NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Sie 24, 2010 6:10 pm
Dodatki, zasiłki i inne
Autor Wiadomość
Paweltje1982 
Poczatkujacy
Paweltje1982

Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 11
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 6:08 pm   Dodatki, zasiłki i inne

Nie jestem pewny czy to jest odpowuiednie miejsce na tym forum, jak nie to przepraszam. Zamieszczam tu stronkę z informacją o tym co się komu i gdzie należy w naszej pięknej Holandii dość ciekawe http://www.overheidsbijdragen.nl/index.html , niestety za tę ksiązkę trzeba zapłacic to taki minus , ja juz ją mam i dzięki temu np. otrzymałem już zwrot kasy z podatku ktury musiałem zapłacić także polecam wszystkim, oczywiście jest tam wiele innych ciekawych informacji
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 9:15 pm   

A tu mozesz sobie poczytac co Holendrzy sadza na temat tej publikacji
http://www.vkblog.nl/beri...sbijdragen_!%3F
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Wrz 16, 2010 9:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweltje1982 
Poczatkujacy
Paweltje1982

Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 11
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 11:26 am   Re..

Ok rozumiem, ale popierwsze gemeente nie informuje o niczym to raz i chyba z zasady "czego oczy nie widzą a rozum nie wie tego sercu nie żal" także po co wogule informować o czym kolwiek, i taki pospolity nazwijmy go Kowalski odchodzi z kwitkiem gdyz nie wie co mu się należy i do czego właśnie nabył wszelkie prawa, jak się o tym dowie okaże się (zazwyczaj też tak bywa) że jest już za puźno i własnie utracił prawo do jakiegoś zasiłku czy dodatku, także uważam że koszt chociażby 20 € nie jest wygórowaną cena za tego typu informację ( no ale to jest tylko moje zdanie) no ale niech każdy sam sobie o tym zadecyduje
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 11:46 am   

Ludzie pracujacy i placacy podatki w NL powinni znac swoje prawa i korzystac z tego co im sie nalezy. Holenderska biurokracja niczego nie " odpusci" , wiec dlaczego mamy byc w jakis sposob pokrzywdzeni ? Do pracy i to czesto ciezkiej sie nadajemy a do korzystania z przywilejow to juz nie ? :072:
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 4:59 pm   

Paweltje1982,
ksiazka jak ksiazka, pewnie jest ok , ale nie zapominaj ze w necie ,tez mozna znalezc
i to juz od dawna tego typu infoformacje
lecz sek w tym, ze nie wszyscy nasi rodacy z tego skorzystaja, bo dla niektorych bariera nie do pokonania jest jezyk.....
 
 
Paweltje1982 
Poczatkujacy
Paweltje1982

Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 11
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 11:03 am   

sęk w tym ze nie zawsze wiemy co nam przysługuje i czego mamy szukać i sorry ale ja nie jestem prawnikiem i nie mam obowiązku znania prawa w całości także taka pomoc za ta cenę jest nieoeniona, ja już sie wiecej w tym temacie wypowiadać nie będekażdy sam sobie zdecyduje czy warta jest taka pomoc czy nie
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 11:17 am   Re: Re..

Paweltje1982 napisał/a:
Ok rozumiem, ale popierwsze gemeente nie informuje o niczym to raz i chyba z zasady "czego oczy nie widzą a rozum nie wie tego sercu nie żal" także po co wogule informować o czym kolwiek, i taki pospolity nazwijmy go Kowalski odchodzi z kwitkiem gdyz nie wie co mu się należy i do czego właśnie nabył wszelkie prawa, jak się o tym dowie okaże się (zazwyczaj też tak bywa) że jest już za puźno i własnie utracił prawo do jakiegoś zasiłku czy dodatku, także uważam że koszt chociażby 20 € nie jest wygórowaną cena za tego typu informację ( no ale to jest tylko moje zdanie) no ale niech każdy sam sobie o tym zadecyduje


Przejdz sie do gemeente, tam masz tyle roznych broszur i folderow ze wszystkimi informacjami. Nie wiem jak Ty to sobie wyobrazasz, ze urzednicy beda chodzic od drzwi do drzwi jak Swiadkowie Jechowy i rozdawac ludziom ksiazeczki? Co za wygodnictwo... :043:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group