NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 18, 2010 12:43 am
Podatek za śmieci
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 3:03 pm   

Magda W,


mozna wiedziec w jakim celu umiescilas na forum odpowiedz podkreslajac ja na dodatek na czerwono ?

kazdy ma prawo umiescic tu swoja wypowiedz
nastepnym razem jak nie chcesz komentarza pod swoim postem, to zrezygnuj z umieszczania tego typu farmazonow

masz jeszcze inne opcje zmien forum , popros doradce finansowego o udzielenie szczegolowej odpowiedzi ,albo osobiscie udaj sie do gemeente i zapytaj o co biega z tym podatkiem
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 3:16 pm   

Ooooooooooooo Widze ze buractwo i wyzszosc sie szerzy . Moze jako moderator troche milej by wypadalo sie odzywac . Co za ironia w moderatora poscie do mnie uuuhuhuhu. Chyba forum jest po to by moc sie czegos dowiedziec na czerwono napisalam niechcaco juz zmieniam, moj post dotyczyl oplat po co bronka sie odzywala ze inni tez placa wiem i jestem tego swiadoma po co sie w ogole udzielala wniosla cos tym .Dla mnie to nowosc ze dostalam jeszcze olpaty za scieki i chcialam sie tym podzielic na forum ,ale widac nie mozna nic napisac zeby nie zostac skomentowanym glupimi wywodami .


Ps. Do Bronki jesli Cie urazilam slowem kochanie to sory ale wez wyluzuj chyba ci nie ublizylam
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Magda W Pią Sie 17, 2012 3:26 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 3:42 pm   

Magda W napisał/a:
Ooooooooooooo Widze ze buractwo i wyzszosc sie szerzy . Moze jako moderator troche milej by wypadalo sie odzywac .Kolejna ktora ma zly dzien


witamy w buraczarni.

Magda W napisał/a:
Chyba forum jest po to by moc sie czegos dowiedziec ...moj post dotyczyl oplat po co bronka sie odzywala ze inni tez placa wiem i jestem tego swiadoma po co sie w ogole udzielala wniosla cos tym


Pytasz, bronka odpowiedziala, a potem wyszlo,ze przciez nie potrzebnie sie odzywa,bo ty wszystko wiesz.zdecyduj sie.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 12:09 am   

Magda W,

Cytat:

Moze jako moderator troche milej by wypadalo sie odzywac . Co za ironia w moderatora poscie do mnie uuuhuhuhu.


teeee ...moze jako zwykla uzytkowniczka forum wypadaloby troche milej odnosic sie do innych uzytkownikow i nie doprowadzac do takich sytuacji

znasz powiedzenie co wolno wojewodzie ....?

Skargi i zazalenia przyjmuje Admin ,wiec jesli masz cos do moderatora to pisz [email protected]
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 8:50 am   

Gochna H zostawie to bez komentarza bez sensu wynilka glupia dyskusja pozdrawiam i cieszcie sie sloneczkiem :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 3:35 pm   

Mialem do zaplaty podatek za smieci i na tamta chwile zlozylem pismo o umozenie gdyz tylko ja pracowalem i to tylko za 900 e/mies. a moja dziewczyna byla po maciezynskim a przed WW wiec niskie dochody mielismy i dostalem pismo i ok umozyli, to bylo kilka m-cy temu a teraz przychodzi pismo ze wiedza ze mamy dochody i musimy zaplacil za rok 2011 i 2012 razem ok.1000 e. Co robic? Odwolywac sie?
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 6:21 pm   

stroopwafel napisał/a:
Mialem do zaplaty podatek za smieci i na tamta chwile zlozylem pismo o umozenie gdyz tylko ja pracowalem i to tylko za 900 e/mies. a moja dziewczyna byla po maciezynskim a przed WW wiec niskie dochody mielismy i dostalem pismo i ok umozyli, to bylo kilka m-cy temu a teraz przychodzi pismo ze wiedza ze mamy dochody i musimy zaplacil za rok 2011 i 2012 razem ok.1000 e. Co robic? Odwolywac sie?


