NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Loon in natura
Autor Wiadomość
dariusz19821982 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 7
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 8:00 pm   Loon in natura

mam pytanie skonczylem wspolprace z posrednictwem pracy dostalem kontrakt w firmie.
na ostatnim solarisie mialem w rubryce loon in natura 1600euro niewiem co to jest moje pytanie brzmi czy moge jakos odzyskac te pieniadze ,zmusic by biuro mi wyplacilo ta kwote??

[ Dodano: Nie Mar 13, 2011 8:39 pm ]
prosze o szybkie odp na [email protected]
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 10:54 pm   

dariusz19821982, tego nie odzyskasz bo to juz zostalo ci wyplacone w formie np mieszkania firmowego lub auta od firmy lub inna forma zaplaty niz pieniezna . wysokosc tych wynagrodzen jest rowna 1600 e . Pracodawca czesto daje loon in natura dlatego ze ta forma czesto nie jest obciazona podatkiem
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
dariusz19821982 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 7
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 11:00 am   

ale za mieszkanie co tydzien mi oddciagali 60 euro a autka niemialem firmowego... teraz jestem na prywatnym mieszkaniu i chce wycisnac jak najwiecej z e&a
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 5:35 pm   

nie musi to byc koniecznie mieszkanie czy auto .Podalam to na przyklad a takich przykladow moze byc kupe , jakis prezent , dowozili ciebie do pracy , miales komorke firmowa , dostawales bony obiadowe itd . Wynagrodzenie w naturze tak to sie tlumaczy , a ponizej masz link ktory ci wiele moze wytlumaczyc.
http://www.vat.pl/w_naturze_wynagrodzenia_2346.php
Takiej zaplaty juz nie odzyskasz .
Cytat:
teraz jestem na prywatnym mieszkaniu i chce wycisnac jak najwiecej z e&a
hehe teraz to mozesz probowac ile chcesz hahaha tylko to musztarda po obiedzie .
Tak na marginesie mam pytanie przeszedles na kontrakt do tego samego pracodawcy u ktorego pracowales przez E&A z ich pozwoleniem czy znalazles innego pracodawce ?
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
dariusz19821982 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 7
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 8:00 pm   

tak do tego samego pracodawcy,ale nie za ich pozwoleniem ale moim wyborem sam sie zwolnilem i sam przeszedlem na kontrakt,niemialem ani bonow towarowych ani komurek nic a do pracy jezdzilem rowerem za co e&a tez dostawalo z gminy kase(ekologiczny dojazd do pracy) z czego normalni robole nic niedostali. czyli lipa nic niedostane?
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:02 pm   

widac ze cie poprostu z 1600e okradli jedynie przezz sad bys to mogl wyjasnic
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:04 pm   

dariusz19821982,
Radze zapytac ich co oni policzyli jako loon in natura i ewentualnie to zakwestionowac.
Ale nim cokolowiek zrobisz to dobrze poczytaj twoj kontrakt /kontrakty z twoim bylym pracodawca E&A bo mozesz dostac od nich przeogromny rachunek.
Wielu pracujacych w biurach ma mala klauzule o konkurencji.
Co w praktyce oznacza ze nie mozesz sie u nich zwolnic by przejsc do pracy na bezposredni kontrakt do firmy/ pracodawcy u ktorego pracowales poprzez b.pracy, bez ich pozwolenia . Jezeli to zrobisz maja prawo ci nalozyc kare do 5000 e za kazdy dzien przekroczenia . Przewaznie taka klauzule opisuja odnosnikami do CAO lub prawnymi kruczkami czasem jesto wprost opisane w kontrakcie.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
dariusz19821982 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 7
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 7:46 pm   

Miep dzieki za info jutro ide to wyjasnic
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 8:31 pm   

Tez pracowalam przez takie biuro, ktore probowalo ludziom wcisnac, ze wyplacali im pobory w naturze.
Przed sadem jadnak nie potrafili udowodnic co bylo dokladnie ta wyplata w naturze.
Zglaszac, zglaszac i jeszcze raz zglaszac takie sprawy do prawnikow, SNCU lub Zwiazkow Zawodowych.
 
 
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 9:46 pm   

dariusz19821982 napisał/a:
do pracy jezdzilem rowerem za co e&a tez dostawalo z gminy kase(ekologiczny dojazd do pracy)


Hahaha :043: takich bzdur to dawno nie czytalem.
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group