i jeszcze jakiejs firmy juz nie pamietam nazwy (ale druk byl bialo -niebieski ) i to chyba wlasnie chodzilo o scieki kwota ta to 250 euro czy teraz tak bedziemy placic co roku ?? .We wczesniejszych latach placilismy tylko do gemeente wspomniane wyzej 350 (cos okolo tego) a w tym roku tez dodatkowe te 250 troche duzo jak na poczatek roku :119:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 8:33 am   

Magda W napisał/a:
A ja w tym roku dostalam 2 rachunki z gemeente kwota 350 euro i jeszcze jakiejs firmy juz nie pamietam nazwy (ale druk byl bialo -niebieski ) i to chyba wlasnie chodzilo o scieki kwota ta to 250 euro czy teraz tak bedziemy placic co roku ?? .


Tak, co roku



Magda W napisał/a:
We wczesniejszych latach placilismy tylko do gemeente wspomniane wyzej 350 (cos okolo tego) a w tym roku tez dodatkowe te 250 troche duzo jak na poczatek roku :119:


Nie przesadzaj, a co maja mowic rodziny, ktore maja 1400 - 1500 euro na miesiac? :039:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 9:12 am   

niestety tak wychodzi, u nas wszystko razem placimy 650e na rok.
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 12:21 pm   

"Bronka"]



:039: [/quote]Nie przesadzaj, a co maja mowic rodziny, ktore maja 1400 - 1500 euro na miesiac? [code]

kochanie jakbym ci wyliczyla wszystkie koszty ktore placimy t.j prad ubezpieczenie mieszkanie ,roznego rodzaju ubezpieczenia na zycie na mieszkanie to wychodzi okolo 2000 euro ja podalam tylko kwote za czynsz i prad a reszty nie doliczylam pozdrawiam :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Magda W Pią Sie 17, 2012 12:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 2:27 pm   

Magda W napisał/a:

kochanie jakbym ci wyliczyla wszystkie koszty ktore placimy t.j prad ubezpieczenie mieszkanie ,roznego rodzaju ubezpieczenia na zycie na mieszkanie to wychodzi okolo 2000 euro ja podalam tylko kwote za czynsz i prad a reszty nie doliczylam pozdrawiam :039:


Po pierwsze nie jestem dla Ciebie zadne kochanie, ok?
Po drugie - a Ty jedna masz wysokie oplaty, reszta ma chyba wszystko za pol darmo.
Nie widze problemu, zrezygnuj z tych drogich roznego rodzaju ubezpieczen na zycie to bedziesz miala na podatek za scieki. Raczej tylko ludzie, ktorzy maja wysokie dochody placa ubezpieczenie na zycie, wiekszosci niestety na to nie stac, bys sie wstydzila... :061:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 2:38 pm   

[quote]Po pierwsze nie jestem dla Ciebie zadne kochanie, ok?
Po drugie - a Ty jedna masz wysokie oplaty, reszta ma chyba wszystko za pol darmo.
Nie widze problemu, zrezygnuj z tych drogich roznego rodzaju ubezpieczen na zycie to bedziesz miala na podatek za scieki. Raczej tylko ludzie, ktorzy maja wysokie dochody placa ubezpieczenie na zycie, wiekszosci niestety na to nie stac, bys sie wstydzila... :061: [code]


A wez ty sie ode mnie odstosunkuj napisalam o swoim podatku ktory w tym roku musialam zapalcic pierwszy raz i dla mnie jest to duza kwota wywalic zaraz na poczatku roku 600 euro a w ogole po co sie wtracasz cos wniosla nowego komentujac mnie ile place .Sa ludzie co jeszcze wiecej placa masz zly dzien to idz sie przespij Narrrrrrrrrra
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Magda W Pią Sie 17, 2012 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group