Dziwne, moze jakis blad, zrob kopie tego pisma o umorzeniu i im odeslij z kopia tego listu, ktory dostales teraz i zobacz co napisza.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 10:07 pm   

Skontaktuj sie z nimi pokaz decyzje, oni w tych gminnyvh podatkach maja maly syf.
Nam tez przyszedl drugi rachunek mimo ze na poczatku roku prawie 700e zaplacone,a okazalo sie ze taki maja porzadek ze rozdzkelili meza i mnie i kazdemu naliczyli :119:
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 11:06 am   

Z 4 lata temu z mężem mieliśmy podobną sytuację. Ledwo zdążyliśmy się przeprowadzić na nowe mieszkanie a tu nas gemente wita z podatkami. Jedno przyszło na stary adres na męża, za 4 osoby zameldowane (my+dzieci), a na nowe przyszło na mnie też za 4 osoby zameldowane (też my + dzieci).Wszystkie za ten sam rok. Po rozmowie telefonicznej dowiedziałam się że obydwa muszę zapłacić a później mogę się listownie odwoływać. Po ok 2miesiącach zwrócili mi kasę. Przy kolejnej przeprowadzce sytuacją się powtórzyła. Ale wtedy zapłacilam tylko 1 bo stwierdziłam że sami do tego błedu dojdą. Jak w każdej biurokracji jest bałagan.
Ostatnio zmieniony przez krysta55 Nie Paź 21, 2012 11:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
moon7100
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 2:05 pm   

Witam ja jeszcze dokleje sie do tematu otóż przyszło mi za rok 2013 z REGIONALE BELASTING GROEP placenie za 3 osoby a mieszka nas od samego początku czyli od roku na wynajętym mieszkaniu dwie osoby ( domyslam się że to właścicielka jest tu doliczona )
Rachunek przyszedł mi na 386,14 e wraz z z jakimś formularzem do wypełnienia z tego co tłumaczyłem sobie na googlach wyszło że jest to formularz o sprzeciwie zapłacenia tego podatku " BEZWAARFORMULIER " Moja sytuacja jest katastrofalna nie mam stałych dochodów z ledwoscią wyciogam w miesiącu na mieszkanie i eneco i tak się dzieje od Stycznia.W Lutym przyszedł rachunek za scieki 440e i teraz to, to prawie 1000e samych podatków moja prośba jest taka czy jest ktoś z Hagi aby mi pomógł wypełnic owy wniosek o umożenie tego podatku Regionale Belasting Groep nie stety nie stać mnie na księgową bardzo proszę kontakt [email protected]
 
 
lili115 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 43
Skąd: \\
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 10:37 pm   

moon7100,

ja też dostałam ten rachunek na kwotę 390 eu. jednak nie otrzymałam tego pisma odwołującego "BEZWAARFORMULIER". Czy mógłyś mi go przesłać na e-maila. Nam to prawdopodobnie pomoże wypełnić znajomy, więc potem mogę pomóc wypełnić to Tobie.
To mój e- mail: [email protected]
Dziękuję
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 10:47 pm   

lili115,

post na ktory odpowiadasz jest z zeszlego roku
kolega wyzej moon7100, ostatniraz odwiedzil forum Nie Maj 19, 2013 mozesz nie doczekac sie odpowiedzi... :|
 
 
marta_st1 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 51
Skąd: Zandvoort
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 7:47 pm   

Witam!
Za miesiąc się przeprowadzamy i może ktoś był w podobnej sytuacji.
Na początku roku zapłaciliśmy podatek za śmieci i ścieki (oczywiście za cały rok) czy teraz będziemy musieli zapłacić go ponownie pod innym adresem?
Dodam, że po przeprowadzce nadal będziemy mieszkać w tej samej gminie.
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 8:22 pm   

Nie :)
 
 
marta_st1 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 51
Skąd: Zandvoort
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 8:36 pm   

Tak też myślalam. Doradca finansowy nam powiedział, że prawdopodobnie będziemy musieli zapłacić ponownie za reszte roku.
A z tego co pamiętam kiedyś czytałam, że właśnie w przypadku tej samej gminy nie płaci się ponownie. Nie pamiętam dokładnie ale chyba jeśli następowała przeprowadzka do innej gminy trzeba było płacić z tym, że jest możliwość postarania się o zwrot (za miesiące kiedy już mieszkać nie będziemy) i te pieniądze mają pokryć podatek w gminie obecnej.
Ale nie byłam pewna i nie chciłam sprzeczać się z osobą która powinna wiedzieć najlepiej jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group